Skialpy Velká Fatra

Za zážitky bez obav

Skialpy Velká Fatra

3 dny / 4 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

Prodloužený víkend na skialpech v prostředí čarokrásné zimní Fatry

Na pásech přes vrcholky zasněžené Velké Fatry... a parádní sjezdy v jejích tak akorát strmých žlebech nebo z jejích malebných vrcholků! Během tří dní v pohádkové zimní krajině si zafuníme při šlapání do kopců, ale odměníme se vždy také kreslením vlnovek při parádních sjezdech. Po dni stráveném venku se ubytujeme v pohodlných horských útulnách a odměníme se třeba něčím z oblíbených slovenských specialit - halušky, horký čaj (že by tatranský?), kapustnica...

Akce je určena pro ty, kteří už mají se skialpem nějakou zkušenost - víte, jak nasadit pásy, jak se na skialpech pohybuje. Umíte lyžovat i ve volném terénu a máte dostatečnou fyzičku.

Společně si zopakujeme všechny základy bezpečného pohybu v horách, lavinové prevence a záchrany. Vybereme ty správné svahy na bezpečnou jízdu dolů a hlavně si to všechno společně na maximum užijeme!

Řešení otázky Covid 19: Podmínky vstupu na území Slovenska se nemění, tzn. pro osoby přijíždějící na Slovensko z České republiky je povinná registrace prostřednictvím formuláře e-hranice (http://korona.gov.sk/ehranica) a doklad o očkování. Prodělání onemocnění COVID-19 NEZAKLÁDÁ výjimku z povinné izolace; tzn. i osoby, které prodělaly COVID-19, se musí buďto očkovat, nebo po příjezdu na Slovensko nastoupit karanténu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • dopravu, která je možná za příplatek 900 Kč/os. (realizovatelné od 4ti osob a více)
  • skialpové a lavinové vybavení (možnost půjčit v půjčovně)

Program zájezdu

1. den

Sraz v Brně nebo rovnou u nástupu v údolí řeky Revúce. Odtud již začneme stoupat do hor až na útulnu Limbu, kde najdeme první útočiště. Celková trasa 4,4 km. Odpoledne si budeme vybírat svahy v okolí chaty podle sněhových a lavinových podmínek.

2. den

Po příjemném hřebínku Velké Fatry s výhledy na Nízké i Vysoké Tatry budeme pokračovat až na impozantní dominantu – vrchol Ploské (1.532 m). Z vršku už zahlédneme kouř z komína a dnešní útulný cíl – chatu pod Borišovom. Celková trasa 10 km. Sjezdy okolo chaty nebo po cestě, podle podmínek.

3. den

Čeká nás cesta zpět k místu nástupu - trasu budeme volit podle sněhových podmínek, po cestě budeme také vybírat další možné sjezdy. Celková trasa přibližně 14 km. Individuální nebo společný odjezd do svých domovů.

Ubytování

Spát budeme po 2 noci na vybavených turistických horských chatách ve vícelůžkových pokojích (vlastní spacák nutný).

Strava

Strava není součástí ceny zájezdy. Na chatách je možnost dát si teplou večeři. Ráno se vždy posilníme snídaní a poté již vyrazíme do terénu. Možnost doplnit zásoby bude v omezené míře na chatách.

Doprava

Vlastní: Sraz v pátek v 11,00 h ráno na parkovišti v údolí řeky Revúce.

Mikrobusy: dopravu naším mikrobusem z Brna a zpět vám zajistíme za příplatek 900 Kč/osoba. Minimální počet zájemců pro realizaci je 4. Pro zajištění dopravy na tento zájezd si vystačíme s vlastním vozovým parkem. I přesto, že vlastníme mikrobusy pro 8 pasažérů, pro větší komfort na cestách obsazujeme jen 7 sedadel.

Nástupní místa

Náročnost

Tento zájezd je určený pro fyzicky alespoň průměrně zdatné jedince, kteří už mají se skialpinismem zkušenost (alespoň z českých hor). Nejedná se o skialpový kurz!

Délku denních túr naleznete v programu zájezdu u jednotlivých dnů. Je nezbytné mít s sebou lavinový komplet a vědět, jak jej používat.

Další info

Tento zájezd je určen pro komorní skupinu v maximálním počtu 6 osob na jednoho instruktora.

Povinná výbava
Je nutné zajistit si skialpové a lavinové vybavení:

  • lyže se skialpovým vázáním, skialpové lyžařské boty, hole s velkými košíčky
  • lavinový vyhledávač (pípák), lavinová lopata, lavinová sonda
  • helma (skialpová, lyžařská, nebo horolezecká

    V rámci spolupráce se specialisty na outdoorové vybavení firmou Alpsport jsme pro naše klienty připravili 20% slevu na půjčení (případnou koupi) skialpového vybavení. K zájezdu dostanete voucher pro uplatnění této slevy. (Platí pouze na brněnské pobočce a při platbě v hotovosti).

Cestovní doklady
Pro tuto cestu nám postačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.