Dolomity Grand Tour

Dolomity Grand Tour

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

5 denní přejezd nalehko krajinou alpských jezírek (2x s podporou lanovky)

Velkolepé bajkování ve čtyřech oblastech východních Dolomit – Val di Fiemme, Val di Fassa, Primiero a Valsugana. Přejezd vede přes dva chráněné přírodní parky Monte Corno a Paneveggio Pale di San Martino. Trasa Dolomity Grand Tour nás v pěti etapách provede těmito oblastmi. Etapy mají tři obtížnosti a klikatí se kolem horských masívů Latemar, Catinaccio, Sella a Cima d´Asta. Nechybí tedy pořádné stoupáky na dokonalé prověření fyzičky. Krásu zdejší divoké panenské přírody umocňuje přítomnost desítek malých ledovcových jezírek, která dala jméno nedalekému horskému hřebenu Lagorai. Při některých etapách se do vyšších nadmořských výšek necháme i s kolem vyvézt lanovkou a vyrazíme tak v pohodě po vrstevnici. Závěrem celého okruhu a zároveň odměnou za vynaloženou námahu nám bude koupání v průzračném Lago di Levico.

Cena zahrnuje

dopravu mikrobusem včetně kol, 4x kemp, polopenzi, 2x využití lanovky, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK, zákonné pojištění CK, jonťák a 2x pišingr Chimpanzee

Program zájezdu

1.–2. den

Podvečerní odjezd z Brna, ranní příjezd do Levico Terme. Zde začíná první etapa (převážně silniční), která nás zavede přes Valsugana Roncegno, Ronchi až do Torcegno a dále směrem k obci Telve. Zde se dostáváme k rozcestí, kde začíná legendární stoupání na Passo Manghen (2.047 m), známé z několika ročníků Giro d'Italia. Ze sedla následuje vzrušující sjezd do Cavalese v několika variantách. (↑ 3.462 m / 3.640 m / 3.793 m ↓ 2.944 m / 3.122 m / 3.281 m ↔ 67km / 69 km / 66 km)

3. den

Tato etapa nás povede dokola masivem Latemar a nabídne nám působivá panoramata. Z Cavalese začínáme směrem na Predazzo. Od lyžařského vleku Fiemme-Obereggen zamíříme lanovkou, nebo po vlastní ose do Feudopass (2.200 m). Odtud již míříme na vrcholovou etapu kolem masivu Latemar. Šotolinovými sjezdy a výšlapy dosáhneme až k Lago di Carezza, uprostřed borového háje. Na jeho poklidné hladině se odráží vrcholky Rosengarten. Rozhlédneme se také ze sedla Costalunga a odtud už zasloužený downhill do Moeny a údolím Val di Fassa s výhledy na okolní masivy do Pera di Fassa do kempu. (↑ 3.140 m (bez lanovky)↑ 1.990 m (s lanovkou) ↓ 2.825 m ↔ 55 km)

4. den

Třetí etapa bude na rozdíl od ostatních okružní s výhledy na masivy lemující Val di Fassa. Projedeme Pozza di Fassa. Pokocháme se výhledy na San Nicoló i Val Jumela. Vyšvihneme se do Sela Brunech (2.419 m), nejvyššího místa celého zájezdu. Vydechneme při průjezdu planinou Ciampac. Odtud klesneme do města Canazei. Z městečka Mazzin vystoupáme na Rifugio Gardeccia (1.950 m). Po nabažení se výhledy na Rosengarten se vydáme downhillem přes lyžařské areály zpět do Pera di Fassa. (↑ 2.655 m ↓ 2.655 m ↔ 42 km)

5. den

Další den se buď lanovkou, nebo po vlastní ose vyhoupneme na vrchol do Le Cune (2.190 m), abychom si užili nádherný panoramatický výhled na Dolomity del Fassa a Pale di San Martino. Odtud se vydáme z kopce přes Passo Lusia na Malga Bocche. Dál pokračujeme údolím Val Venegia na Radlera na útulné chatě Baita Segantini. Odtud můžeme z výšky 2.200 m obdivovat skalní stěny Pale di San Martino v plné kráse. Následuje zasloužený sjezd po singletrailech do San Martino di Castrozza. (↑ 2.900 m (bez lanovky); ↑ 1.900 m (s lanovkou); ↓ 2.800 m ↔ 47 km)

6.–7. den

Ze San Martino di Castrozza se vydáme úpatím Pale di San Martino. Svezeme se napříč údolím Valle di Primiero. Následně vystoupáme z vesnice Imer vstříc sedlu Passo della Gobbera. Po silničce na Refugio Ravale a dále šotolinou údolím Val Cia, hlouběji do pohoří Lagorai. Vystoupáme vzhůru do sedla Passo Cinque Croci (2.018 m). Zde se dosyta pokocháme masivem Cima d'Asta. Plni dojmů si užijeme 20 km dlouhý sjezd do Castelnuovo. Cyklostezkami kolem řeky dojedeme zpět do Levico Terme. Po této etapě a zasloužené koupačce v Lago di Levico se příjemně zničeni vracíme zpět k domovu. (↑ 3.900 m ↓ 4.900 m ↔ 93 km)

Ubytování

Nocovat budeme 4 noci ve vlastních stanech a spacácích (první noc v kempu u Cavalese, dvě noci u Moeny a poslední noc v kempu u San Martina di Castrozza). Stany je možné zapůjčit v naší půjčovně.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 6. den zájezdu snídaní. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Na závěr zájezdu dostanete studený večeřový balíček. Možnost dokupovat potraviny bude denně. První jídlo, které od nás dostanete, bude večeře v úterý a poslední jídlo od nás bude snídaně v sobotu.

Doprava

Doprava bude zajištěna minibusy.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 5 denní přejezd nalehko s doprovodnými vozy, které nám budou převážet veškerou batožinu. Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Denně nás čeká 5 – 7 hodin v sedle, jízda všemi druhy terénu a tomu by měla odpovídat jak vaše kondice, tak stav bicyklu. Při dvou etapách se necháme vyvést lanovkou, abychom mohli vyrazit po vrstevnici.

Zájezd odpovídá náročnosti č. 4 z 5 bodové škály. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zde. Patříte-li mezi osoby s omezenou schopností pohybu, konzultujte s naší prodejnou zájezdů, zda-li je pro vás zvolená akce vhodná.

Další info

Povrch: 40% terén, 40% šotolina, 20% asfalt
Doporučený typ kola: horské - nejlépe celoodpružené

Přeprava kol
Kola přepravujeme v oplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokolo
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Tedy možnost si vzít s sebou elektrokolo, určitě konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu. Zvažte prosím také svoji technickou zdatnost. Elektrokolo sice pomůže náročný terén vyjet, ale extrémní sjezdy jsou obvykle díky jeho hmotnosti a konstrukci náročnější než na standardním kole a vyžadují výborné zvládnutí tohoto kola.

Cestovní doklady
Do navštívené země nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu. Minimální kapacita je 7 a maximální kapacita je 13 účastníků + 1 průvodce + 1 kuchař (zároveň řidič) + 2. řidič!

Průvodce
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 70 EUR na občerstvení, suvenýry , dárky apod.

Články

Dolomity Grand Tour s bikem

Ruda Růžička

Grand Tour, známý etapový přejezd východních Dolomit, zvaný Grand Tour můžete objet v obou směrech. Jeho délka je 342 km a převýše...

více