Speciální zájezdy za balkánským dobrodružstvím v Bosně a Hercegovině

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Pohodové zájezdy na Balkán

Balkán je naše kudrnovská srdcovka a není se čemu divit. Jen málokterá oblast světa skýtá tak nepřeberné množství rozmanitých koutů naplněných uchvacující historií, dechberoucí přírodou, bohatou kulturou a neuvěřitelnou rozmanitostí. České vesničky v Banátu, průzračná jezera Slovinska i historické hrady Albánie vás překvapí svojí neopakovatelnou atmosférou. Jedno mají však všechna místa na Balkáně společné - jsou to studnice nekonečného počtu přírodních historických i kulturních krás, které nikdy neomrzí.
Balkán má co nabídnout turistům vyhledávajících pohodové výlety i náročnější přechody, cyklistům toužících po horských sjezdech i MTB trailech a objevitelům, které láká květena rumunských Karpat nebo jógové zklidnění v Banátu.
Balkán ještě zůstává ušetřen velkému náporu turistů. Lze tam najít opuštěná a turismem nedotčená místa plná divoké přírody a vesničky, kde se zachovaly původní zvyky a způsob života. K naší nabídce neodmyslitelně patří zájezdy do českých vesnic v rumunském Banátu, kde od konce 19. stol. žijí čeští krajané i s původními českými tradicemi. Nedotknutá a divoká příroda vás uchvátí při přechodech s krosnou přes hory Bosny a Hercegoviny, přes táhlé hřebeny Kosova a Makedonie nebo mezi „jezerními“ horami v Rumunsku. Pro pohodové turisty jsou pak určeny zájezdy kolem Albánie, divoké soutěsky na Krétě a pestré zajímavosti Kosova. Pro cyklisty jsou připraveny výšlapy kolem chorvatských kaskád a vodopádů, roklinami Makedonie i přejezd jihu Balkánu.
Balkán je známý svými kontrasty, vřelostí, pohostinností a otevřeností. Není nic snadnějšího než se zabalit a ověřit si to na vlastní kůži.

Jezdíme do těchto destinací:

Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Chorvatsko, Rumunsko, Řecko, Severní Makedonie, Ukrajina

řazeno

Články

Na skleničku u historie Sarajeva

Martin "Komár" Hessler

35. nejvtipnější anekdota, 18. nejroztomilejší pes, 12. nejlahodnější koňak... Jak čtu něco takového, otvírá se mi, promiňte mi to...

více

Şureanu, Lotru a Cindrel

Tomáš Cendelín a Lucie Rešková

Toto je skutečné putování. Za 8 dní jsme urazili přes 140 km po svých a natěžko, po horských travnatých hřebenech.

více