Silvestr v Horním Rakousku

Za zážitky bez obav

Silvestr v Horním Rakousku

4 dny / 12 000 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

novoroční oslavy na lyžích se zázemím pohádkové horské chaty

Máte rádi kouzlo starých, dřevěných a osamocených chalup s rozpáleným krbem v zasněžených horách „daleko od civilizace“? Pokud ano, tak hurá s námi oslavit Silvestra do hornorakouské lyžařské oblasti Pyhrn-Priel, která vám nabízí přes 60 km výborně připravených sjezdovek ve dvou nejdostupnějších alpských zimních střediscích. Hutterer Höss v Hinterstoderu s plnohodnotným zastoupením všech obtížností a se závodní černou 3,5 km dlouhou tratí pojmenovanou po mistru světa ve sjezdu Hannesu Trinklovi nebo rodinami oblíbený Wurzeralm ve Spital am Pyhrn s nejrychlejší moderní pozemní lanovkou v Evropě. Příchod Nového roku oslavíme přípitkem, drobným silvestrovským občerstvením a malým překvapením.

Řešení otázky Covid-19: Při vstupu z ČR do Rakouska musí obyvatelé ČR disponovat dokumentem o bezinfekčnosti v předepsané podobě, a to buď dokumentem o očkování, nebo dokumentem o uzdravení z onemocnění covid-19 nebo dokumentem o negativním testu na covid-19 (tzv. princip “3G”).

Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně dopravy k lanovkám a zpět
  • 3x ubytování v chalupě s kudrnovskou polopenzí
  • 3denní skipas platný pro celý region Pyhrn-Priel (Hinterstoder/Hutterer Höss i Spital am Pyhrn/Wurzeralm)
  • místní poplatky spojené s ubytováním
  • silvestrovský přípitek a občerstvení včetně překvapení
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna v dopoledních hodinách. Do Spital am Pyhrn dorazíme odpoledne, ubytujeme se a povečeříme. Po jídle si povíme něco málo k organizaci našeho zájezdu tak, aby v následujících dnech mohlo vše hladce proběhnout.

2.–3. den

Po snídani nasedneme do našeho kudrminibusu a přes celé údolí Stodertal dojedeme do centra obce Hinterstoder, odkud se necháme pohodlnou kabinovou lanovkou vyvézt do mezistanice Hutterer Böden (1.400 m). Jakým způsobem se pak dostanete k nejvyššímu bodu Schafkogel (2.000 m) už je jen na vás, určitě však neopomeňte vyzkoušet letos nově postavenou 10-místnou kabinovou lanovku. Na oběd doporučujeme navštívit zdejší Bärenhütte, která je vyhlášená svou pohostinností a výbornou kuchyní.

4. den

Poslední den se vydáme na svahy skiareálu WURZERALM. Sjezdovky a vleky tohoto rodinného střediska jsou soustředěny pod vrcholem Frauenekar (1.870 m), odkud se nám nabízí nádherný výhled na masív okolních dvoutisícovek. Po skončení lyžování vyrazíme na cestu zpět do Brna.

Ubytování

3 noci si budeme užívat ve stylově vybavené roubené chalupě vzdálené cca 5 km od vesnice Spital am Pyhrn. Ubytování s kapacitou do 20 osob je určeno jen pro naši skupinu (max. 17 lidí). Rozmístění pokojů je následující: 1x 4-lůžkový, 2x 3-lůžkový a 3x 2-lůžkový. Sociální zařízení je v chalupě společné (celkem 4x WC, 4x sprcha)

Strava

O doplnění energie se formou kudrnovské polopenze před a po lyžování postará náš šéfkuchař. Ve všech navštívených lyžařských střediscích je množství možností, kde se občerstvit. Samozřejmě můžete využít i vašich zásob z domova

Doprava

Doprava bude zajištěna mikrobusy. Pro zajištění dopravy na tento zájezd si vystačíme s vlastním vozovým parkem.

Nástupní místa

Náročnost

Volitelná.

Další info

• silvestrovský přípitek a občerstvení
• 3-denní skipas v ceně
• lyžuje se až do 2.000 m
• 62 km sjezdových tratí
• 22 km modrých, 28 km červených, 12 km černých
• trať Světového poháru Hannese Trinkla
• nejlepší horno-rakouský snowfunpark

Více o střediscích (v němčině i češtině) také na:
www.oberoesterreich.at
www.hinterstoder.at
www.pyhrn-priel.net
www.hiwu.at

Slevy a zvýhodnění: junior (ročník 2002–2005) –360 Kč, dítě (ročník 2006–2015) –1.050 Kč
Pozn. ke slevám: U zvýhodněných cen zájezdu nelze nárokovat již další slevy.

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu. Maximální kapacita je 15 účastníků + 1 průvodce + 1 kuchař.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 50 EUR na suvenýry a občerstvení na sjezdovkách. Mějte také nějaké české koruny, pokud byste si ještě cestou na hranice na něco nezbytného vzpomněli. V Rakousku je možné používat platební karty.

Cestovní doklady
Protože jsme od 1.5.2004 v EU, stačí nám na tento zájezd jen OBČANSKÝ PRŮKAZ. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Články

Saalbach-Hinterglemm-Leogang MTB

David Barták a kolektiv autorů

Máte rádi kouzlo staré, dřevěné a útulné chalupy zasazené do nádherné jarní přírody v podhůří alpských hor „daleko od civilizace“?...

více

Podobné zájezdy

Velikonoce na ledovci

Velikonoce na ledovci

15. 4. - 18. 4. 2022 Chci to vidět