Finsko

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Finsko

Země tisíce jezer a rozhodně i národních parků. To je Finsko, s hlavním městem Helsinki, které jsou turistickým centrem a většinou prvním místem, které zahraniční turisté ve Finsku navštíví. Pokud městem jen projíždíte a chcete alespoň trochu z tohoto hustorickéeho místa nasát, zastavte se v bývalé námořní pevnosti Suomenlinna v roce 1991 zapsaná na Seznam kulturního dědictví UNESCO.
Soutěska zlých skřítků to je místo s nádherným výhledem, nacházející se v NP Hiidenportti, které je opět tvořeno mozaikou rašelinišť a vřesovišť. Park s květinovou loukou, válejícím se medvědy a bobry okusující stromy. Koli chráněný park s horou Ukko-koli, ze které je výhled široko daleko na vodní plochy lesy, nacházejí se zde i jeskyně z bílého křemene a park je rájem pro všechny turisty, cyklisty a běžkaře. Překročit severní polární kruh můžeme v národním parku Pyhantunturi a to by nebylo Finsko, aby tam nebyly vodní plochy, sjezdovky ale i chodníčky s lesním i bez lesního porostu. Tento park byl založen již v roce 1938.
Jak vypadají divocí sobi ve svém přirozeném prostředí to můžete vidět v parku Salamanjarvi – to jsou rašeliniště a nedotčené lesy.

řazeno