Pronájem chalup v Banátu

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Pronájem chalup v Banátu

BANÁT - to je skvělé místo pro vaše prázdninová dobrodružství, zimní výpravy tichou a nedotčenou krajinou nebo pro neopakovatelnou atmosféru lidových slavností jako jsou Velikonoce, Dožínky, Masopust...

Pokud chcete tento jedinečný region poznat jako rodina nebo se skupinou svých kamarádů či známých a přitom nebýt závislí na banátském programu cestovní kanceláře, nabízíme Vám pronájem chalup přímo v nejzajímavějších vesnicích tohoto regionu.
Banátské chalupy jsou ideální základnou pro oblíbené tatínkovské expedice typu "Apalucha" nebo pro opravdu originální oslavu Silvestra...

Všechny chalupy mají pro ubytování hromadného pokoje, většinou palandového typu, spí se v postelích, ale ve vlastních spacích pytlech. Topí se v kamnech, vaří se na sporácích na dřevo nebo na elektrických vařičích. Voda studená, buď z kohoutku nebo dovážená ze studánky. Záchody jsou suché s překrásnými výhledy...

Ceny pronájmů jsou odvozeny od ceny za jednu postel. Minimální cena za pronájem je 3500,- Kč ( záleží na počtu osob a počtu nocí). V případě zájmu volejte na telefony 542 216 764, 777 583 762 a nebo pište na ck@kudrna.cz.

BÍGR ( Bigár )

leží as 15 km chůze po červ. turist. značce od Eibenthalu *Je to vesnice ve tvaru kříže, ukrytá v hlubokých lesích. Tu Kudrna svou vlastní základnu nemá, ále jsme schopni dát typy na vhodné místní ubytovatele.

ROVENSKO (Ravensca)

Nejobdivovanější vesnice mezi všemi banátskými poutníky. Leží na hřebíncích hor skoro 800 m.n.m. Přímo z vesnice jsou výhledy až na Dunaj a velkou část Rumunska a Srbska (za jarních inverzí lze pozorovat i zasněžené vrcholky vzdáleného pohoří Tarcu. Okolí nabízí spoustu krátkých i celodenních výletů - místní "vyhlídkový" hřbitov, návštěvy salaší místních sedláků, ... ve spádové obci Sopotu Nou pak začíná jeden z nejkrásnějších rumunských krasových kaňonů - údolím říčky Nery *** místní KUDRNOVSKÁ ZÁKLADNA tu leží v části obce, nazývané "Za Pánkem". Je to dlouhý kamenný domek s otevřenou verandou a se zahradou s výhledem "na půl Banátu". Uprostřed domku je kuchyňka s hliněným sporákem a malým krbem. Po jejích bocích jsou samostatně vytápěné místnosti po 8 a 4 postelích (ta s 8 jsou 4 palandy). Spát tu lze i na prostorné "palubovkové" půdě s 20 vysokými molitanovými matracemi * i zde je el.proud, varná konvice a dvouplotýnkový vařič ... je tu i lednička. Na dvorku jsou postaveny 2 suché záchody s panoramatickými okýnky. Pitná voda tu teče z kohoutku hned vedle verandy - na tento lze namontovat i sprcha. V chajdalópce je houpací křeslo pro chvíle největší pohody.

Cena pronájmu:

v létě - 150,- Kč /postel/den, min. částka pronájmu 4 000,- Kč ( např. 4 osoby min. 6 nocí, 12 osob min. 2 noci )
v zimě - 150,- Kč /postel/den, min. částka pronájmu 4 000,- Kč + příplatek za otop 30,- Kč / osoba / den

GERNIK (Girnic)

Největší z českých vesnic v Banátu. Z městečka Moldava Noua sem vede šotolinová cesta přes rázovitou čistě rumunskou vesničku Padina Matei. Přímo ve vsi je kostel i fara, na zdejší poměry velká škola, 2 hospody, pekárna i s obchodem smíšeného zboží a kulturní dům (camin). Na pokraji Gerniku je jeskyně nazývaná Filipovo díra, poetická křížová cesta, obecní palírna slivovice i obecní vodní mlýnky - vodenice. I zde skýtá okolí spoustu možností pro krátké i delší výlety - i odtud se dá dojít do kaňónu řeky Něry, do romantického údolí "U Petra" s bizarní travernitovou kaskádou na místním potoku a pěti silně fotogenickými vodními mlýnky. V blízkosti se nachází i obrovská vápencová jeskyně TURECKÁ DÍRA, v níž se kdys před tureckými nájezdníky schovávaly cele okolní dědiny. *** zdejší KUDRNOVSKÁ ZÁKLADNA je největší ze všech (pojme až 50 lidí na postelích (většinou na palandách ve společných místnostech). Stojí v části obce zvané Na hřebeni ... a ač je skoro v centru, není to při pobytu v ní vůbec znát. Vznikla propojením dvou velkých statků. Má 2 tzv. "letní kuchyně" s 2 a 3 lůžky, kde při pobytech spávají obyčejně 2 organizátoři, 1 kuchař a 2 řidiči busu. Dále 2 dřevníky se spoustou otopu a rozlehlou dřevěnou stodolu (Salúúún) se stoly a lavicemi pro těch max. 50 účastníků s půdní možností taky pospat aj stylově venkovsky na vzdušné půdě a na seně (salún je propojen s kuchyní klasickým výdejovým okénkem). Pitná voda i zde teče ze dvou kohoutků (každý z bývalých statků má svůj) a je možno k nim připojit přiloženou sprchu. Jsou zde 2 suché záchody. K použití je el. sporák i s troubou, lednička a 2 varné konvice. Pro spaní účastníků autobusových akcí je k dispocici dalších 6 místností s kapacitami: 12, 12, 11, 4, 3 a 3 (celkem dalších 45 postelí). Tyto jsou všechny od salúúnu odděleny rozlehlým dvorem, takže spící neruší ani dlouhé a hlučné "večírky".

Cena pronájmu:

v létě - 150,- Kč /postel/den, min. částka pronájmu 4 000,- Kč ( např. od 24 osob stačí už jedna noc...)
v zimě - 150,- Kč /postel/den, min. částka pronájmu 4 000,- Kč + příplatek za otop 30,- Kč / osoba / den
Je možné pronajmout samostatně dolní i horní chalupu.

SVATÁ HELENA - (Sfanta Elena)

Je vesnice nejblíže Dunaji a díky nové asfaltové příjezdové cestě (5km), nejpohodlněji dosažitelná * i zde většina obyvatel pracovala v blízkých rudných dolech - Moldava Noua, ale současně i obdělávali svá rozlehlá pole. I zde okolí nabízí velké množství atraktivních výletů - do údolíčka, kde ležela nejpůvodnější česká osada v Banátu = Elizabeta * do bizarní rokle "U kulhavé skály" s jeskyní Vranovec, v kteréž je zachovalá a živá krápníková výzdoba * ke skalní vyhlídce za hřbitovem a vysoko nad Dunajem * potokem Álibek kolem mini-jeskyňky Velebný žlábek na břeh Dunaje a podle něj proti proudu pod vysokými vápencovými štíty k jeskyni Muší díra (Gaura cu Musca) a pak výstup roklí Rajka zpět do Sv. Heleny * dá se zajít i k pobřežní a spádové rumunské vesnici Coronini s prohlídkou zříceniny Coroninského hradu * je tu možné i domluvit s místními rybáři plavbu lodí na Dunajský ostrov s nezvyklými pohledy na helenské pobřežní skály a s ochutnávkou pečených ryb * není tu problém zorganizovat i auto-výlet do blízkého Srbska (taky ještě Banát) k tamní české menšině - hlavně ve vesnicích Biela Crkva a Českoe Selo... nebo podél Dunaje do přístavní Oršovy, blízkých prastarých lázní Baile Herculane, popř. i k impozantní přehradní hrázi Železná vrata a sousedícímu župnímu městu Turnu Severinu s muzem. připomínajícím pobyt starých Římanů na tomto uzemí včetně postavení mostu přes Dunaj tehdy před 2000 léty *** helenská KUDRNOVSKÁ ZÁKLADNA je vlastně taková samota u lesa a místního fotbalového plácku - poslední helenský dům na severním okraji obce, ze všech stran obklopen stromy. Má 3 obytné místnosti, dlouhou uzamykatelnou verandu a muzeální černou kuchyni * v prostřední místnosti je kuchyně s velmi výhřevnými kamny + sušákem na oblečení, stolem + židlemi, ledničkou, dvouplotýnkovým elektr. vařičem a varnou konvicí * po obou stranách kuchyně jsou sednice na spaní vždy po 5 postelích (vždy 3 staré vesnické postele a 1 klasická palanda), v každé z těchto místností je ještě stůl a skříň * na dvoře je malá stodola s chlívkem plným dřeva a se senem na půdě (i zde možnost voňavého přespání) * suchý záchod je na zahradě za stodolou * voda na vaření i umývání se vozí z blízké studny v 10-ti litrových kanystrech na našem bantamovém vozíku * ze zápraží je vidět celá Sv. Helena i rozsáhlá oblast srbských hor * velkým stínem Sv. Heleny je projekt stavby větrných elektráren po hřebenech v jejím okolí * v létě 2011 už bagry a buldozéry začaly tvořit příjezdové cesty.

Cena pronájmu:

v létě - 150,- Kč /postel/den, min. částka pronájmu 4 000,- Kč ( např. 4 osoby min. 6 nocí, 12 osob min. 2 noci )
v zimě - 150,- Kč /postel/den, min. částka pronájmu 4 000,- Kč + příplatek za otop 30,- Kč / osoba / den

ŠUMICE (Sumita)

Poslední a šestá z celočeských vesnic v rumunském Banátu je postavená ve tvaru podkovy a už leží hluboko ve vnitrozemí daleko od Dunaje, mezi obcemi Prigor a Lapusnicel. Ani tu zatím nemá Kudrna svou vlastní základnu, ále jsme schopní dát vhodné typy na lepší z místních ubytovávatelů.

Fotogalerie