Silvretta - skialpová klasika

Silvretta - skialpová klasika

5 dní / 16 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

vícedenní skialpový přechod rakouského pohoří

Chcete poznat, co vlastně znamená ten pravý skialpinismus? Silvretta nabízí ideální přechod, kde i začátečník může zakusit, jaký je to pocit putovat několik dní ledovcovými pláněmi třítisícového pohoří, které ve skialpinismu znamená pojem. Krátké etapy, nenáročné sjezdy, avšak také nezaměnitelné přírodní scenérie jednoho z nejznámějších koutů Alp a výstupy na tři třítisícovky v jedinečném, ale jednoduchém přechodu.

Pětidenní přechod známého, skialpu zaslíbeného pohoří Silvretta v Rakousku představuje ideální úvod do skialpových vícedenních přechodů. Pod odborným vedením bratrů Švihálků, horskými vůdci UIAGM a nejúspěšnějšími českými skialpinisty posledních let půjdeme z jedné komfortní chaty do druhé a po cestě projdeme přes několik sedel, několik ledovců a vystoupíme na tři snadné třítisícovky. Přechod se jde „nalehko“, protože horské chaty nám poskytnou lůžko i polopenzi. Poneseme tedy pouze to nejnutnější vybavení do terénu, tak aby nám batohy nepřekážely a nekazily požitek ze sjezdů.

Cena zahrnuje

  • 4× noc v horských chatách s polopenzí
  • lanovka na vrchol Palinkopf
  • služby horského vůdce UIAGM
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • zapůjčení skialpového a lavinového vybavení

Program zájezdu

1. den

Brzký ranní odjezd z ČR individuálně vlastním autem. Sraz všech účastníků v ISCHGLU a poté ve 14:00 výjezd lanovkami ze střediska Bad Ischgl na vrchol Paulinkopf. Sjezd do údolí Val Fenga a odtud snadný nástup na chatu HEIDELBERGER HÜTTE (300 m+, 6 km, celkem cca 3,5 hodiny), kde poprvé přenocujeme.

2. den

Po snídani vyrazíme na přechod k horské chatě JAMTALHÜTTE přes vrchol Krone (3.187 m). (950 m+, 11 km, cca 5,5 hodiny)

3. den

Třetí den přechodu k horské chatě TUOI HÜTTE se přes Hintere Jamspitze (3.156 m) přehoupneme na švýcarskou stranu pohoří. Výhledy z Jamspitze patří mezi jedny z nejlepších a nevyhledávanějších na Silvrettě. (1000 m+, 8 km, , cca 5 hodin)

4. den

Čtvrtý den budeme přecházet nejrozlehlejší ledovec celé oblasti. Na programu bude pochod k horské chatě SILVRETTA HÜTTE přes vrchol Silvretta Egghorn (3.147 m). (900 m+, 10 km, cca 5 hodin)

5. den

Poslední den si vyšlápneme přes sedlo Rote Furka a údolí Klostertal zpět k silnici na Bielerhöhe. Místním skibusem se svezeme zpět k našim autům a vyrazíme na cestu domů. Příjezd do ČR v neděli v pozdních nočních hodinách. (350 m+, 9 km, cca 4 hodiny)

Ubytování

Spát budeme na horských chatách (každou noc v jiné) ve společné noclehárně tzv. Matrazenlager. Je proto nutné mít vlastní lehký (letňák) spacák nebo alespoň spacákovou vložku či prostěradlo.

Strava

Strava je zajištěna formou místní polopenze vždy na jednotlivých chatách.

Doprava

POUZE vlastní: individuální příjezd vlastním vozem do Ischglu. Sraz ve středu odpoledne nejpozději ve 13:30 hod. Počítejte, že vám cesta zabere přibližně 7–8 hodin.

Nástupní místa

Náročnost

2 = akce předpokládá dobrou fyzickou kondici, základní zkušenosti se skialpinismem a dobrou techniku lyžování ve volném terénu. Túry s převýšením okolo 1000 m+, sjezdy mohou obsahovat dílčí strmější pasáže. Túry mohou být vícedenní a mohou být v ledovcovém terénu. Délku denních túr včetně převýšení naleznete v programu zájezdu u jednotlivých dnů. Půjdeme terénem, kde hrozí lavinové nebezpečí, proto je nezbytné mít s sebou lavinový komplet. PŘEDCHOZÍ ZKUŠENOST SE SKIALPINISMEM NUTNÁ !!!

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu v maximálním počtu 6 osob na jednoho horského vůdce UIAGM.

Povinná výbava
Skialpové a lavinové vybavení je nutné zajistit si předem sami:

  • skialpinistické lyže, boty a vázání, stoupací pásy, teleskopické hole, haršajzny (stoupací železa), lavinový vyhledávač (pípák), lavinová lopata, lavinová sonda, helmu (doporučujeme lehkou, tedy horolezeckou)
  • Doporučujeme navštívit nejbližší půjčovnu skialpového vybavení ve vašem okolí, kde vám lyže, boty a vázání seřídí na vaši postavu.
Cestovní doklady
Pro tuto cestu nám postačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.