Aktivní dovolená v Německu

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Aktivní dovolená v Německu

Našeho západního souseda si tradičně užíváme na kolech nebo na běžkách. Proč to? Protože jen málokde můžeme najít tak kvalitně upravené trasy. Zimní i letní. Co si budeme říkat, Němcům to prostě jde!

Německá krajina je výjimečná a různorodá, nicméně cyklovýlety nás povedou zejména podél vodních toků. V horkém létě je to ostatně nejlepší řešení: seskočit z kola do vody se dá prakticky kdykoliv. Magický ostrov Rujána, spojený s mýty a legendami, objedeme v několika dnech, během kterých se nadýcháme mořského vzduchu a necháme se okouzlit krásou Pobaltí. Vyhlášené rýnské víno nás bude provázet na moselské cyklostezce, zdobené hrady, meandry a vinicemi. Cyklostezka okolo nejčistšího evropského jezera, Bodamského, nás provede alpskou krajinou tří států: Německa, Švýcarska a Rakouska. Takzvané Švábské moře si užijeme i kulturně při návštěvách památek, které jej obklopují. Milovníci zimních sportů pak můžou přičichnout k vyhlášeným běžeckým trasám, které vznikly při příležitosti olympijských her před téměř padesáti lety. A od té doby se stále zlepšují!

A asi je zbytečné připomínat, že kromě upravených tras a krásného prostředí Německo nabízí i to, co je nám Čechům blízké: dobré pivo, víno a naprostou pohodu.

řazeno

Články

Vzpomínka na Moselu

Tomáš "Ochma" Procházka

Pravda, jedinečnou atmosféru a osobitý folklór naší jižní Moravy se svými malovanými sklípky či večerním posezením při cimbálu, zd...

více

Dánskem a severním Německem

Karel a Lívie Nekolovi a Daniel Ballek

Svítá, máme za sebou noční jízdu přes Německo a před námi se začínají objevovat scenérie, jak vystřižené z propagačního letáku bio...

více