Indie

Za zážitky bez obav

Dolomity turisticky

5 dní / 8 800 Kč
Autor: Andrea Havettová

Korsika - GR 20

13 dní / 19 800 Kč
Korsika - GR 20

Madagaskar expedičně

24 dní / 58 800 Kč
Autor: Dalibor Mahel

Kyrgyzstán

15 dní / 38 800 Kč
Kyrgyzstán
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Indie

Indie, to není stát, to je kontinent. Vždyť se jedná o rozlohou sedmou největší zemi světa a počtem obyvatel druhou největší hned po Číně. Z politického hlediska jde o federaci 28 států a 8 svazových teritorií s demokratickým, parlamentním zřízením (někdy je označována jako „největší demokracie světa“). Země je členem Britského společenství národů, má jaderné zbraně a disponuje vlastním kosmickým programem; její ekonomika vykazuje po Číně největší růst na světě. Je považována za regionální mocnost a jednu z potenciálních supervelmocí.

Indii není možné poznat během jedné cesty. V centrální oblasti země můžeme obdivovat historická města Dílí, Džajpúr, Varanásí, nebo Agru se slavnou hrobkou Tadž Mahál. Najdeme zde i přírodní rezervace s populací tygrů, slonů, nosorožců, či krokodýlů. Na severu země jsou hory. V Indii leží třetí nejvyšší hora světa Kančendženga (8576 m). Na severozápadě je pak svérázné území Ladak s převážně budhistickým obyvatelstvem připomínající starověký Tibet.

Jižní Indie je pak tropická. Hlavním lákadlem je zde po celý rok teplé moře, palmové háje, čajové plantáže v horách, ale i historické památky v městech jako Hampi, nebo Mahabalipuram.

Zkrátka Indie, to je trochu jiný svět, který určitě stojí za návštěvu. A ne jen jednu.

řazeno

Články