Velká cesta vlakem do Tibetu

Za zážitky bez obav

Velká cesta vlakem do Tibetu

18 dní / 79 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

aneb z Pekingu až pod Mt. Everest

Vydejte se s námi na vzrušující cestu vlakem z rušného hlavního města Číny do jiného světa - legendárního Tibetu až pod nejvyšší horu naší planety. Z Pekingu se vlakem “přes půlku zeměkoule” vydáme na magickou tibetskou náhorní plošinu s prastarými městy, nádhernými paláci, pestrobarevnými chrámy plnými kouře z vonných tyčinek a setkáme se s unikátní, dá-li se říci mystickou kulturou Tibeťanů. A aby těch památek nebylo přece jen moc, tak bude dosttek času věnováno i přírodním krásám - vyšlápneme si do base campu pod Mount Everest, projdene s v okolí tichých vesniček na tibetské náhorní plošině nebo po březích mystického jezera Namtso. Na takovou cestu se jen tak nezapomíná...

Cena zahrnuje

 • veškerá společná doprava dle programu (soukromý minibus/jeep, taxi, vlak)
 • hard-sleeper class vlak Peking-Lhasa (2 noci)
 • vnitrostátní přelet Lhasa-Chengdu, ubytování v *** hotelech v Pekingu a Chengdu (4x) a ** hotelech a penzionech (6x) a místním B&B (5x)
 • snídaně (13x - mimo cesty vlakem)
 • povinné permity a povolení do Tibetu a EBC
 • vstupné na všechny památky uvedené v programu
 • česky mluvící průvodce CK
 • místní průvodce během pobytu v Tibetu
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištení CK

Cena nezahrnuje

 • letenku Praha – Peking a Chengdu – Praha (orientační cena zpáteční letenky od 20.000 Kč včetně tax)
 • vízum do Číny (cca 2.000 Kč)
 • bakšišné čínskému (tibetskému) průvodci a řidiči

Program zájezdu

1.–2. den

Přílet do PEKINGU a přejezd na hotel, kde se ubytujeme na 3 noci. Během prvních dvou dnů se podíváme na největší náměstí na světě, Tchienanmen, okolo mauzolea Mao ce-tunga dojdeme k Zakázanému městu, kde strávíme dostatek času prohlídkou 72 hektarů paláců, nádvoří a parků. Dále se vydáme okolo Olympijského areálu s futuristickými budovami “Ptačím hnízdem” a “Vodní kostkou” a branou Zhengyang ke slavnému Chrámu nebes. Na nočním trhu Wanfujing ochutnáme mnoho čínských specialit jako například šváby a štíry na špejli.

3. den

Když už jsme v Číně, tak nesmíme minout VELKOU ČÍNSKOU ZEĎ! Minibusem se vydáme k nejzachovalejší části zdi, do Badalingu. Cestou zpět pak navštívíme hrobky dynastie MING, nejzachovalejší císařské hrobky v Číně s 500-letou historií.

4. den

V dopoledních hodinách se ještě projdeme starými uličkami a parkem Jingshan a v odpoledních hodinách se nalodíme na vlak a hurá do Tibetu!

5.–6. den

48-hodinová jízda nejvýše položenou železnicí na zemi do LHASY. 3753 km dlouhou jízdu z Pekingu přes Lanzhou, Xining a Golmud absolvujeme pohodlnou “soft sleeper” třídou ve čtyřlůžkovém kupé. Nejatraktivnější je především poslední třetina jízdy, kdy za městem Golmud jede vlak po věčně zmrzlé půdě v průměrné nadmořské výšce 4000 metrů a překonává 5.072 metrů vysoké sedlo Tanggu La. Nádherné výhledy na trávou porostlou planinu, jezero Cuona a vysoké hory jsou v samozřejmě v ceně. Příjezd do Lhasy v 6. den odpoledne. Přesun na hotel a aklimatizace na výšku 3.700 m (před čínskou okupací byla Lhasa nejvyšší hlavní město na světě!), procházka po městě.

7. den

Celodenní poznávání Lhasy. Návštěva paláce POTALA, asi nejznámější památky v Tibetu, původního sídla Dalajlamy. Potala bylo jeho zimní sídlo a tak se podíváme i do letního paláce, Norbulinka. Dále naše cesty povedou starými uličkami ke klášteru Sera obklopeného poutnickou stezkou, mnoha poustevnami a místem přípravy tradičních tibetských pohřbů.

8. den

Celodenní výlet do údolí YARLUNG, místa, kde se "zrodili Tibeťané a jejich kultura”. Široké údolí je poseto malebnými políčky a vesničkami s přátelskými Tibeťany. Navštívíme zde hrad Yumbulagang, sídlo prvních králů a také nejstarší tibetský klášter, Samje.

9. den

Návštěva kláštera Drepung - největšího, nejbohatšího a nejvýznamějšího ze tří klášterů řádu žlutých čepic v Tibetu. Později se přesuneme do nejstarší části Lhasy s překrásně zdobeným chrámem YORKANG a přilehlými uličkami Barkhor, které tvoří poutnickou stezku.

10.–11. den

Okružní výlet k jezeru NAMTSO, které je se svojí rozlohou 70x30 km největším jezerem v Tibetu. Z jeho břehů jsou nádherně vidět štíty sedmitisícového hřebene Nyechen Tanghla. Procházka okolo jezera a stepi Changthang. Nádherný západ slunce. Druhý den se vrátíme do Lhasy. Cestou navštívíme poutnické jeskyně poblíž jezera a dále horké prameny Yangpachen a klášter Tsurphu.

12.–13. den

Pokračujeme dále podél toku řeky Brahmaputry, skrz 4.900 m vysoké sedlo Kampa La do Gyantse. Tyrkysové jezero Yamtso Tso, jedno ze tří posvátných Tibetských jezer. Procházka k ledovci Karola a poblíž přejezd dalšího sedla, tentokrát “jen 4.330 m” vysokého Smira La. Zastavíme ve městě GYANTSE, kdysi význámné křižovatce obchodních cest mezi Tibetem, Indií a Barmou. Prohlídka kláštera Kumbum a pevnosti ze 14. století. Nocleh v Gyantse a dále pokračujeme až na samotný jih Tibetu do městečka Tingri, s prvními výhledy na Mount Everest. Cestou zastávka v Shigatse, druhém největším městě Tibetu, procházka starobylými uličkami a prohlídka kláštera Tashi Lunpho a přilehlá poutnická stezka.

14. den

Den E! Cesta pod Everest. Z Tinri dojedeme pohodlně až téměř do base campu pod nejvyšší horou světa. Nadmořský výška vás pozlobí, ale i tak se projdeme po okolí. Cestou zpět do Tingri dále navštívíme nejvýše položený klášter na zemi - RONGBUK, postaveného ve výšce 4.980 metrů.

15.–16. den

Návrat zpět do Lhasy (400 km), kam dorazíme druhý den v odpoledních hodinách. Noclehem ve městě Shigatse a krátké zastávky cestou.

17. den

Dopoledne volný program ve Lhase a přelet z do Chengdu, hlavního města provincie Sichuan. Prohlídka města, buddhistický chrám Wenshu s 450 sochami Buddhů, staré uličky čtvrti Kuan Zhai, náměstí Tianfu, rušná nákupní ulice Chungxi nebo fakultativně možnost shlédnutí tradičního operního představení Sichuan Opera.

18. den

V dopoledních hodinách návštěva výzkumného centra pro pandy velké. V obřím areálu se seznámíte nejen s pandami, ale i dalšími čínskými zvířaty v jejich přirozeném prostředí. Po obědě prohlídka starobylého městečka Huanglongxi, jednoho z nejkrásnějších historických městeček v Číně. Odpoledne přejedeme do města Leshan, kde si prohlédneme největší sochu sedícího Buddhy na zemi a přilehlé svatyně. Ve večerních hodinách návrat zpět do Chengdu a přesun na letiště.

Ubytování

Ubytování v Pekingu a Chengdu je zajištěno v *** hotelu, v Tibetu pak v místních penzionech a hotýlcích turistické třídy (**) ve dvoulůžkových pokojích. Za příplatek je možné zařídit jednolůžkový pokoj. 2 noci též strávíme ve vlaku z Pekingu do Lhasy. Kupé ve vlaku mají 4 lůžka (hard-sleeper class). Za příplatek je též možné zařídit soft-sleeper class i luxusní single kupé.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty 13x snídaně, které budou zpravidla podávány v místě ubytování nebo zaskočíte s průvodcem někam na snídani poblíž. V době oběda a večeře bude vždy možné navštívit restaurace či stánky s občerstvením a ochutnat něco z místních dobrot. Ať už s průvodcem či pokud se budete cítit na dobrodružství, tak individuálně. Během jízdy vlakem, kdy nejsou snídaně v ceně zájezdu, se lze bez problémů stravovat v jídelním voze nebo si něco nakoupit dopředu na cestu.

Doprava

V Tibetu a na přesuny na nás čeká mikrobus s řidičem. Po památkách, atrakcích a na výletech po svých. Dále pak odzkoušíme pekingské metro a hromadnou dopravu v Chengdu. A nezapomenout nesmíme ani na 2 noci ve vlaku na nejvýše položené železnici na zemi, do Tibetu.

Nástupní místo: Peking
Výstupní místo: Chengdu

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků).

Nástupní místa

Náročnost

Číselně je náročnost zájezdu 2–3. Jedná se převážně o poznávací zájezd, tedy památky a krátké výlety s přejezdy převážně soukromou dopravu. Náročnější na tomto zájezdu je tak především fakt, že z velké části se budeme pohybovat ve vysokých nadmořských výškách od 3000 do 5000 metrů a tak chvíli potrvá, než se tělo dostatečně aklimatizuje.

Další info

Poznámka: Vstupy uvedené v programu jsou již v ceně zájezdu! Kvůli včasnému vyřízení víz do Číny, povolení vstupu do Tibetu a též poptávce po vlaku z Pekingu do Lhasy převyšující nabídku je třeba se na zájezd přihlásit alespoň 2 až 3 měsíce s předstihem!

Zavazadlo
Doporučujeme kvalitní batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí nebo cestovní kufr. Jedeme do Asie, kde je levno a seženete zde téměř vše, co v nouzi potřebujete na trhu či v obchodním domě a proto se zabalte co nejúsporněji, ať je vaše zavazadlo co nejskladnější a nejpohodlnější při častých přejezdech.

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po návratu z Číny s minimálně dvěma volnými stránkami vedle sebe. Do Číny je třeba zařídit vízum, alespoň 2 měsíce před odjezdem, které vám za poplatek rádi zařídíme přes naši cestovní kancelář (bude potřeba zpáteční letenka. vyplněný formulář. Detaily jako itinerář cesty atd. už vyřešíme za vás). Vstupní “vízum” do Tibetu je třeba speciálně zařídit přes místní cestovní kancelář. Toto zařídíme za vás (podmínkou je čínské vízum) a máte to v ceně zájezdu.

Očkování
Povinné očkování do Číny a Tibetu není. Doporučujeme však mít alespoň očkování proti žloutence typu A (nemoc “špinavých rukou”) a bříšnímu tyfu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Dobročinný kurz buddhismu a trek v Malém Tibetu

Dobročinný kurz buddhismu a trek v Malém Tibetu

20. 8. - 3. 9. 2022 Chci to vidět
Indický Ladakh nalehko

Indický Ladakh nalehko

30. 8. - 17. 9. 2022 Chci to vidět
Japonsko

Japonsko

19. 11. - 5. 12. 2022 Chci to vidět
Transsibiřská magistrála

Transsibiřská magistrála

18. 10. - 2. 11. 2019 Chci to vidět