Podzim v Bosně a Hercegovině

Podzim v Bosně a Hercegovině

6 dní / 7 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

27. 10. - 1. 11. 2020
č. zájezdu: 220315-01
cena 7 400 Kč

křížem krážem Orientem Evropy s ubytováním pod střechou

Časy, kdy se nad Bosnou a Hercegovinou vznášel temný stín války, už naštěstí dávno minuly. Tato balkánská kráska znovu otevřela svou náruč. Na malém prostoru se zde setkávají pravoslavné a katolické kostely a kláštery i do nebe čnící minarety muslimských mešit. Z kopců shlížejí majestátné královské hrady, v bystrých řekách se otáčejí dřevěné mlýnky a z kaváren neodolatelně voní pravá bosenská káva. Na našem putování zabloudíme do prastaré ilyrské historie, připomeneme si bosenské krále, Osmany, éru Rakousko-uherské monarchie i smutná léta devadesátá. Navštívíme nejzajímavější bosenská města, a také malebné hory s nekonečně zelenými loukami. Překvapí nás prostota horských salaší i pestrost orientálních tržišť. Ochutnáme výbornou balkánskou kuchyni, lahodné víno i říznou rakiji. Ke zvýšenému pohodlí přispěje i ubytování v hotýlcích.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 3x ubytování se snídaní (hotel)
  • exkurzi a ochutnávku vína na hercegovské vinici
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • Chimpanzee pišingr

Program zájezdu

1.–2. den

Noční přejezd do Bosny a Hercegoviny. Orientální KONJIC v podhůří Prenje, návštěva Titova protiatomového krytu, most přes Neretvu v Jablanici. Odpolední a večerní prohlídka MOSTARU se slavným Starým mostem.

3. den

Den v srdci Hercegoviny: vyvěračka řeky Buny a dervišská tekija v BLAGAJI, pravoslavný klášter Žitomišliči, nejznámější bogomilská nekropole RADIMLJA , středověká pevnost a vodní mlýnky ve Stolaci, staré osmanské město POČITELJ a vodopády KRAVICA na řece Trebižat. Na závěr dne ochutnávka hercegovského vína a dalších specialit místní vinice.

4. den

Pěší túra nad kaňonem řeky RAKITNICE a údolím Studeného potoka do starých muslimských osad Gradina a Umoljani v pohoří Bjelašnica. Olympijské skokanské můstky, rakouskouherský lázeňský komplex v Ilidži, Rimski most přes řeku Bosnu.

5. den

Celodenní prohlídka SARAJEVA. Bobová dráha ze ZOH 1984, turecká tržnice BAŠČARŠIJA, osmanské mešity a hamámy, honosná rakouskouherská architektura. Muzea, čerstvě pražená káva a samozřejmě Sarajevský pivovar. Večerní odjezd do ČR.

6. den

Příjezd do Brna v ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 3x v místních bosenských hotýlcích ve 2-4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. (2x Mostar, 1x Sarajevo).

Strava

V ceně ubytování je vždy zahrnuta snídaně (3x). Ostatní stravování je ve vlastní režii. Každý den bude příležitost ochutnat výbornou balkánskou kuchyni, lahodné víno i říznou rakiji za velmi příznivé ceny.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Bratislava / Brno - Zvonařka

Náročnost

Jedná se o 6denní pobytovo-poznávací zájezd se zajištěným ubytováním v hotelu se snídaní, které máte v ceně zájezdu regulérně zahrnuto. Cílem našeho putování je poznat během šesti dnů, jak se žije v těchto končinách. Na své si ale přijdou i milovníci pěkné a neporušené přírody, v programu zájezdu je několik kratších či delších procházek. Celý program je zkrátka postaven tak, aby zájezd v pohodě zvládl každý průměrně zdatný účastník.

Další info

Cestovní doklady
Na cestu do navštívených zemí nám stačí OBČANSKÝ PRŮKAZ. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Články

Na skleničku u historie Sarajeva

Martin "Komár" Hessler

35. nejvtipnější anekdota, 18. nejroztomilejší pes, 12. nejlahodnější koňak... Jak čtu něco takového, otvírá se mi, promiňte mi to...

více

Podobné zájezdy

Velikonoce na ledovci

Velikonoce na ledovci

2. 4. - 5. 4. 2021 Chci to vidět