Balkánské dobrodružství s přechody hor v Bosně a Hercegovině

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Přechody hor a turistika s pohodovou partou

Volání hor se tichounce ozývá v každém z nás, je jen otázkou času, kdy se promění v hlasitý křik. Někomu stačí vznášet se ve výškách, ať už se tam dostal jakkoliv, pro jiného je pár kilometrů chůze denně málo a potřebuje, aby mu v plicích proudil studený horský vzduch.
Horské přechody byly kudrnovcům blízké již od samého prvopočátku, kdy stačilo sbalit baťoh, spacák, ešus a stan, tak jako v případě našich historicky nejstarších 10denních rumunských přechodů. Dnešní generace však uvítají více pohodlí a proto byl komfort chaty zařazen do programu některých z nich, jako například do naší rakouské novinky 6denního zájezdu Po hřebenech Vysokých Taur.
Oblibu si také získaly o chlup kratší české přechody hor nabízející jak ubytování na chatách, tak tábořiště, a tak si s námi můžete dát do těla při 4denním výstupu na 9 vrcholů Beskyd nebo objevit zapovězená místa Železné opony na „Šumavě bez lidí.“
Mezi horské novinky se řadí švédské putování po King’s trail, prokládané osvěžující koupelí v průzračných jezerech, sběrem borůvek a ohříváním se v laponské sauně nebo legendární Lýkijská stezka kolem Egejského moře, plná antických památek, skalních hrobek a sarkofágů, kterou si užijete v komorní skupince 8 členů výpravy již v jarním termínu.
Květen rovněž vyzve k moři do kraje levád, orchidejí a nespoutané přírody na portugalský ostrov Madeira, který je díky své exotické květeně přezdíván „Ráj uprostřed Atlantiku.
Na Balkán se také můžete podívat a dokonce projet místní železnicí při přechodu po rozeklaných bělostných štítech Makedonie a Kosova nebo projít čtvero bosenských pohoří nadivoko se zájezdem Bosnou s krosnou.

Už vám v uších zní šumění listů ve větru, ptačí zpěv nebo naopak neprostupné ticho samoty? Neváhejte, horské přechody jsou velmi oblíbené, tak ať se na nich můžeme setkat právě s vámi!

Jezdíme do těchto destinací:

Bosna a Hercegovina, Česká republika, Francie, Indie, Německo, Nepál, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Severní Makedonie, Slovensko, Švédsko, Švýcarsko, Tádžikistán, Turecko

řazeno