Kouleni kola

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Kouleni kola

KUDRNOVSKÉ KOULENÍ KOLA
Z LEDNICE DO BRNA
sobota 18.9.2021 - začátek 9h.

13.ročník

aneb - od 12. ročníku s motivem > vezměte kolo na výlet

po 10. ročnících závodivých a jednom polozávodivém nastává v koulecí éra - "jen tak pro čistou radost z koulení a radostného života".
(budeme takto podle vašeho zájmu pokračovat i dál každoročně v burčákovém měsíci září ... 2021, 2022, ...???)

Toto naše specifické koulení si můžete vyzkoušet každoročně i v květnu v Birkově rodném kraji >Lednicko-valtickém areálu< - neboť je součástí cestovatelského festivalu KOLEM a DOKOLA, který pořádáme s břeclavskou Cyklosférou.

Poznáte takto tu euforickou radost lednického koláře Jiřího Birka ze slavné brněnské pověsti, který se přesně před 383 léty (l.p.1638) vsadil, že za jeden den porazi u Lednice strom, vyrobí z něj kolo a toto ještě před uzavřením městských bran dokoulí do Brna. Dokázal to ... a jeho kolo dodnes visí pod drakem na staré radnici. I vy to dokážete!!!!

Opět vás čeká famózní výlet krajinou lesů, polí, luk a vinohradů ... za zvuků klapání loukoťového kola.

Koulet můžete jakékoliv kolo, které si sami dovezete, nebo naše originální loukoťové kolo, vyrobené českým krajanem Jendou Jágrem z Eibenthálu v rumunském Banátu (kolo má průměr 80 cm a váží 12 kg). Kolo vám zapůjčíme zadarmo po složení vratné zálohy 3.000 ,-Kč.

Maximální počet účastníků (ani počet lidí koulejících jedno kolo) není omezen. Je omezen jen počet kudrnovských loukoťových kol > 36 jich máme.
Jedinou "čestnou" podmínkou je, aby kolo koulel po vámi vybrané trase vždy jeden kouleč a bez jakéhokoliv poponášení či popovezení. Může absolvovat vybranou trasu sám/a/, či v jakkoliv velkém týmu. Zrovna nekoulející - střídající členové týmu se mohou přepravovat ve svých nekoulecích úsecích libovolně (pěšky, během, na kolobrndě, picyklu, motorce, v autě, ... ... vznášedle či helikoptéře).
Námi zapůjčená kola od vás opět převezmeme od 15 do 19 hod. hned vedle hlavního nádraží v brněnském Cyklo Klubu Na Dráze,
nebo jej vrátíte na centrále CK Kudrna v Brně na Vídeňské ul. 99 následující pracovní den.

Koulení zahájíme jako vždy společně v tu sobotu 18. 9. 2021 přesně v 9h. z parkoviště při lednickém zámku - hned po tradičním společném fotu.Koulí se po turistických trasách, cyklostezkách i na méně používaných komunikacích, kde potom zodpovědně dodržujte pravidla silničního provozu!
Můžete se s námi po ústřední trase též jen tak na čumendu + protažení projet na kole i bez koulení.
Optimální je dokončit výlet přímo na brněnská Staré radnici a vašemu kolu na závěr ukázat i Birkův originál, visící na stěně pod Brněnským drakem.Výsledný čas si odměřte sami a někam ho nesmazatelně napiště, ať ho pro následná porovnávání nezapomenete! 😅

Při tradičním úvodním koulecím okruhu = kolečku po lednických zámeckých parcích až k minaretu vám vaše picykly i jiná přibližovadla při konírnách pohlídáme.

Jestli budete koulet po celé pověstné trase z Lednice až do Brna, či svému kolu ukážete jen část trasy a okoštujete raději neopominutelný burčák ze sklepů po trase, je jen na vás.

Doporučujeme i námi fest oblíbené recesní pojetí > sestavte týmy různě pohádkově, profesně, ... i jinak pojaté a stylově nahastrošené. Zažijete cestou mezi sebou i s potkávanými pocestnými mnohem více rozpustilého veselí až bohapusté srandy!

Tak kdo vezme kolo na výlet ?

  • Z Lednice do Brna ( 66,9 km .. třeba v roce 2016 vítězném čase pod 4 hodiny 😁 )
  • Z Lednice do Věstonic ( 17,9 km .. třeba s ochutnávkou burčáků a pak vlakem do Brna)
  • Z Lednice do Židlochovic na rozhlednu ( 40,9 km – třeba s ochutnávkou burčáků, výhledem z Akátové věže a pak vlakem do Brna )
  • ... nebo jakkoliv jinak!

 

REGISTRACE

* na mail kct@kudrna.cz nám do středy 15.9.2021 napište, že chcete letos koulet a uveďte příjmení i jméno + e-mailovou adresu vašeho šéf-kouleče, staršího 18 let!
Hlavně uveďte, jestli si chcete od nás zdarma zapůjčit kudrnovské loukoťové kolo! * Všichni dostanete na svůj uvedený mail ještě podrobnější pokyny, ... zájemci o kolo navíc bank. účet pro uhrazení nutné vratné zálohy 3.000,-Ká Jen těm zaregistrovaným, kdo převedou takto peníze - či složí zálohu keš (hotově) na startu zapůjčíme kolo. 

Mapu celé trasy najdete zde: mapy.cz

Máte kamarády, co holdují kolu, koloběžkám, inlinebruslím, nebo dlouhým běhům ?

  • Vezměte je sebou, ať také prožijí parádní den > trasa vede naší krásnou jižní Moravou .. vinohrady, výhledy, víno a dobří lidé, to všechno vám tento náš kraj nabízí.

Účastenský poplatek: i letos při druhém zkušebním nízkonákladovém ročníku je grátis .

Slavná pověst zde