Výukový kurz běhu na lyžích na Vysočině

Za zážitky bez obav

Výukový kurz běhu na lyžích na Vysočině

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

víkendová akce pro milovníky bílé stopy

Chcete se naučit jezdit na běžkách nebo si jen vyladit techniku?

Trápíte se na běžkách nebo nevíte jak na to?

Chcete si jízdu na běžkách opravdu užít?

Jezdíte na běžkách hodně, jezdíte sportovně a chcete si ještě vše osvěžit a třeba se malinko zlepšit?

Nikdo Vám neumí poradit?

Chcete se naučit běžky dobře namazat a správně o ně pečovat?

Jestli je odpověď alespoň na jednu otázku ano, pak se včas přihlaste na tento kurz.

Cena zahrnuje

  • ubytování na Turistické chatě Duha
  • výuka běhu na lyžích pod odborným instruktorem
  • školení mazání a údržby běžek
  • návštěva bazénu či fitcentra

Program zájezdu

1. den – odpoledne

18–19 hod. příjezd, ubytování
19.30–21.30 hod. přednáška „Kdo maže ten jede" – teoretická příprava mazání lyží

2. den

9–12 hod. nácvik techniky klasického lyžování - rozdělení do skupin, pilování techniky na místě
12–14 hod. oběd
14–17 hod. pokračování ve výcviku klasiky
17–18.30 hod. večeře
19–20 hod. dle volby návštěva bazénu či fitcentra
20.30–22 hod. povídání, promítání a rozbor přes den natočených videí, promítání výukových videí běhu na lyžích

3. den

9–12 hod. nácvik techniky bruslení (skating) - po skupinách, kdo nebude chtít bruslení, bude pokračovat ve výcviku klasiky
12–14 hod. oběd
14 –16 hod. krátký výlet do okolí, na výlet jedete společně s instruktorem, při jízdě se bude stále ladit technika běhu na lyžích
16 hod. ukončení, odjezd

Program se může operativně měnit dle výkonnosti účastníků a sněhových podmínek.

Ubytování

Turistická chata Duha je rekreační komplex nacházející se na okraji obce Tři Studně v srdci Vysočiny. Jedná se o větší turistickou chatu pro ubytování čtyřiceti osob a menší chatu pro ubytování osmi osob. Pokoje jsou nově obloženy dřevem a vybaveny nábytkem. V přízemí se nachází jeden pětilůžkový, jeden třílůžkový a čtyři čtyřlůžkové pokoje, v patře dva dvoulůžkové a čtyři třílůžkové pokoje. Sociální zařízení jsou mimo pokoje. V prvním patře jsou dvě toalety a v přízemí dvě umývárny se sprchami a umyvadly a také toalety. Vytápění je centrální, ústředním topením. Teplá voda pro koupelny a kuchyň je ohřívána elektrickými boilery.

Strava

Vybavenou kuchyni můžete využít pro celodenní přípravu vlastních jídel, které pak můžete pohodlně konzumovat v jídelně. Nachází se v přízemí a je vybavena lednicemi, plynovým sporákem s troubou, mikrovlnnou troubou, varnou konvicí, kráječem chleba a základními sadami nádobí pro všechny pokoje.

V obci Tři Studně se nachází obchod s potravinami s omezenou prodejní dobou a benzinová pumpa s občerstvením. Nejbližší supermarket najdete v cca 5 km vzdáleném Novém Městě na Moravě.

V obci Tři Studně v okruhu 500 m od chaty je ještě několik trvale fungujících restaurací. Největší z nich hotel U Loubů najdete u hlavní silnice. Nabízí kromě stravovacích služeb také možnost relaxace v bazénu. Vyhlášené stravování najdete také v okolních obcích Vlachovice, Fryšava, Kadov, Sklené, Rokytno, Studnice…

Doprava

Doprava na místo není v ceně zájezdu. Na chatu se pohodlně dostanete vlastním autem podle mapy či GPS nebo lze využít autobusového spojení. 

Autobusy jezdí na Tři studně ze tří směrů – z Nového Města na Moravě, ze Žďáru nad Sázavou a od Sněžného. Autobusy z Nového Města zastavují přímo u hotelu U Loubů, odkud dojdete pěšky stejně jako viz „Autem“. Autobusy od Žďáru zastavují na křižovatce vzdálené cca 300 m od hotelu U Loubů. Z této křižovatky sejdete z kopce směr centrum obce Tři Studně nebo také směr Nové Město n. M. k hotelu U Loubů a tam zabočíte vpravo a pokračujete pěšky.

Nástupní místa

Náročnost

Volitelná. 

Další info

Každý účastník kurzu musí mít lyže na klasický způsob běhu na lyžích (případně i skate), hole, boty na běžky (možno zapůjčit v půjčovně), vhodné sportovní oblečení a vybavení na mazání lyží (základní sada vosků - parafiny, tuhé stoupací i klistry), korek, škrabka, smývač). 

Vybavení potřebné k údržbě lyží a mazání je možné zakoupit i na místě.

Co a jak mazat se dozvíte na kurzu. Skluzné části běžek je třeba mít předem naparafinované a stoupací komoru očistěnou.

Do chaty přezuvky. Doporučujeme čelovku, batůžek nebo ledvinku, energetické tyčinky, případně malou termosku. Rukavice i náhradní. Pokud bude sněžit, je vhodné po obědě mít suché ponožky, tričko, čepice, rukavice. Teplouše na sušení bot. Alkohol nabourává stabilitu, doporučujeme k požití až večer...