Kurz Jachtingu na Slezské Hartě

Kurz Jachtingu na Slezské Hartě

3 dny / 3 000 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

TŘI DNY PLACHTĚNÍ A TEORIE NA ČIRÝCH VODÁCH SLEZSKÉ HARTY

Připravili jsme pro vás kurz jachtingu pro začátečníky a mírně pokročilé, ve kterém se za dva dny naučíte zcela samostatně vést malou plachetnici. Ukážeme vám základní princip plavby na vítr, vyzkoušíte si jej na malém modelu, pochopíte ho intuitivně. Dozvíte se něco o bezpečnosti plavby. Pobavíte se vázáním jachtařských uzlů. Hodně času strávíte na vodě, na dvou různých plachetnicích, s různými úkoly. Budete ovládat kormidlo, pracovat s plachtami, pocítíte vzrušení z náklonu lodě. Večer posedíme u ohníčku a přetřeseme staré námořnické historky. Slezská harta je pro jachting zajímavá lokalita: různorodě členěná vodní plocha v zalesněné krajině sopečného původu, velmi čistá voda. Kurz je výborný také jako "kondiční" cvičení, nebo jako příprava na zkoušky VMP.

Cena zahrnuje

  • 2x nocleh na tábořišti ve vlastním stanu
  • pronájem lodí
  • instruktora
  • školení + písemné materiály
  • povinné ručení lodi
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu z Brna - možná za příplatek 800,- Kč (při min. počtu 4 osob)

Program zájezdu

1. den

V pátek odpoledne sraz v Nové Pláni v přístavu. Den začneme teoretickým úvodem a poučením o bezpečnosti, který stejně jako celý kurz, povede zkušený instruktor. Poté se nalodíme na plachetnici i s celým proviantem (stany, kempovací potřeby, potraviny, pitná voda) a přeplavíme se na louku u Roudna, kde rozbijeme tábor. Večer bude pokračovat výkladem o principech plachtění, ukážeme si vázání uzlů a neopomeneme ani zásady první pomoci.

2. den

Sobotní dopoledne bude věnováno společnému výcviku na legendární dvoustěžňové plachetnici DZ. Každý účastník si důkladně vyzkouší trimování plachet, obraty lodě proti větru i s větrem a hlavně práci s kormidlem. Cvičit budeme na leskoveckém jezeře, podle počasí, co možná nejdéle. Oběd z vlastních zásob zpět v táboře. Odpoledne budou mít účastníci kurzu první možnost vypravit se na samostatnou plavbu na lehké okruhové plachetnici. Nastavení samostatných plaveb budeme upravovat podle úrovně dovedností a přání začínajících jachtařů. Večer upevníme získané dovednosti a navozenou lidskou blízkost vyprávěním námořnických historek u ohýnku, případně vyprázdněním láhve něčeho dobrého.

3. den

Neděle bude opět věnovaná jachtingu v praxi: společná plavba na velké plachetnici, samostatné plavby na malé plachetnici. Všechno budeme několikrát opakovat, aby provádění manévrů přešlo do krve. Instruktor také poskytne kontakty pro jachting, servery, časopisy, školy, místa, kam za plachtěním atd. Brzo odpoledne sbalíme tábor, nalodíme se a
přeplujeme do Nové Pláně k zaparkovaným vozům, kde asi v 15,00 kurz ukončíme.

Ubytování

Nocovat budeme na soukromé louce ve vlastních stanech a spacácích. Louka se nachází u břehu přehrady, na východním svahu u obce Roudno. Místo nemá pitnou vodu, pouze suchý záchod.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu výhradně z vlastních zásob. Nikde není k dispozici kuchyňka, ani pitná voda, účastníci si musí vzít s sebou všechno potřebné pro stravování v přírodě.

Doprava

Doprava na kurz je vlastní. Za příplatek 800,-Kč a při minimálním počtu 4 osob pro vás zajistíme společnou dopravu z Brna až na místo a zpět. Společná doprava bude realizována buď osobním automobilem nebo mikrobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Kurz je určený pro začátečníky a mírně pokročilé. Účastnit se může i naprostý začátečník s nulovou zkušeností s jachtingem. Kurzu se mohou zúčastnit i rodiny s dětmi. Samostatnou plavbu si do jisté míry můžete nastavit sami: s kým, kam, na jak dlouho. Instruktor vám bude po celou dobu plně k dispozici. Záchranné vesty zajišťuje pořadatel kurzu.

Další info

Počasí a právo pořadatele akci zrušit
Jachting je závislý na počasí, které hraje důležitou roli. CK si dovoluje vyhradit právo kurz zrušit nejpozději 3 dny před začátkem akce v případě předpovědi vytrvalého deště. V takovém případě klientům buď kompletně vrátíme uhrazené peníze, nebo se v případě zájmu domluvíme na převodu na jiný termín. Také si dovolujeme upozornit, že drobný déšť, přeháňky, chlad nebo zatažená obloha nejsou překážkou ke konání kurzu. Za takovýchto meteorologických podmínek se kurz bude konat. Nepodceňte prosím tedy dostatek teplého a nepromokavého oblečení.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.