Květinový festival na Madeiře (15 dnů)

Květinový festival na Madeiře (15 dnů)

15 dní / 18 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

jednodenní turistika a jedinečný zážitek na rajském ostrově

Tato akce je určena pro opravdové fajnšmekry, cestovatele, fotografy i botaniky, kteří mají rádi nespoutanou přírodu, pro všechny milovníky exotické květeny a zvláště pak orchidejí, ale také pro ty z vás, kteří chcete poznat co nejvíce a přitom se neradi vláčíte s těžkým batohem na zádech. Po celou dobu budeme ubytováni v příjemném penziónu. Odtud budeme téměř každý den vyrážet nalehko za poznáním i na půl až celodenní výlety po krásných pralesních levadách, útesech či horských cestách. Krom toho všeho se staneme svědky neobyčejné události – dva dny budeme spolu s ostatními ostrovany prožívat jedinečný „Květinový festival“, jeden z nejvýznamnějších svátků roku na Madeiře. Při této úchvatné podívané budou v záplavách orchidejí, strelícií, anturií, kal a desítek dalších květin ulicemi města tančit za doprovodu muziky stovky vyšňořených tanečníků a tanečnic oděných do neuvěřitelně barevných květinových kostýmů. Krom toho všeho zajedeme se zájemci na sousední ostrov Porto Santo s prvotřídním koupáním na písečné Zlaté pláži.

Oba zájezdy samozřejmě můžete absolvovat i samostatně - odkazy na jednotlivé 8 denní varianty naleznete zde:"Madeira - květinový festival" a "Madeira - jednodenní túry". Případně můžete zůstat i na horský přechod Madeiry a zůstat tak na ostrově celé 3 týdny (podrobnosti k horskému přechodu zde).

Cena zahrnuje

  • veškerou společnou dopravu po ostrově
  • 14x ubytování v penzionu se snídaní
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky cca 11.000 Kč včetně tax)
  • fakultativní výlet trajektem na ostrov Porto Santo a zpět
  • vstupy do muzeí, památek a botanických zahrad
  • lanovku na Monte cca 15 EUR

Program zájezdu

1. - 4. den

Odlet na Madeiru, ubytování v penzionu a aklimatizace. Prohlídka městečka PORTO MONÍZ s krásnými sopečnými útesy, pevností a mořským Akváriem a možností koupání v „mořských bazénech“. V městečku SÃO VICENTE navštívíme unikátní, asi 700 m dlouhou sopečnou jeskyni. Městečko PORTO DA CRUZ s možností koupání na útesech a celodenní výlet po divokém a skalnatém severovýchodním pobřeží (↔ 15 km, ↕ 500 m).

5. - 6. den

Návštěva vesnice CAMACHA, která je proslulá svými košíkářskými výrobky (↔ 17 km, ↕ 300 m). Se zájemci se zajedeme podívat též na sousední ostrůvek PORTO SANTO, kde si budete moci prohlédnout dům Kryštofa Kolumba a vykoupat se na nádherné 9 km dlouhé písečné Zlaté pláži – Praia Dourada.

7. den

Výlet ze sedla Bocca da Corrida (1.235 m) do „vesnice jeptišek“ Curral das Freiras uprostřed bývalého sopečného kráteru. Výhledy na hlavní horský hřeben z jedinečné vyhlídky EIRA DO SERRADO (1.088 m) (↔ 15 km, ↑ 1.000 m ↓ 750 m).

8. - 10. den

Prohlídka hlavního města ostrova – FUNCHALU (velká tržnice, barevné květinové trhy, katedrála, návštěva botanické, orchidejové a popř. i tropické zahrady, poutní kostelík MONTE, fakultativní možnost bláznivé jízdy ulicemi města na proutěných sáních). Ribeiro Frío se pstruží farmou, skvostná vyhlídka BALCÕES s úžasnými výhledy na centrální horský masiv, výlet vřesovco-vavřínovým pralesem a po levadách (↔ 15 km, ↕ 350 m). Vesnička SANTANA s typickými domečky se slaměnou střechou, návštěva přírodní rezervace na útesech Rocha do Navio s vodopády a fantastickými výhledy (↔ 7 km, ↕ 500 m).

11. - 15. den

Na větrném a barevném mysu PONTA DE SAÕ LOURENÇO se pokusíme dosáhnout kopce Ponta do Furado – nejvýchodnějšího, pěšky dosažitelného místa ostrova s parádními výhledy na pobřeží Atlantiku (↔ 8 km, ↕ 400 m). Návštěva jediné písečné pláže Madeiry – PRAINHA, kde se můžeme smočit ve vlnách Atlantiku. Návštěva druhého nejvyššího útesu na světě – CABO GIRÃO (580 m) a městečka Câmara de Lobos, které proslulo díky Winstonu Churchillovi. Celý pobyt na květinovém ostrově vyvrcholí úžasným KVĚTINOVÝM FESTIVALEM, kde si po 2 dny užijeme záplavu květin v ulicích hlavního města a jedinečnou atmosféru této unikátní akce.

Ubytování

Ubytujeme se na 14 nocí v jednoduchém, ale příjemném penzionu přímo v centru hlavního města Funchalu, odkud budeme vyrážet na výlety. Pokoje jsou většinou 2-3 lůžkové, některé mají vlastní sociální zařízení, jiné společné. Postele jsou vybaveny lůžkovinami, k dispozici jsou také ručníky a fén na vyžádání. V penzionu je možnost připojit se k wi-fi zdarma. Ubytování je prostší, avšak čisté. Výhodou je skvělá pozice v samém srdci Funchalu – za rohem najdete nespočet obchůdků, restaurací, pekárnu, obchodní centrum, katedrálu, …

Strava

V ceně ubytování jsou snídaně v tzv. "francouzském stylu". Po zbytek dne se budete stravovat z vlastních či dokoupených zásob. Penzion, ve kterém budeme ubytováni, nemá žádnou společnou kuchyňku, takže v něm není možnost vaření. V blízkosti penzionu je několik kaváren a barů, kam se dá zaskočit na kávu nebo na další dobroty. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Společná doprava po ostrově bude zajištěna pronajatým mikrobusem či MHD.

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Túry nejsou nikterak náročné, denně ujdeme cca 15 km trasy s rozdílným převýšením. Ve většině případů nebude denní převýšení velké (400 – 500 m), pouze asi 1 – 2x si dáme trochu více do těla. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Všechny túry jdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem.
Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zde. Zájezd není primárně určen pro osoby s omezenou schopností pohybu, tedy patříte-li mezi osoby s omezenou schopností pohybu, konzultujte s naší prodejnou zájezdů, zda-li je pro vás zvolená akce vhodná.

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Madeiru nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

V termínu 1.5. - 15.5. je program obrácen - začíná se květinovým festivalem a následuje týden jednodenních túr (Camacha, Porto Santo, Bocca da Corrisa, apod.).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Články

Madeirská vína

Milan Jána

Uprostřed nekonečných vod Atlantického oceánu leží malý, hornatý a zelený portugalský ostrov – Madeira. Má mnoho přízvisek, je ost...

více

Z toulek po Madeiře

Milan Jána a Veronika Skálová, Eva Foltová

Vyrazíte-li přes devatero hor a devatero řek směrem na západ, dojedete k nekonečným vlnám tyrkysového Atlantiku. Zde, necelých 1.0...

více

Podobné zájezdy

Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy - Lanzarote

21. 10. - 28. 10. 2020 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

6. 11. - 16. 11. 2020 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry

Madeira - jednodenní túry

16. 10. - 23. 10. 2020 Chci to vidět