Rozmarný kolomaznický pochod - CK Kudrna
vytvořeno: 6.9.2018

Rozmarný kolomaznický pochod

Poklidné toulání brněnskou zelení v rámci celosvětového turistického srazu IML „Jede Kudrna okolo Brna", evropského sportovního hnutí IVV (trasa: (trasa: Bystrc – Údolí oddechu – Holedná – Jundrov – podél Svratky – Jurkovičova vila – Rosnička – Wilsonův les – hvězdárna & planetarium – Kraví hora (Mt. Bů) – vyhlídkové koupaliště – Údolní – Masarykova vilová čtvrť – Úvoz – pravoslavný kostelík sv. Václava – Špilberk-nádvoří hradu).

Kudrnovo koulení kola z Lednice do Brna
vytvořeno: 17.4.2016

Kudrnovo koulení kola z Lednice do Brna

Sportovně-recesistický závod na motivy staré brněnské pověsti je pořádán pravidelně již od roku 2006. Novodobé tříčlenné týmy Jirků Birků absolvují cestu po stopách svého dávného předchůdce z lednického náměstí až na brněnskou Starou radnici, přičemž jedinou povolenou technickou pomůckou je rukavice pro koulejícího a (například) bicykly pro jeho střídající se spolukouleče. Hmotnost ručně vyrobeného loukoťového kola (12,5 kg), délka trasy bez bloudění (téměř 67 km) a třeba i zapsání do české Guinessovy knihy rekordů činí z této akce nevšední událost, při které se nejen pobavíte, ale možná také překonáte sami sebe!

Za posledním puchýřem
vytvořeno: 5.3.2015

Za posledním puchýřem

Jako každoročně vás i letos zveme na oblíbené závěrečné puchýřové setkání - tentokrát do míst, kde se i přes dlouhou tradici této akce doposud nekonalo. Na Znojemsko, jehož genius loci i celé okolí na pomezí Moravy a Dolních Rakous k návštěvě přímo i neodbytně pobízí. Při pátečních autobusových výpadech na všechny 4 světové strany prozkoumáme okolí Vranovské přehrady, malebné Moravsko-Krumlovsko, Pálavu i s okolními pamětihodnostmi a také přilehlé Dolní Rakousko. Na páteční večer potom připravíme v historickém centru Znojma atraktivní cestovatelské promítání o cestě kolem světa + "košilatý" koncert znojemské písničkářské legendy - Záviše. Pozveme vás i na ochutnávky vína s možností jeho koupě.

Jede Kudrna okolo Brna
vytvořeno: 9.1.2012

Jede Kudrna okolo Brna

Zveme všechny přátele zdravého pohybu na jedno z největších mezinárodních turistických setkání v České republice. Trasy pochodů jsou vedeny v krásné oblasti Brněnské přehrady, Pohádky máje a Moravského krasu. Spolu se stovkami turistů z celého světa přijďte i Vy obdivovat krásu moravské přírody.