Provence na kole

Provence na kole

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

krajem vína, levandule a umělecké inspirace

Levandulí a kořením provoněný kraj Cézanna, Van Gogha a Markýze de Sade. Oblast oplývající antickými a středověkými památkami. Kraj rušných měst i klidného venkovského života, jemuž vévodí řeka Rhôna, která při svém nekonečném souboji s mořem přetváří rozsáhlé pobřežní oblasti v ráj plameňáků, divokých bílých koní a černých býků. Vystoupáme i do vápencových vršků malebného pohoří Luberon, ochutnáme nápoj místních vinic či speciality jihofrancouzské kuchyně. Během našeho putování poznáme poetické vnitrozemí, koupání v moři i stoupání v podhůří Provensálských Alp.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem včetně kol, 9x kemp, polopenzi, průvodce,pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 2x pišingr

Program zájezdu

1.–3. den

Noční jízda přes Německo do Francie. Úvodní vyhlídková trasa kolem hlubokého kaňonu řeky Ardéche s nádhernými výhledy a slavnou jeskyní Grotte de la Madeleine. Navštívíme muzeum levandule ve vyhlášené oblasti Lavande St Remèze ( ↔ 33 km) a ( ↔ 53 km).

4. den

V samotném srdci Provence navštívíme město ORANGE , které se pyšní vítězným obloukem a nejzachovalejším antickým divadlem ( ↔ 53 km).

5. den

Vinicemi projedeme přes světoznámé Châteauneuf du Pape až k papežskému paláci a mostu v AVIGNONU. Okoupeme se pod slavným římským akvaduktem Pont du Gard a projdeme hrad TARASCON, pyšně se tyčící nad Rhônou ( ↔ 51 - 80 km).

6. den

Navštívíme skalní město v Les Baux, antickou arénu, divadlo a originální Van Goghův most v ARLES ( ↔ 58 km).

7. den

Delta řeky Rhôny, známá pod názvem Camargue, je unikátní ptačí rezervací. V národním parku se kromě plameňáků možná setkáme také s divokými koňmi a býky. Zakotvíme v přístavním městečku SAINTES MARIES DE LA MER – mekce evropských Cikánů. Pokud budeme mít štěstí, zastihneme i býčí zápasy ( ↔ 62 km).

8. den

Odpočinek na písečných plážích s fakultativním výletem lodí do ústí Malé Rhôny. Pro zdatnější návštěva opevněného středověkého města Aigues Mortes se salinami a pašeráckou věží ( ↔ 64 km).

9. den

Rozloučení s mořem a nádhernými písečnými plážemi téměř bez lidí, odpoledne přejezd busem do pohoří Luberon.

10.–12. den

Hornatější tvář Provence spatříme v NP LUBERON, pro nějž jsou charakteristické vápencové vršky a vyhlášené provensálské vesničky jako třeba Gordes, Roussillon, Bonnieux, které jako orlí hnízda stráží okolní rozsáhlé vinice. Navštívíme hrad Markýze de Sade a projedeme se i cedrovým lesem. Rozloučíme se s Francií v unikátní Fontaine de Vaucluse a pak už návrat přes Německo zpět do ČR ( ↔ 83 km) a ( ↔ 17 km).

Ubytování

Nocovat budeme 9 noci v kempech ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší půjčovně. Abychom nemuseli stále balit a odpočinuli si, budeme ve třech z šesti navštívených kempů spát vždy po dvě noci. Kempy jsou zvoleny tak, aby nám vhodně pasovaly do programu a umožnily nám poznat opravdu celou Provence, což např. během hvězdicových výletů z jednoho kempu není možné. Úroveň kempů se tak liší. Strávíme noci v kempech kategorie *** až ****. Některé z nich jsou vybavené bazénem.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den zájezdu večeří a končí 11. den zájezdu snídaní. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani . Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Možnost dokupovat místních potravin bude denně.

Doprava

Doprava je zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby. Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou upevněna do speciálních držáků.

Nástupní místa

Náročnost

Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvit u autobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Kteroukoliv část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj).

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zde. Patříte-li mezi osoby s omezenou schopností pohybu, konzultujte s naší prodejnou zájezdů, zdali je pro vás zvolená akce vhodná.

Další info

Doporučený typ kola: silniční, trekové
Povrch: 90% asfalt, 10% šotolina

Průvodce

Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným nežli českým, ve vlastním zájmu si na ambasádách navštívených zemí ověřte, zda nepotřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu. Není bohužel v našich silách na tyto předpisy myslet za vás. Rádi vám však pomůžeme s vyřízením všech potřebných formalit

Elektrokolo
Na tento zájezd je možné vzít jen velmi omezený počet elektrokol. Může se stát, že nebude možné z kapacitních důvodů nabíjet naráz více než jednu baterii. Tedy možnost si vzít s sebou elektrokolo, určitě konzultujte s naší prodejnou zájezdů.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 80 EUR na občerstvení, suvenýry a památky při trase.

Články

Podobné zájezdy

Sardinie

Sardinie

31. 8. - 12. 9. 2020 Chci to vidět