Island

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Island

Lávová pole, termální koupele, koně, ovce, nekonečný oceán, ledově chladný lid a čas jakoby plynul velice pomalu. Island to jsou rozsáhlá sága rodin, tajuplné legendy a hlavně nekonečně mnoho krás. Hlavní město Reykjavík je tak odlišné od všech míst, které jste kdy navštívili nebo si představovali, že navštívíte. Není to žádná dechberoucí zlatem zdobená architektura. Domy zdobí skřítci a barvy, nebo jen malby na stěnách.
Nachází se zde také velmi významné místo z historického hlediska, kterým je národní park Þingvellir – místo kde se nacházel nejstarší parlament světa.
Z Husavíku se Vám nabídne pohled na velryby. Tito kolosové se zde rádi zdržují a podívaná na ně je prostě splněný sen. Malý Island i takhle se dá přezdívat jezeru Mývatn – kterým prochází zlom Středoatlantský hřbet. V Mývatnu se dá totiž zažít vše co vás napadne, projížďky na statných koních, vyhlídkové lety, koupání v termálním jezírku nebo jen příjemná procházka. Jökulsárlón ledová laguna, kterou se hravě můžeme projet a podívat se tak na nekonečné království. Island je domovem papuchalků, roztomilých černobílých ptáčků s oranžovo černo bílým zobákem. pojeďte s námi poznat zemi, která Vám učaruje jen, co vystoupíte z letadla.

řazeno