Francouzská Polynésie na katamaránu

Za zážitky bez obav

Francouzská Polynésie na katamaránu

19 dní / 103 000 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

Komfortní poznávání nejkrásnějšího souostroví v Pacifiku

Ostrovy Francouzské Polynésie jsou zčásti korálového a zčásti sopečného původu. Prstence korálových útesů vytvářejí kolem ostrovů jakousi bariéru, za níž se ukrývají tyrkysově zbarvené laguny. V nich bezpečně zakotvíme.

Polynésie představuje dodnes téměř nedotčený ráj s mnoha atoly, lagunami a krásnými korálovými plážemi, kde nebude nikdo kromě vás. Budete se koupat, šnorchlovat a podnikat dobrodružné výpravy do nitra ostrovů. Katamarán za dostupnou cenu vám nabídne pohodlí, relaxaci a pohodu. Zájemci o potápění budou mít několik příležitostí k ponorům. Budete plavat s rejnoky a chytat čerstvé ryby, pozorovat západy slunce se sklenkou vína. Vyzkoušíte i skvělou místní kuchyni.

Loď poskytuje svobodu a volnost. Během 14denní plavby poznáme hned šest ostrovů: předně legendární ostrov Bora Bora s proslulou lagunou. Na ostrově Raiate nás nadchnou přírodní scenérie. Objevíme tak trochu zapomenutý ostrov Huahine, který si dodnes drží autentický polynéský ráz. Navštívíme ostrov Taha´a, přezdívaný Vanilla Island, na němž se produkují perly výjimečné kvality. A ještě nás čekají božské korálové atoly Maupi a Tupai.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

 • nedotčený ráj - prstence korálových útesů kolem ostrovů, atoly, nádherné pláže
 • nejkrásnější laguna v tichomoří - Bora Bora
 • dobrodružné výlety dovnitř ostrovů
 • chytání ryb, plavání s rejnoky, potápění a šnorchlování
 • svoboda a volnost na komfortním katamaránu

Cena zahrnuje

 • pronájem katamaránu po celou dobu
 • českého kapitána (a průvodce v jedné osobě)
 • transfer z letiště do přístavu a zpět
 • ložní prádlo (prostěradla, polštáře, přikrývky)
 • závěrečný úklid
 • nafukovací člun
 • polopenzi na lodi (všechny snídaně a 7 x večeře), nealko nápoje na lodi (káva, čaj, voda)
 • pitnou vodu, plyn, naftu
 • poplatky za kotvení katamaránu
 • celní a přístavní poplatky
 • pojištění CK pro případ úpadku
 • pojištění lodě (s výjimkou vnitřního zařízení)
Pozn.: V současné době již místa částečně prodaná, máme zarezervovanou loď a termín plavby je pevně stanoven.

Cena nezahrnuje

 • Letenku včetně poplatků Praha-Papeete-Raiatea-Praha ke dni 10.11. ve výši 49 800 Kč, večeře mimo loď (7 x), vstupy, půjčení kola na Bora Bora, potápění, fakultativní výlety. Ubytování v hotelu v San Franciscu a v Papeete během cesty.

Videa

Program zájezdu

1.-2. den

Přílet na Tahiti. Místní přelet na ostrov Raiatea. Nalodění a krátká plavba na ostrov Tahaa.

3.-4. den

Plavba na ostrov Huahine. Rybářská vesnice Fare s rybí restaurací. Plavba lagunou na jih k nádherné pláži v zátoce Avea Bay. Skvělé šnorchlování na korálovém útesu, procházka podél pustého pobřeží.

5.-10. den

Přeplavba na ostrov Raiatea, zátoka Faaroa Bay. Možnost plavby kajakem po mangrovové řece Faaaroa River. Návštěva nejstaršího posvátného maorského chrámu Marate Taputapuatea. Odpoledne plavba lagunou na kotviště u ostrůvku Nao Nao Motu.Plavba na ostrov Bora Bora, kotvení na laguně s nádhernými pohledy na hlavní ostrov. Budeme prozkoumávat tuto „nejhezčí lagunu Tichomoří“, šnorchlovat nebo plavat se želvami a s neškodnými lagunovými žraloky a rejnoky. Možnost potápění, na kole kolem ostrova, výstup na jeden z vrcholů… Večeře v proslulé restauraci Bloody Mary.

11.-15. den

Plavba na atol Maupiti – atol je přístupný jen za mírnějšího větru a klidného moře. Průzkum ostrova, šnorchlování, potápění, výstup na vyhlídkový vrchol, na kole kolem ostrova, večeře v restauraci. Návrat na Bora Bora, odpočinek. Večeře v restauraci. Plavba na ostrov Tahaa, kotvení v zátoce Hurepiti. Vanilla tour – botanická exkurze nejenom za vanilkou, návštěva perlové farmy. Polynéský večer s tanci, ohňovou show a typickým polynéským jídlem. Ostrůvek Mahatea se skvělým šnorchlováním v korálové řece.

16.-18. den

Návrat do mariny na Raiatea a předání lodi. Letecký návrat na Tahiti a do Prahy.

Ubytování

Dvoulůžková kajuta na lodi s privátní toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami.

Strava

Cena zahrnuje polopenzi na lodi (všechny snídaně a 7 x večeře), nealko nápoje na lodi (káva, čaj, voda).

Doprava

Nástupní místo: Papeete

Pozn. Vlastní plavba proběhne v termínu 6. – 20.3. , vyplouváme z ostrova Raiatea. Pokud si od nás necháte zakoupit i letenky, navrhnete vám odlet z Prahy 4.3. jednodenní stopover v San Franciscu při cestě tam. Při návratu potom plánujeme strávit 3 dny (2 noci) na Hahiti v Papeete. Takto zároveň využujeme velmi levné letenky, které jsou ke dni 10.11. k dispozici.

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Vzhledem k plánovanému programu a delším leteckým přesunům se jedná o zájezd středně cestovatelsky náročný.

Další info

Skupina účastníků: minimální počet účastníků je 6 osob. Velikost lodě volíme dle destinace a velikosti skupiny zpravidla 6–12 osob. V případě menšího počtu účastníků nebo dle dostupnosti lodí lze alternovat katamarán za jednotrupovou loď.

Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni, jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR a jsou zkušenými „mořskými vlky“. Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí, jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách. Pokud budete mít zájem, tak vás kapitán vysvětlí a naučí všem potřebným dovednostem od navigace, přes používání plachet, trimu, refování, až po věci praktické, jako je vaření při plavbě. Naši kapitáni mají zkušenosti s vedením týmu a mají také zkušenosti s firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naši a jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard.

Ideální termín a klima: Dobré počasí na jachting je na Tahiti a ve Francouzské Polynésii je od dubna do listopadu, kdy jsou nižší teploty v rozmezí 24 – 28°C. Zbytek roku je deštivější, ale neznamená to, že v tu dobu se sem nejde vypravit s mírně vyššími teplotami 24 – 31°C. Francouzskou Polynésii tedy můžete na jachtě navštívit celoročně. Moře je stále teplé a čisté, počasí je většinou příjemné a slunečné, nízké atoly nezachytávají tolik mraků jako například hornaté Tahiti. Díky oceánu jsou teploty celoročně vyrovnané a příjemné pro cestování.

Poznámka: Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

Pro ucelené skupiny realizujeme Plavby na přání. Navrhneme ideální termín, trasu a loď odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort plavby.