Elba a Korsika na plachetnici - Tyrhénské moře

Za zážitky bez obav

Elba a Korsika na plachetnici - Tyrhénské moře

8 dní / 26 000 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

sportovní jachting vhodný i pro začátečníky

Ostrovy Elba a Korsika jsou pro mnoho jachtařů opravdu srdeční záležitostí.

Starobylý toskánský ostrov Elba je idylickou jachtařskou oblastí. Ostrov Elba je součástí Národního parku Toskánské ostrovy, což je největší mořský národní park ležící v Tyrhénském moři. Pro zdejší ostrovy je charakteristické členité pobřeží, průzračné moře, malebné zátoky a pestrý podmořský život. Skalnaté úseky lemují písečné zátoky jako romantická kotviště. Jde o jednu z nejlepších středomořských oblastí pro potápění s mnoha vraky a úžasnou podmořskou skalní scenérií. Stálé a teplé počasí je příznivé nejen pro plachtění, ale také pro pěstování vína. Při prozkoumávání vnitrozemí můžeme tedy degustovat místní skvělá vína i ocenit skvělou gastronomii.

Pro Korsiku jsou zase typické vysoké divoké hory, velkolepé pobřeží, rovněž skvělá kuchyně a také uvolněný přístup k životu. Při krátké návštěvě Korsiky rozhodně stojí za objevení Cap Corse. Je to působivá oblast nejsevernějšího výběžku s mnoha kostely, hrobkami, malými přístavy a krásnými vinicemi, odkud je úchvatný pohled na moře.

Oba ostrovy, Elbu i Korsiku, spojuje historie a jméno Napoleona Bonaparte. Korsika je jeho rodištěm, Elba byla místem jeho nuceného exilu.

Cena zahrnuje

 • pronájem plachetnice po celou dobu
 • českého kapitána (a průvodce v jedné osobě)
 • ložní prádlo (prostěradla, polštáře, přikrývky)
 • závěrečný úklid
 • nafukovací člun
 • nákup potravin, přičemž posádka společně vaří
 • pitná voda, plyn, nafta
 • poplatky za kotvení katamaránu
 • celní a přístavní poplatky
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění lodi (s výjimkou poškození vnitřního zařízení)
Pozn.: Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku a aktuální cena závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky. Cena se může ještě změnit zejména v závislosti na termínu objednávky. Pokud však máte již od nás potvrzený termín, cena se již nezmění.

Cena nezahrnuje

 • aktivity nad rámec smluveného programu (např. vstupy do národních parků, alkoholické nápoje, večeře mimo loď a strava nad rámec uvedené polopenze)
 • pojištění léčebných výloh, pojištění storen. Na vyžádání vám zajistíme pojištění u pojišťovny ERV

Videa

Program zájezdu

1. den

Příjezd do Piombina, setkání s kapitánem, nalodění, breefing a vyplutí. Po dvouhodinové přeplavbě doplouváme do přístavního městečka Rio Marina. Můžeme zde navštívit římské památky a vyzkoušet skvělou kuchyni středomořskou kuchyni a ochutnat zdejší skvělá vína.

2.–3. den

Plavba okolo ostrova Elba, který charakterizuje krásné členité pobřeží. Velký počet miniaturních pláží v malebných zátokách vybízí ke koupání v průzračném moři a k nahlédnutí do podmořského světa.

Zakotvení v charismatickém přístavním městečku Marciana Marina, které zdraví námořníky charakteristickou saracénskou věží. Právě odtud vede pro zájemce stezka k lanovce (nebo pěšky) na nejvyšší vrchol ostrova Monte Capanne (1.019 m.n.m.) s úchvatným výhledem hodným Napoleona.

4. den

Přeplavba na malý romantický ostrov Capria s divokou přírodou, strmým pobřežím s mnoha jeskyněmi. Zdejší zálivy jsou domovem mnoha nebojácných ryb a nezřídka kdy tady můžete vidět i delfíny.

5.–6. den

Pokud budeme mít chuť si opravdu zaplachtit, můžeme se na den vydat k nádhernému členitému pobřeží Korsiky a zakotvit u malé vesničky Macinaggio na severním cípu ostrova.

Je zde fascinující pevnost Culumbano a lákají i někdejší stezky celníků na Cap Corse. To je Korsika v miniatuře. Strážní věže, kostely, hrobky a malé přístavy i vinice a úžasné výhledy.

7. den

Dlouhá celodenní přeplavba. (Částečně můžeme plout i v noci). Nazpět do Piombina. Nocleh v marině.

8. den

Ranní vylodění v Piombinu.

Ubytování

Ve dvoulůžkových kajutách na lodi. Předpokládáme ubytování ve dvojici.

Strava

Na lodi je vždy vybavená kuchyně s lednicí, vařičem a veškerým potřebným nádobím. Je zvykem, že se vaří společně a způsob je na dohodě celé posádky. Je důležité zdůraznit, že s posádkou se stravuje i kapitán a to na stejné úrovni jako všichni ostatní účastníci plavby. Pokud se tedy posádka stravuje po celou dobu na lodi, postará se i o kapitána. Pokud jde posádka na oběd či večeři do restaurace, hradí útratu i za kapitána.

Doprava

Nástupní a výstupní místo: Piombino

Nástupní místa

Náročnost

Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

Další info

Skupina účastníků: tento zájezd je určen pro komorní skupinu. Maximální kapacita je 6 účastníků + 1 kapitán lodi.
Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na niž se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní ministerstvem dopravy ČR a jsou zkušenými „mořskými vlky“. Všichni jsou prověření v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí, jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

Pokud budete mít zájem, kapitán vás naučí všem potřebným dovednostem od navigace přes používání plachet, trimu, refování, až po věci praktické, jako je vaření při plavbě. Naši kapitáni mají zkušenosti s vedením týmu i s firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naší i jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard.

Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.