Jak se s námi cestuje

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Jak se s námi cestuje

na kole, pěšky, za sportem, hudbou, pohodou i poznáním a vždy s úsměvem...

Jak se přihlásit na zájezd

Vybrali jste si zájezd svých snů a chcete se přihlásit? Bezva! Na těchto stránkách se dozvíte, jak dál postupovat.

Jezdíme

různými typy autobusů, vybavenými klimatizací a s možností zakoupení teplých či studených nápojů. V exotických zemích cestujeme nejraději obyčejnými spoji pro bezprostřední poznání života tamních lidí. Na cyklistických zájezdech se kola vezou ve speciálním zaplachtovaném přívěsu.

Bezpečnostní pásy v autobusech: Dospělá osoba nebo dítě nad 3 roky věku musí být při přepravě připevněna/o bez­pečnostním pásem na sedadle autobusu, pokud jim jsou sedadla autobusu vybavena. Bezpečnostními pásy (převážně dvoubodovými – bederními) musí být vybaveny všechny dálkové autobusy, které byly vyrobeny po roce 2004. Nestanovuje se tak povinnost používat dětský zádržný systém, tzv. autosedačku. Na sedadla autobusů nejsou standardně instalovány tříbodové bezpečnostní pásy (z technických a finančních důvodů) a proto v nich nelze používat dětské zádržné systémy. Dětské zádržné systémy připevňované bezpečnostními pásy dvoubodovými se nevyrábí. Za přepravu dětí do tří let věku odpovídá především doprovodná osoba.

Přeprava kol: Patříme mezi největší organizátory cyklistických zájezdů v ČR. Vyzkoušeli jsme několik systémů uchycení jízdních kol v přívěsech, než jsme dospěli k uspokojivému výsledku. Dnes však můžeme říci, že k poškození dojde výjimečně. Cestujeme-li autobusem s velkým přívěsem, je tento zaplachtovaný a kola stojí v plechových lyžinách na vlastních kolech nebo jsou zavěšena za přední nebo zadní kolo a zajištěna proti pohybu přichycením za rámovou trubku ke konstrukci vleku. 

Mikrobus nebo minibus veze kola v zaplachtovaném malém přívěsu. Bicykly jsou uchyceny za přední vidlici rychloupínákem a přední kola jsou uložena zvlášť. Disponujeme nově i adaptéry pro upnutí náboje s pevnou osou. Chystáte-li se na zájezd a vlastníte bicykl s letmým uchycením předního kola (např. Cannondale - vidlice Lefty), dejte nám prosím vědět dopředu. I takové případy vyřešíme, ale je zbytečné při nakládce improvizovat. Malý přívěs je také zaplachtovaný.

Jak předejít i drobným oděrkám laku a vyhnout se dalším podobným nepříjemnostem způsobeným nesprávnou nakládkou vám poradíme v podrobných pokynech zasílaných před odjezdem.

Naši průvodci

Průvodkyně a průvodci jsou jedny z nejdůležitějších osob každé cestovní kanceláře, neboť to jsou právě oni, kdo završí předchozí celoroční práci kancelářského týmu a přípravu zájezdu. A na nich také spočívá veškerá zodpovědnost za spokojenost klientů. Proto každý z kudrnovských průvodců projde náročným výběrovým řízením, které má několik kol a vrcholí akčním víkendem na jarní Vysočině. Potom teprve získávají úspěšní zájemci šanci pracovat na prvních zájezdech jako pomocníci hlavního průvodce a nakonec jim svěříme autobus a vypravíme do světa.

Již při výběru průvodců se snažíme upřednostnit zájemce se vzděláním v oblasti cestovního ruchu či znalce některého ze sportů, které se na našich zájezdech provozují. Každý, kdo podmínku vzdělání v oboru nesplňuje, má možnost si kvalifikaci zvýšit absolvováním některého z akreditovaných kurzů průvodců. Bez patřičného glejtu nelze jako průvodce na zájezd vyrazit.

Stejně jako na vzdělání, klademe důraz na charakterové vlastnosti a osobnost každého uchazeče. I když je každý člověk originál a do zájezdu vnáší svého ducha, své životní a profesní zkušenosti, je nezbytně nutný nadhled, smysl pro humor a recesi, který ke kudrnovským zájezdům neodmyslitelně patří.

Na zájezdech se v letošní sezóně můžete setkat s téměř stovkou lidí, kteří jsou připraveni pečovat o vaše blaho, pohodlí a spokojenost. Na každý zájezo jsou nominováni většinou ve dvojici, na horách ve trojici i více, vše v závislosti na obtížnosti a charakteru zájezdu. Starají se o hladký průběh, podávají informace o navštívených místech, vedou túry, horské přechody či ostatní sportovní aktivity, organizují prohlídky měst. V areálech většiny historických památek a mnohých měst je však průvodcům bez licence výklad zakázán, proto vám jej na těchto místech nemohou poskytnout. Naši průvodci mají znalosti základů první pomoci a v akutních a neodkladných případech vám pomohou.

Pokud byste měli po některém zájezdu pocit, že očekávání, které jste do vedení zájezdu vkládali nebylo naplněno, můžete napsat přímo k nám do kanceláře na adresu misa@kudrna.cz.

Náročnost našich zájezdů

Je uvedena u každého názvu zájezdu číslem v kroužku a má pět stupňů. Čím vyšší číslo, tím je zájezd pro tělo i psychiku účastníků namáhavější. Jednotlivé zájezdy se snažíme objektivně posoudit. Až si vyzkoušíte jeden, dokážete si lépe představit, co se pod kterou číslicí skrývá u dalších. Obecně platí, že i „pětkové“ zájezdy jsou určeny „normálním smrtelníkům“ a ne vrcholovým sportovcům. Ale nepodceňte je! U některých akcí je více variant programu a obtížnost si tak můžete přizpůsobit vašim možnostem. Zejména při delších výpravách, pokud nejste zvyklí častému střídání míst, dopravních prostředků a klimatu, se může náročnost i o stupeň zvýšit v porovnání se stejnou fyzickou aktivitou provozovanou „doma“. Může se dostavit i psychická únava, což platí zejména pro cesty za hranice Evropy. Více informací o náročnosti našich zájezdů najdete na tomto odkazu.

Jak se připravit

Před zájezdy, zejména fyzicky náročnějšími (stupeň náročnosti 3–5) doporučujeme utužit svoje tělo sportem nebo častějším pohybem v přírodě. Rovněž je dobré absolvovat preventivní prohlídku u svého lékaře i zubaře. Očkování pro cesty do „zdravotně problematických“ krajů vám nejlépe poradí Krajská hygienická stanice v místě vašeho bydliště či některá z ordinací Cestovní medicíny.

Letecká doprava a letenky

Zájezdy, do jejichž výchozího bodu je nutné se dopravit letecky, začínají až v cílové destinaci, proto letenky nejsou do ceny zájezdu zahrnuty. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je splněna podmínka minimálního počtu účastníků nutného pro realizaci zájezdu, kontaktujeme všechny přihlášené a nabídneme jim optimální letecké spojení. Vždy máte na výběr, zda nabídnutého leteckého spojení využijete nebo si necháte navrhnout jinou variantu, případně si letenky zajistíte sami.  Zálohu z předpokládané výši ceny letenek zaplatíte spolu se zálohou na zájezd a podle skutečné ceny letenek se následně provede doúčtování.

Seznamovací setkání

probíhá obvykle 1 měsíc před organizačně náročnějšími výpravami (obvykle do exotických destinací). Vyslechneme vaše názory a připomínky, hlavně však dostanete užitečné rady, aby průběh zájezdů byl co nejhladší a zážitky maximální. O některých zájezdech se můžete mnohé dozvědět také na našich cestovatelských besedách.

Kudrnovská polní kuchyně

Na našich zájezdech zajišťujeme stravování převážně formou polopenze, což znamená obvykle snídaně a večeře, případně oběd či balíček, pokud to vyžaduje organizace programu. Jídla jsou připravována v tzv. „polní“ nebo lépe „cestovní kuchyni“. Při přípravě jídel používáme převážně české suroviny nebo suroviny od kvalitních a osvědčených dodavatelů. Během zájezdů se snažíme dokupovat i čerstvé suroviny z místních zdrojů, převážně pečivo, ovoce a zeleninu. Snažíme se pro vás vybírat to nejlepší z českého trhu a zároveň ty ingredience a potraviny, které vyhovují podmínkám našeho vaření.

Více informací o naší stravě naleznete zde

Co s domácími mazlíčky?

S ohledem na ostatní cestující, které by mohla přeprava vašeho domácího mazlíčka obtěžovat, není přeprava jakýchkoliv zvířat v autobusech povolena, především ze zdravotních důvodů (alergie na psa nebo kočku), také z estetických důvodů (pach domácích zvířat) a psychických zábran (strach před zvířetem) ostatních spolucestujících, zejména dětí.

Ubytování

Typ ubytování je vždy uveden u detailu zájezdu. Nejčastěji nocujeme v kempech se zdrojem pitné vody a sociálním zázemím ve vlastních stanech a spacácích. Tam, kde kempy nejsou, máme připravena osvědčená tábořiště v přírodě. Při ubytování v penzionech, hotelech, horských chatách apod. pokoje obsazujeme postupně tak, aby byla obsazena všechna lůžka. Počet lůžek na pokojích, vybavení těchto pokojů a klasifikace komfortu je uvedena u jednotlivýchzájezdů, stejně jako možnosti příplatkového ubytování. Je-li v programu zájezdu zařazen noční přejezd, není tento přesun klasifikován jako nocleh.