Pohodové turistické zájezdy do Norska

Za zážitky bez obav

Dolomity turisticky

5 dní / 8 800 Kč
Autor: Andrea Havettová

Korsika - GR 20

13 dní / 19 800 Kč
Korsika - GR 20

Madagaskar expedičně

24 dní / 58 800 Kč
Autor: Dalibor Mahel

Kyrgyzstán

15 dní / 38 800 Kč
Kyrgyzstán
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Aktivní dovolená v Norsku

Norsko, s jeho ostrou, nekonečnou, hornatou krajinou je snem mnoha dobrodruhů milujících samotu. A mnoha snílků, milujících severskou mytologii. Takoví pracují i u Kudrny, a tak můžeme nabídnout hned několik možností, jak prožít aktivní dovolenou v Norsku a celou zemi takto poznat.

Klasici, toužící po kombinaci poznání a turistiky, si zemi nejlépe užijí na zájezdu Prázdniny u vikingů, který nabízí ten pravý úvod do Severu, s jeho horami, fjordy, dřevěnými kostely i příběhy. Zdatnější turisté si mohou vybrat jednodenní i vícedenní túry, nabízející ukázku té pravé duše drsné norské přírody. Zejména při stanování mezi skalnatými kopci severu je tato duše odhalena v plné nádheře. Nadšení cyklisté s námi zase mohou vyrazit na kole, a to nejen po norském vnitrozemí (jehož cyklostezky my sami hodnotíme jako „vyčerpávající“), ale i po méně náročných ostrovech za polárním kruhem. Horské výlety jsou okořeněné možností raftingu, ke kterému průzračné divoké řeky přímo vybízí. Pro fajnšmekry jsou určené zájezdy na plachetnici kolem Lofotů, během kterých lze norská krajina poznat z úplně jiného úhlu pohledu. A se štěstím ve společnosti kosatek a keporkaků.

Norsko je jedna ze zemí Evropy, která táhne jako magnet. Říká se, že kdo jednou okusí, musí se stále vracet. Takže zájezdy prodáváme s varováním – je možné, že za rok už nebude chtít jinam!

řazeno

Články

Rybolov v norské divočině

Martin Kolesa

Je srpen a my vyrážíme na další výpravu na sever, tentokrát to nebude jen o rybaření na moři, ale chystáme se s kamarády do středn...

více

Zemí Vikingů

Šárka Nádeníčková; Markéta Gregová, Martin Hájek

Jestli Vás při pouhém vyslovení slova Norsko mele zimnice, pak je načase zbavit se zažitých předsudků. Norsko rozhodně není spjaté...

více