Kouleni kola

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Kouleni kola

KUDRNOVSKÉ KOULENÍ KOLA
Z LEDNICE DO BRNA
sobota 19.9.2020 - začátek 9h.

12.ročník

aneb - vezměte kolo na výlet

po 10. ročnících závodivých a jednom polozávodivém nastává koulecí éra - "jen tak pro čistou radost z koulení a radostného života".
(budeme takto pokračovat i dál jako bienále v následných dobách burčákových > tzn. v každém sudém roce a měsíci září ... 2022, 2024, 2026, ...).

Naše specifické koulení si ale můžete vyzkoušet každoročně v květnu a Birkově kraji >Lednicko-valtickém areálu< neboť je součástí cestovatelského festivalu KOLEM a DOKOLA, který spolupořádáme při břeclavské Cyklosféře.

Poznáte takto tu euforickou radost lednického koláře Jiřího Birka ze slavné brněnské pověsti, který se přesně před 382 léty (l.p.1638) vsadil, že za jeden den porazi u Lednice strom, vyrobí z něj kolo a toto ještě před uzavřením městských bran dokoulí do Brna. Dokázal to ... a jeho kolo jako důkaz dodnes visí pod drakem na staré radnici. I vy to dokážete!!!!

Opět vás čeká famózní výlet krajinou lesů, polí, luk a vinohradů ... za zvuků klapání loukoťového kola.

Koulet můžete jakékoliv kolo, které si sami dovezete, nebo naše originální loukoťové kolo, vyrobené českým krajanem Jendou Jágrem z Eibenthálu v rumunském Banátu. Kolo vám zapůjčíme zadarmo po složení vratné zálohy 3,000,-Kč.

Maximální počet účastníků (ani počet lidí koulejících jedno kolo) není omezen. Je omezen jen počet kudrnovských loukoťových kol > 36 jich máme. Jedinou naší čestnou podmínkou je, aby kolo koulel vždy jeden člověk bez jakéhokoliv jeho poponášení či popovezení. Může absolvovat vybranou trasu sám či v jakkoliv velkém týmu. Zrovna nekoulející členové týmu se mohou taky přepravovat libovolně (pěšky, během, na kolobrndě, picyklu, motorce, v autě, ... ... vznášedle či helikoptéře).
Námi zapůjčená kola opět převezmeme od 15 do 19 hod. hned vedle hlavního nádraží v brněnském Cyklo Klubu Na Dráze,
nebo jej vrátíte na centrále CK Kudrna v Brně na Vídeňské ul. 99 následující pracovní den.

Vyrazíme jako vždy společně v tu sobotu 19. 9. 2020 přesně v 9h. od parkoviště při lednickém zámku hned po tradičním společném fotu. Můžete se s námi jako vždy jen tak na čumendu projet na kole & bez koulečky.

Při tradičním úvodním koulecím kolečku po lednických zámeckých parcích až k minaretu vám vaše picykly i jiná přibližovadla při konírnách pohlídáme.

Jestli potom budete koulet po celé pověstné trase z Lednice až do Brna, či kolu ukážete jen část trasy a okoštujete raději neopominutelný burčák ze sklepů po trase, je jen na vás.

Doporučujeme i námi fest oceňované recesní pojetí > sestavit týmy různě pohádkově, profesně, ... i jinak pojaté a stylově nahastrošené. Zažijete cestou mezi sebou i s potkávanými pocestnými mnohem více rozpustilého veselí až bohapusté srandy!  

Tak kdo vezme kolo na výlet ?

  • Z Lednice do Brna ( 66,9 km .. třeba v kdysi vítězném čase pod 4 hodiny 😁 )
  • Z Lednice do Věstonic ( 17,9 km .. třeba s ochutnávkou burčáků a pak vlakem do Brna)
  • Z Lednice do Židlochovic na rozhlednu ( 40,9 km – třeba s ochutnávkou burčáků, výhledem z Akátové věže a pak vlakem do Brna )
  • ... nebo jakkoliv jinak!

 

REGISTRACE

* na mail kct@kudrna.cz nám do středy 16.9.2020 napište, že chcete letos koulet a uveďte jméno + e-mailovou adresu vašeho šéf-koulleče.
Hlavně uveďte, jestli si chcete od nás zdarma zapůjčit kudrnovské loukoťové kolo! * Všichni dostanete na svůj uvedený mail ještě podrobnější pokyny, ... zájemci o kolo navíc bank. účet pro uhrazení nutné vratné zálohy 3.000,-KáJen těm zaregistrovaným, kdo převedou takto peníze - či složí zálohu keš (hotově) na startu zapůjčíme kolo. 

Mapu celé trasy najdete zde: mapy.cz

Máte kamarády, co holdují kolu, koloběžkám, inlinebruslím, nebo dlouhým běhům ?

  • Vezměte je sebou, ať také prožijí parádní den > trasa vede naší krásnou jižní Moravou .. vinohrady, výhledy, víno a dobří lidé, to všechno vám tento kraj nabízí.

Účastenský poplatek: letos při zkušebním nízkonákladovém ročníku je grátis .

Slavná pověst zde