Gruzie

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Gruzie

Nejnavštěvovanější země zakavkazského trojlístku nabízí vysoké hory, hluboká údolí, historická města i staré památky. Vždyť tady, na svazích Kavkazu to bylo, kde byl Prométeus přikován ke skále za to, že přinesl lidem z Olympu oheň. Tady leží bájná Kolchida, kam se vypravili Argonauti pro zlaté rouno. A opravdu, místní řeky jako Enguri, které stékají z jižních svahů Kavkazu bývaly zlatonosné. Ovčí kůže se používala jako nástroj pro rýžování zlata, odtud pověst o zlatém rounu.

Ale začněme popořádku. V hlavním městě země Tbilisi. Spolu s Baku je považováno za nejkrásnější město Zakavkazska. Asi 100 kilometrů od Tbilisi leží Gori, rodné město největšího diktátora a vraha lidských dějin. Dále na západ přes zalesněné kopce dorazíme do historického Kutaisi, oficiálně druhého hlavního města země. A ještě dále na západ pak leží nejznámější přímořské středisko země Batumi.

Ale do Gruzie se jezdí hlavně do hor. Ať již je to pětitisícový hřeben Velkého Kavkazu a tajemná údolí pod ním – Svanetie a Tušetie plná vesnic se středověkými obranými věžemi. Láká to zde k náročným vysokohorským túrám, k méně náročným podhorským procházkám s dechberoucími výhledy i k cyklistickým výletům. Pohoří v jižní části země jsou sice nižší, ale více zalesněná a méně navštěvovaná. Mezi Kudrnova nejoblíbenější místa patří národní park Bordžomi Charagauli na hřebenech Malého Kavkazu.

řazeno