Gruzie

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Gruzie

Nejnavštěvovanější země zakavkazského trojlístku nabízí vysoké hory, hluboká údolí, historická města i staré památky. Vždyť tady, na svazích Kavkazu to bylo, kde byl Prométeus přikován ke skále za to, že přinesl lidem z Olympu oheň. Tady leží bájná Kolchida, kam se vypravili Argonauti pro zlaté rouno. A opravdu, místní řeky jako Enguri, které stékají z jižních svahů Kavkazu bývaly zlatonosné. Ovčí kůže se používala jako nástroj pro rýžování zlata, odtud pověst o zlatém rounu.

Ale začněme popořádku. V hlavním městě země Tbilisi. Spolu s Baku je považováno za nejkrásnější město Zakavkazska. Asi 100 kilometrů od Tbilisi leží Gori, rodné město největšího diktátora a vraha lidských dějin. Dále na západ přes zalesněné kopce dorazíme do historického Kutaisi, oficiálně druhého hlavního města země. A ještě dále na západ pak leží nejznámější přímořské středisko země Batumi.

Ale do Gruzie se jezdí hlavně do hor. Ať již je to pětitisícový hřeben Velkého Kavkazu a tajemná údolí pod ním – Svanetie a Tušetie plná vesnic se středověkými obranými věžemi. Láká to zde k náročným vysokohorským túrám, k méně náročným podhorským procházkám s dechberoucími výhledy i k cyklistickým výletům. Pohoří v jižní části země jsou sice nižší, ale více zalesněná a méně navštěvovaná. Mezi Kudrnova nejoblíbenější místa patří národní park Bordžomi Charagauli na hřebenech Malého Kavkazu.

řazeno

Články

Hory Gruzie na horákovi

Ruda Růžička

Není nad to, občas se jen tak toulat na biku po horách a omrknout, jak se v poklidu žije daleko od civilizace. Cestou ochutnáme mí...

více