Dobročinný kurz buddhismu a trek v Malém Tibetu

Za zážitky bez obav

Dobročinný kurz buddhismu a trek v Malém Tibetu

15 dní / 50 100 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

moudrost buddhismu s prodloužením o trek v Ladakhu

Malý Tibet leží v nejsevernějším cípu Indie a je posledním místem na světě, kde zůstává tibetská kultura nepotlačena. Ve spolupráci s místní školou a uznávaným buddhistickým učitelem vám nabízíme zcela unikátní příležitost načerpat moudrost buddhismu přímo v odlehlé vesničce Mulbekh, v srdci Ladakhu. V rámci zcela unikátního kurzu se naučíte meditační techniky a pochopíte význam buddhistické filozofie. V horách nad vesnicí navštívíme posvátné místo Fokar Zong, kde dodnes praktikují buddhističtí mnichové. Po kurzu vyrazíme na 4 denní putování do hor, které nás oslní mohutným geniem loci nejvyšších světových velehor. Strávíme také několik dní v Lehu, hlavním městě oblasti, odkud navštívíme i přilehlé zajímavosti. Vzhledem k dobročinnému charakteru akce získal kurz laskavé požehnání místních duchovních autorit i jedinečné zázemí ženského kláštera. Absolvováním kurzu totiž významně podpoříte tamní školu, kterou finančně podporuje 14. Dalajláma společně s komunitou českých Himálajských patronů přes organizaci Brontosauři v Himálajích.
Méně odvážné, které nelákají výstupy do hor, si mohou rovnou zakoupit 11denní zájezd bez treku

Po dobu konání kurzu i na treku je plná penze v ceně zájezdu! 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky včetně vnitrostátního přeletu z Dillí do Lehu a zpět od cca 25.000 Kč včetně tax)
  • víza (25 USD)
  • individuální stravování po dobu pobytu v Lehu

Videa

Program zájezdu

1.-3. den

Přílet do Lehu, kulturního i náboženského centra indického LADAKHU v srdci HIMALÁJÍ. Ubytujeme se a dopřejeme si klidnou aklimatizaci = přivyknutí na nezvyklou nadmořskou výšku. V rámci aklimatizace prozkoumáme hlavní město, navštívíme městský palác, kláštery i stupy ve městě i zajímavosti v okolí.

4.-5. den

Přesun do horské vesnice Mulbekh, místa konání kurzu buddhismu. Cestou návštěva kláštera ve vesnici Alči s nástěnnými malbami z 11. století zapsaného v UNESCO. Příjezd do horské vesnice Mulbekh, jejíž dominantou je 1200 let stará desetimetrová socha Buddhy vytesaná do kamene. Přivítání ve vesnici a ubytování v klášteře. Úvod do filozofie buddhismu a zahájení kurzu.

6.-7. den

Kurz buddhismu pod vedením uznávaného buddhistického učitele pana Tsewang Norbu Viveka. Výuka probíhá v plně funkčním ženském klášteře, který žije svým vlastním životem, tj. mnišky praktikují své duchovní i společenské povinnosti. Výuka kurzu buddhismu je zde úplně výjimečná událost podpořená místními duchovními autoritami jako výraz vděku za podporu rozvoje místní školy. V průběhu kurzu bude vysvětlena buddhistická filozofie a jak si ji správně vyložit, naučíte se základní meditační techniky a význam buddhistické symboliky.

8. den

Celodenní výlet na posvátné místo FOKAR ZONG v horách nad vesnicí Mulbekh, kde dodnes praktikují buddhističtí mnichové. Na tomto posvátném místě si také zameditujeme.

9. den

Zakončení kurzu buddhismu v místním klášteře, představení podporavné školy Spring Dales Public School a kulturní program. Příprava na trek.

10. den

S kudrnovským i místním průvodcem vyrazíme na 4 denní putování k jezeru Sapi, při kterém poznáme nejen krásu majestátných hor, ale také pohostinnost a tradiční život v horských vesničkách. To vše nalehko se zajištěnou místní stravou a ubytováním v soukromí. První den se místní dopravou svezeme cca 20 km do výchozího místa treku, odtud budeme putovat cca 2 – 3 hodinky, posilníme se obědem a krajinou posetou horskými lukami a osadami doputujeme do vesnice Former Foo, kde nám laskaví domorodci poskytnou útočiště pro první noc. (↔ 9 km, ↑ 550 m, ↓ 60 m)

11. den

Po snídani si vyšlápneme na vyhlídkový vrchol Sapi La (4.370 m), který nám nabídne překrásný výhled na vesnici Sapi i okolní hory (výstup cca 2 hodinky). Sestoupíme do vesnice Sapi, která bude naší základnou na následující dvě noci. V podvečer můžeme ještě navštívit místní klášter nebo jen odpočívat u našich hostitelů. (↔ 15 km, ↑ 720 m, ↓ 600 m)

12.-13. den

Jezero Sapi obklopené koberci léčivých bylin je pravým horským klenotem a cílem naší výpravy. U jezera se posilníme obědem a poté sestoupíme opět do vesnice Sapi, kde strávíme poslední nocleh na treku. (↔ 16 km, ↑ 930 m, ↓ 930 m). Poté se místní dopravou přesuneme zpět do Mulbekhu. Cestou navštívíme klášter Shargole a také klášter v Mulbekhu. Přespíme přímo v internátu podporované školy.

14.-15. den

Při návratu do Lehu navštívíme ještě klášter Lamayuru, nakoupíme tradiční suvenýry a vyrazíme na cestu k domovu - z Lehu přes Dillí zpět do ČR.

Ubytování

Po dobu konání kurzu v Mulbekhu budeme nocovat v plně funkčním ženském klášteře. Jedná se o skromné účelné ubytování prostoupené duchovní atmosférou místa. Po dobu pobytu v Lehu budeme nocovat v turistických hotýlcích a v průběhu treku budeme nocovat v soukromí u místních (skromné ubytování na jednoduché matraci, pro vlastní pohodlí doporučujeme přibalit lehký spacák a případně i karimatku / není nutné, dobrovolně). Dobití fotoaparátu bude možné v klášteře i hotýlku v Lehu. Redukce na zásuvky není zapotřebí.

Strava

Během kurzu bude zajištěna místní plná penze, stejně tak po dobu treku v Ladakhu, kde se budeme stravovat v hostitelských rodinách, na oběd dostaneme balíček. Vegetariánská alternativa je možná. Pouze po dobu pobytu v Lehu bude stravování ve vlastní režii. Ceny jídla v Indii jsou velice příznivé.

Doprava

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. S ohledem na velký časový posun počítejte s odletem o den dříve, tedy 0. den zájezdu.

Nástupní a výstupní místo: Leh, Indie

Nástupní místa

Náročnost

Po dobu treku budeme ubytovaní v místních rodinách, kde bude zajištěné i stravování, budeme tedy putovat s poměrně lehkým batůžkem. Délky denních tras i převýšení jsou uvedeny u programu každého dne, počítejte s putováním cca 5 - 6 hodin denně v pohodovém tempu, rozdělené vždy pauzou na oběd, kochání, focení ..

Další info

Skupina
Akce je určena pro komorní skupinu, díky které si plně vychutnáme atmosféru místa a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Počasí
Letní počasí ve vysokohorské oblasti indického Ladakhu je charakteristické suchem a horkem. Naštěstí je vzdušná vlhkost minimální a tudíž se tyto teploty dají snést podstatně snadněji, než by se mohlo na první pohled zdát. Teploty jsou v srpnu velmi příznivé - v oblasti Lehu průměrně min. 10°C / max. 24°C. Vzhledem k nadmořské výšce je však třeba počítat s velkou proměnlivostí počasí během dne.

Cestovní doklady a vízum
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Indie s platným turistickým vízem. Pro cestu do Indie potřebují občané ČR vízum, které se vyřizuje elektronicky za poplatek cca 25 USD. V případě zájmu tento byrokratický proces vyřídíme za vás.

Očkování
Ladakh spadá do pásma výskytu zdravotního rizika, doporučují se běžné očkování proti hepatitidě A/B, meningitidě a břišnímu tyfu (v Indii). Základní sadu očkování je nutné zahájit minimálně jeden měsíc před odletem do oblasti. Podrobnější informace získáte ve specializovaných centrech zaměřených na cestovní medicínu, např. www.ockovani-zahranici.cz

Průvodce
Kurz bude veden uznávaným místním učitelem, kteří hovoří anglicky. Po celou dobu zájezdu bude skupina doprovázena také česky / případně slovensky mluvícím průvodcem, který může citlivě překládat účastníkům, kteří by neuměli anglicky. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu, případně v propozicích ještě před odletem.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Nepál - k výhledům na Everest (s lekcemi jógy)

Nepál - k výhledům na Everest (s lekcemi jógy)