Stravování

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Stravování

Kudrnovská polní kuchyně

Na našich zájezdech zajišťujeme stravování převážně formou polopenze, což znamená obvykle snídaně a večeře, případně oběd či balíček, pokud to vyžaduje organizace programu. Jídla jsou připravována v tzv. „polní“ nebo lépe „cestovní kuchyni“. Při přípravě jídel používáme převážně české suroviny nebo suroviny od kvalitních a osvědčených dodavatelů. Během zájezdů se snažíme dokupovat i čerstvé suroviny z místních zdrojů, převážně pečivo, ovoce a zeleninu. Snažíme se pro vás vybírat to nejlepší z českého trhu a zároveň ty ingredience a potraviny, které vyhovují podmínkám našeho vaření.

Snídani nebo polopenzi vám chystá vždy náš kuchař, jenž prošel poměrně náročným výběrovým řízením uchazečů. Na zájezdech, kde stravu nezajišťujeme, si kuchtíte sami dle vlastního uvážení, chuti a zvyklostí z vlastních nebo dokoupených zásob, případně se stravujete v místních stravovacích zařízeních.

Naše jídla jsou připravována s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a v rámci možností i správné výživové hodnoty. Můžeme vyhovět požadavkům různých druhů strávníků, jako jsou vegetariáni. Uspokojíme i ty, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy. Vyhýbáme se také velkým obloukem výrobkům obsahující palmový olej a to nejen ze zdravotních ale i z etických důvodů. V tomto ohledu jsme jediní v ČR, kteří jsou schopni v rámci cestovního stravování tyto možnosti nabídnout. Neváhejte tedy kontaktovat naši prodejnu zájezdů, rádi vám podáme detailnější informace.

Věděli jste, že na našich zájezdech pijete bio čaje připravované z produktů kontrolovaného ekologického zemědělství?

Ano, je to tak. Jedním z hlavních partnerů našeho stravování je také česká fi rma SONNENTOR s.r.o., která se zabývá převážně výrobou bio-čajů a bio-koření z toho nejlepšího, co v přírodě najdete. Základním motivem je zpracování a výroba produktů z kontrolovaného ekologického zemědělství – jakožto jediná možná alternativa průmyslovému velkozemědělství se všemi jeho problémy, jako jsou nadprodukce, potravinové skandály, týrání zvířat, znečištění biosféry a genové manipulace. Společnost SONNENTOR žije myšlenkou trvale udržitelného rozvoje a v jejím duchu také jedná. Pečlivá spolupráce s biofarmáři a mnohaleté zkušenosti spolu utvářejí dílo, jehož výsledkem jsou byliny bez reziduí, agrochemikálií nebo geneticky modifi kovaných organismů. Pouze z takových surovin vznikají šetrným zpracováním čaje, koření a bylinné směsi, které plně odpovídají ekologickým standardům.

Cyklisti a bajkeři nás určitě budou mít rádi!

Na našich cyklistických a bajkových akcích je snídaně tím nejdůležitějším jídlem celého dne.Proto je pro naši cestovkuobzvláště důležité, zvolit vhodné a kvalitní potraviny, abychom vašemu tělu dodali vyvážený mix všech důležitých živin, jako jsou polysacharidy s nízkým glykemickým indexem a vysokým obsahem vlákniny (vločky), jednoduché sacharidy ze sušeného a čerstvého ovoce a nakonec oříšky, které obsahují kvalitní tuky s vysokým obsahem omega 3 a omega 6 mastných kyselin. Vždy jde o kvalitní bioprodukty (bio mandle, bio nesířené meruňky, bio ovesné vločky a další), vše v kombinaci s QuickMIX kaší (směs kvalitních polysacharidů z ječmene, žita a kukuřice, bez bílého cukru, s vysokým obsahem beta glukanů, vlákniny a vitamínů).

Fotogalerie