Azurové pobřeží

Azurové pobřeží

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

Francouzská riviéra a výlety do Horní Provence s ubytováním ve vybavených mobilhomech u moře

Azurové pobřeží a Provence netřeba dlouze představovat. Prosluněný kraj, který svou atmosférou, pestrostí a barevností již dávno okouzlil celou řadu malířů a umělců. I my se vydáme za azurově modrým mořem, za červenými kopci masivu de l´Estérel a bílými útesy Les Calanques. Shlédneme do hlubin tyrkysového kaňonu, projdeme se modrobílými přístavy a ochutnáme růžové víno. Během pobytu si užijeme nejen slunce a teplé moře, ale budeme také podnikat výlety za historií, tradicemi, vyhlášenou gastronomií i za přírodními krásami. Kemp s chatami leží u městečka St. Aygulf přibližně 5 minut chůze od písečné pláže.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem vč. výletů, přepravu vláčkem v Cassis, 7x ubytování v mobilhomech, polopenzi, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 3x Chimpanzee pišingr

Program zájezdu

1. – 2. den

Vyrazíme přes Rakousko a Itálii do Francie na Azurové pobřeží. Odpočinek na pláži a objevování okolí.

3. – 4. den

Projdeme se červeným masivem de I´Estérel s výhledy na moře, Cannes a přímořské Alpy. Vykoupeme se na skrytých kamenných plážích v Corniche de l´Estérel. Navštívíme GRASSE, hlavní město vůní a parfémů a také Fragonardovo muzeum, kde shlédneme výrobu parfémů. Užijeme si atmosféru večerního CANNES, proslaveného tamním filmovým festivalem. Zatouláme se do starého města i na promenádu La Croisette s honosnými kasíny.

5. – 6. den

Zajedeme si do PORT GRIMAUD, městečka na vodě a také do známého SAINT TROPEZ s pravými provensálskými trhy. Nevynecháme ani místní pláže. Kaňon VERDON - pokocháme se výhledy ze strmých stěn jednoho z nejhlubších kaňonů v Evropě, osvěžující koupání a radovánky zakusíme u jezera Lac de Sainte-Croix. Navštívíme také nevšední historické obydlí vytesané do skály ve vesničce Villecroze.

7. – 8. den

Výlet do rybářského města FRÉJUS, založeného Římany, kteří zde po sobě zanechali nejednu stopu. Možnost strávit den na pláži nebo v blízkém aquaparku. Výlet do rybářského městečka CASSIS i vápencové útesy padající do moře a tvořící nespočet hlubokých údolí a zálivů – LES CALANQUES. Vyrazíme buď pěšky po pobřeží nebo fakultativně lodí po moři. Ochutnávka rybích specialit nebo koupání na kamenných plážích kde si jistě přijdou na své také všichni příznivci šnorchlování.

9. –10. den

Poslední francouzské slunce, pláže a cesta domů.

Ubytování

Kemp leží u městečka St. Aygulf přibližně 5 minut chůze od písečné pláže, která je vhodná i pro menší děti. Mobilehomy mají dvě až tři ložnice, v každém mobilehomu je k dispozici 4 – 5 lůžek. Postele jsou vybaveny lůžkovinami, povlečení je však nutné mít vlastní! K hygieně lze využívat malou koupelnu. Pro větší pohodlí je možné využívat i veřejných sprch v kempu. Kuchyňka je plně vybavená a naleznete zde lednici, mikrovlnou troubu, plynový vařič, talíře, příbory, hrnce, sklenice. K dispozici je povětšinou i terasa s lehátky. Nezapomeňte na ručníky a pro jistotu si sebou vezměte i toaletní papír, kterého ve francouzských kempech bývá často nedostatek. Postele jsou vybaveny lůžkovinami, povlečení je nutné mít vlastní. Zásuvky jsou stejného typu jako ty české.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality francouzské kuchyně. Možnost dokupování místních potravin bude denně. Součástí kempu je mimo jiné i restaurace. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Možnost dokupovat místních potravin bude denně. Nádobí je součástí karavanů a není tedy zapotřebí, brát si misky či sklenice z domova.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročností č. 1. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zde. Patříte-li mezi osoby s omezenou schopností pohybu, konzultujte s naší prodejnou zájezdů, zdali je pro vás zvolená akce vhodná.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Průvodce
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Cestovní doklady
Na cestu do Francie nám stačí platný občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 90 EUR na občerstvení, suvenýry a památky při trase

Články