Skotsko

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Skotsko

Skotsko je země doslova napěchovaná památkami a neopakovatelnými přírodními scenériemi: najdete tu přední světové turistické atrakce, jako jsou hlavní město Skotska Edinburgh nebo jezero Loch Ness.

Aktivní dovolená ve Skotsku vám ale také nabídne liduprázdné divoké hory, kde snad kromě stád pasoucích se ovcí a skotu s typickou ofinou – huňatou hřívou nepotkáte ani živáčka. Krajina je na skotské Vysočině protkaná nesčetnými jezery, které vám spolu se zříceninami monumentálních hradů vytvářejí úžasné výhledy. Ty vás donutí se tam ve vzpomínkách vracet do chvil, kdy se nad slatěmi a rašeliništi převaluje mlha, v uších zní gaelština i prastará píseň bojovných highlanderů. A z moře se už nad ostrovy ženou černé mraky přinášející typické aprílové počasí.
Voda je ve Skotsku skoro všude. A ta nejčistší z horských bystřin prorážejících si cestu mezi skalami je základem největšího bohatství této zádumčivé krajiny – whisky. Ať už ve Skotsku šlápneme na kole do pedálů nebo vyrazíme pěšky, určitě ochutnáte i ji.

řazeno

Články