Dobrodružství v Severní Makedonii

Za zážitky bez obav

Dolomity turisticky

5 dní / 8 800 Kč
Autor: Andrea Havettová

Korsika - GR 20

13 dní / 19 800 Kč
Korsika - GR 20

Madagaskar expedičně

24 dní / 58 800 Kč
Autor: Dalibor Mahel

Kyrgyzstán

15 dní / 38 800 Kč
Kyrgyzstán
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Dobrodružství v Severní Makedonii

Severní Makedonie, jedna z nejméně známých oblastí zemí Evropy, musí zákonitě táhnout každého dobrodruha. Balkánský svéráz, zkombinovaný se starověkým antickým světem, východním křesťanstvím, výbornou kuchyní a nízkými cenami je ideálním místem k průzkumu. At už vyrazíš na jednodenní túry nebo pořádný přechod, rozhodně poznáš krásy makedonských hor a malebnost její krajiny.

S Kudrnou můžeš prozkoumat divokost západního Balkánu také na kole – pěšinky vyšlapané stády a pastevci tě provedou kopci a skalami, kolem klášterů i vod. Makedonie tě okouzlí, a to ať už chceš navštívit jen ji, nebo také prozkoumat její okolí, Albánii, Kosovo či Řecko.

Jedním z pomyslných vrcholů návštěvy Makedonie může být město Ohrid, nebo druhé a třetí nejvyšší pohoří bývalé Jugoslávie Korab a Šar planina s vrcholy přes 2700 metrů. Ta má Kudrna nejraději. Už jen ten název: „šar“ znamená pestrý. A taková Makedonie bezpochyby je!

řazeno

Články

7 důvodů, proč mám rád Makedonii

Tomáš Vaníček, Dan Ševčík, Doda Sommerová, Martin Komár Hessler

Dost často se mě lidé při zájezdech, promítáních a při jiných akcích ptají, kterou zemi a které místo mám na světě nejraději, kde ...

více