Chcete se seznámit se skialpinismem pod vedením skutečných odborníků? Předkládáme Vám kurz vedený bratry Švihálky, horskými vůdci UIAGM a nejúspěšnějšími českými skialpinisty posledních let! ">

Rozšířený skialpovo-lavinový kurz

Rozšířený skialpovo-lavinový kurz

5 dní / 9 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

čtyřdenní akce v NP Gesäuse

Chcete se seznámit se skialpinismem pod vedením skutečných odborníků? Předkládáme Vám kurz vedený bratry Švihálky, horskými vůdci UIAGM a nejúspěšnějšími českými skialpinisty posledních let! Seznámíte se se základy tohoho nejsvobodnějšího horského sportu, nabudete základní znalosti o lavinách, uděláte společně pár snadných túr, a to vše v nádherném prostředí rakouského národního parku Gesäuse.

Jde o čtyřdenní kurz, během nějž se naučíte veškeré základní dovednosti pro provozování klasického skialpinismu a získáte základní znalosti v otázkách lavinové problematiky a prevence. Každý den vyrazíme do terénu na jednoduchou túru, kde dostanete tipy na vylepšení své sjezdařské techniky. Jeden celý den bude metodický a věnujeme jej nácviku záchrany lidí zasypaných v lavině a další metodice. Večer nás čekají přednášky na lavinová, metodická a cestovatelská skialpová témata.

Cena zahrnuje

  • 4× noc v penzionu s polopenzí
  • služby horského vůdce UIAGM
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • zapůjčení skialpového a lavinového vybavení

Program zájezdu

1. den

Individuální odpolední odjezd z ČR vlastním autem. Podvečerní příjezd do obce Johnsbach v NP GESÄUSE. Ubytujeme se a společně povečeříme.

2. den

Po snídani se už vydáme poprvé do terénu. První seznámení: výstup a sjezd vrcholu BLASENECK (1100 m+, 5h–6h), který patří k oblíbeným snadným cílům v údolí Johnsbach. Po cestě probereme všechny základní techniky pohybu na skialpech.

Večer nás čeká první přednáška na téma: Základní materiál pro skialp; Laviny 1

3. den

Pokročilejší túra: výstup a sjezd vrcholu LEOBNER (1050 m+; 6 h), který je jednou z nejznámějších, avšak snadných klasik celého Gesäuse. Čekají nás úžasné výhledy na nejvyšší štíty oblasti.

Večerní přednáška: Laviny 2, Orientace v horském terénu

4. den

Den vyhrazený pro odpočinek a terénní nácviky: práce s lavinovými vyhledávači, záchrana lidí z laviny, rozbor sněhového profilu, řešení lavinové nehody - modelové situace...

Večerní přednáška: The Best of Kejda Ski Team (skialpové expedice)

5. den

Závěrečná túra: výstup a sjezd vrcholu GRABNERSTEIN (1000 m+; 5 h), který se nachází mimo údolí Johnsbach a uvidíme z něj zase zcela nová panoramata hlavních horských štítů Gesäuse. Po skončení túry náš kurz ukončíme a naskočíme do vlastních aut a vyrazíme na cestu domů. Příjezd do ČR v úterý v podvečerních hodinách.

Ubytování

4 noci strávíme v příjemném horolezeckém penzionu v Johnsbachu v samém srdci NP Gesäuse ve společné noclehárně tzv. Matrazenlager. Je proto nutné mít vlastní lehký (letňák) spacák nebo alespoň spacákovou vložku či prostěradlo.

Strava

Strava je zajištěna formou místní polopenze.

Doprava

Pouze vlastní: individuální příjezd vlastním vozem do Johnsbachu. Sraz v pátek večer nejpozději do 20:00 hod. Počítejte, že vám cesta zabere přibližně 4–5 hodin.

Nástupní místa

Náročnost

1 = akce předpokládá základní fyzickou kondici. Předchozí zkušenost se skialpinismem není tedy nutná. Délku denních túr včetně převýšení naleznete v programu zájezdu u jednotlivých dnů. Jedná se o velmi snadné sjezdy. Maximální denní převýšení 1100 m+ a maximální denní etapa 5–6 hodin. Půjdeme terénem, kde hrozí minimální lavinové nebezpečí, přesto je nezbytné mít s sebou lavinový komplet.

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu v maximálním počtu 8 osob na jednoho horského vůdce UIAGM. V případě většího zájmu než je uvedeno pojedou na zájezd oba bratrové Švihálci.

Povinná výbava
Skialpové a lavinové vybavení je nutné zajistit si předem sami: skialpinistické lyže, boty a vázání, stoupací pásy, teleskopické hole, lavinový vyhledávač (pípák), lavinová lopata, lavinová sonda

Doporučujeme navštívit nejbližší půjčovnu skialpového vybavení ve vašem okolí, kde vám lyže, boty a vázání seřídí na vaši postavu.
V rámci spolupráce se specialisty na outdoorové vybavení firmou Alpsport jsme pro naše klienty připravili 20% slevu na půjčení (případnou koupi) skialpového vybavení. K zájezdu dostanete voucher pro uplatnění této slevy.

Cestovní doklady
Pro tuto cestu nám postačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2–3 týdny před odjezdem.