Seychely – Galapágy Afriky na katamaránu

Za zážitky bez obav

Seychely – Galapágy Afriky na katamaránu

13 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

neobjevený ráj divoké tropické přírody z paluby jachty

Seychely jsou jedním z nejkrásnějších exotických míst na světě a zároveň velmi bezpečným. Najdete tu přívětivé domorodce, kokosové palmy a bílé pláže lemované oblými skalisky. Uvítá vás neskutečně nádherné moře, stabilní teplý vítr bez velkých vln a mimořádně rozmanitá příroda. Poznáte pohádková kotviště i skvělou místní kuchyni. Budete obdivovat bohatství živočišné říše. Souostroví je domovem želv obrovských, které kromě Galapág nikde jinde na světě neuvidíte. Je zde doslova podmořská zoologická zahrada. Navíc všude, kde zakotvíte, nabízejí skvělý servis. Nikde nenarazíte na davy turistů, znečištěné moře nebo špínu. Čeká vás jen romantika a volba, pro co se rozhodnete: koupat se v moři, plavit na paddleboardu, chytat ryby nebo šnorchlovat. Nabízí se také miniškola jachtingu, práce s plachtami či navigace.

Plavba na plachetnici či katamaránu je velkým dobrodružstvím. Nepotřebujete žádné znalosti, zajistíme vám lodě i zkušené kapitány. Každý, kdo okusí cestování na moři, zažije neopakovatelný pocit svobody. Na jachtě se dostanete do bezprostředního kontaktu s živly, přírodou a mořskými živočichy. Objevíte romantické ostrůvky, starobylé přístavy i úžasné zátoky. Zakotvíte na panenské pláži, vychutnáte si nádherné západy slunce. Užijete si koupání v průzračně čistém moři. Vyměňte hotel za loď, získáte volnost a svobodu.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

 • Pohádkový svět tropické přírody a tyrkysového moře
 • Galapágy Indického oceánu s možností šnorchlování a potápění
 • Neuvěřitelně rozmanitá fauna i flóra
 • Ostrov Cousine s volně žijícími karetami, tropickým ptactvem a bohatým podmořským životem

Cena zahrnuje

 • pronájem katamaránu po celou dobu
 • českého kapitána (a průvodce v jedné osobě)
 • transfer z letiště do přístavu a zpět
 • ložní prádlo (prostěradla, polštáře, přikrývky)
 • závěrečný úklid
 • pojištění lodi (s výjimkou poškození vnitřního zařízení)
 • motorový nafukovací člun
 • polopenze na lodi (všechny snídaně a večeře), nealko nápoje na lodi (káva, čaj, voda)
 • pitná voda, plyn, nafta
 • poplatky za kotvení katamaránu
 • celní a přístavní poplatky
 • pojištění CK pro případ úpadku
Pozn.: Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku a aktuální cena závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky. Cena se může ještě změnit zejména v závislosti na termínu objednávky.

Cena nezahrnuje

 • letenky se spolehlivými leteckými společnostmi (cena 21.000 Kč včetně tax). V případě nákupu letenek od nás garantujeme 100 % vrácení finančních prostředků pokud se let neuskuteční z důvodu tzv. vyšší moci.
 • aktivity nad rámec smluveného programu (např. vstupy do národních parků, alkoholické nápoje, večeře mimo loď a strava nad rámec uvedené polopenze).
 • pojištění léčebných výloh, pojištění storen. Na vyžádání vám zajistíme pojištění u pojišťovny ERV.

Videa

Program zájezdu

1.-2. den

Letecky Praha – Mahé, přesun taxi do přístavu Eden Island. Nalodění a vyplutí směr Beau Vallon – nejvyhlášenější pláž ostrova Mahé. Zde typická kreolská večeře, procházka po promenádě, koupání při západu slunce.

3. den

Asi 1,5 hodiny přeplavba do zátoky Port Launay – přírodní rezervace s korálovou bariérou a úchvatným kotvištěm pod štíty zalesněných hor. Bílá pláž s kokosovými palmami, živé moře, malé liduprázdné pláže, které můžete navštívit naše sea kajaku. Odpoledne privátní BBQ na pláži opuštěného ostrova Theresa.

4.-5.den

Výlet do vnitrozemí – Morne Blanc, čajové plantáže, háje s masožravkami, vodopády. Odpoledne přesun do Port Ternnay, malá kouzelná zátoka, kde budeme téměř sami. Přeplavba na ostrov Praslin do jedné z nejkrásnějších zátok světa – Anse Georgette a Anse Lazio. Zde koupání, odpočinek, grilování čerstvých ryb na lodi.

6.-8. den

Přeplavba na ostrov Curieuse, ideální místo pro hezkou procházku, nádherný prales a písčité pláže. Žijí zde suchozemské želvy obrovské, druh, který se vyskytuje pouze na Galapágách a zde na Seychelách. Druhou nejznámější atrakcí jsou obrovské omleté žulové kameny, které se v takto abstraktní podobě nikde jinde na světě nenacházejí. Večer přeplavba na Praslin do Anse Volbert, procházka do městečka, večeře v restauraci na pláži. Další den výlet do Valle de Mai. Přírodní rezervace uprostřed divoké přírody. Roste zde legendární kokos Coco de Mer, největší semeno na světě.

9.-10. den

Přeplavba na ostrov La Digue – zde najdete nejhezčí pláže na světě. Po cestě zastávka na Coco Island, kde je podmořský národní park. Na ostrůvku visí ve větvích palem množství kalonů. Na ostrově zapůjčení kol a výlet po nejkrásnějších plážích včetně vnitrozemí. Na návštěvu tohoto ostrova nezapomenete. Individuální program na ostrově, nákupy suvenýrů, odpočinek na pláži, potápění, šnorchlování u korálových útesů, výlet na vyhlídku do džungle apod.

11. den

Přeplavba na Mahé. Po cestě rybaření, pozorování delfínů, v případě štěstí i velryb. Na Mahé vyvázání v přístavu, večeře v restauraci, večerní procházka po hlavním městě Victoria.

12.-13. den

Ráno opuštění lodi, přesun do hlavního města, na letiště a odlet do Prahy.

Ubytování

Dvoulůžková kajuta na lodi s privátní toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami.

Strava

V ceně máte zahrnutou polopenzi (všechny snídaně a večeře), nealko nápoje na lodi (káva, čaj, voda).

Doprava

Nástupní místo: Mahé (Seychely)

Letenky

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Vzhledem k plánovanému programu a delším leteckým přesunům se jedná o zájezd středně cestovatelsky náročný.

Další info

Skupina účastníků: tento zájezd je určen pro komorní skupinu. Maximální kapacita je 8 účastníků + 1 kapitán lodi.
Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni, jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR a jsou zkušenými „mořskými vlky“. Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí, jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách. Pokud budete mít zájem, tak vás kapitán vysvětlí a naučí všem potřebným dovednostem od navigace, přes používání plachet, trimu, refování, až po věci praktické, jako je vaření při plavbě. Naši kapitáni mají zkušenosti s vedením týmu a mají také zkušenosti s firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naši a jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard.

Ideální termín a klima: podnebí na Seychelských ostrovech je tropické a ovlivněné obklopujícím oceánem. Průměrné teploty jsou konstantní v průběhu celého roku a pohybují se mezi 24 a 32 °C, teplota vody se pohybuje mezi 25 do 27 °C. Od listopadu do února přicházejí krátké deště a prší zejména v noci. … Teplota vody se celoročně pohybuje v rozmezí do 25 do 27 °C. Ideální období pro návštěvu Seychelských ostrovů je prakticky po celý rok.

Seychely leží mimo oblast obvyklého výskytu tropických bouří a hurikány se jim vyhýbají. Ohledně větru převládá od konce listopadu do konce dubna převládá severozápadní monzun a ve zbytku roku naopak jihovýchodní. Na ostrovech se dá povětrnosti přizpůsobit díky velkému množství závětrných a návětrných zátok. Nevýhodou Seychel je malé množství dobrých kotvišť v období silnějších větrů.

Od května do září fouká silnější jihovýchodní pasát 3-5 Bf (9-19 kn), srážky jsou minimální a teplota vzduchu mezi 27-29 °C a teplota vody 26-27 °C. Duben a říjen je klidné období obvykle bez větru, ideální pro potápění a pro motorový jachting. Od listopadu do března fouká severozápadní pasát o síle 2-4 Bf (7-12 kn).

Řešení otázky Covid 19: každý kdo cestuje na Seychely musí osobně požádat seychelské úřady online o povolení vstupu z hlediska onemocnění Covid. S žádostí vám pomůžeme, je to jednoduché. Každý cestovatel si musí zajistit negativní PCR test max. 72 před odletem, který je také nutné předem zaslat na Seychely. Povolení vstupu dostanete nejpozději 9 hodin po podání žádosti mailem.

Poznámka: Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

Pro ucelené skupiny realizujeme Plavby na přání. Navrhneme ideální termín, trasu a loď odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort plavby.