Turistické zájezdy na balkánské dobrodružství v Bosně a Hercegovině

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Balkánské dobrodružství v Bosně a Hercegovině

Balkánská země, která leží v jižní části Evropy v centru bývalé Jugoslávie. Jaká vlastně je ? Neobvyklá, orientální, plná hor, krásné přírody, jeskyní, vodopádů a řek. Pojďte s námi prozkoumat zemi, která je zajímavá i svým náboženstvím a turbulentními dějinami.. Na východě země najdeme nejstarší národní park – Sutjeska, ráj pro turisty i cyklisty, místo slavné bitvy z druhé světové války, ve které položil svůj život Sava Kovačević.

Hlavním městem Bosny je Sarajevo, dějiště zimních olympijských her z roku 1984. Sjezdovky v pohořích Bjelašnica a Jahorina stále fungují za nevelké peníze a bez velkých front. V létě pak tato pohoří lákají návštěvě díky opuštěné krajině, zapomenutým dřevěným vesničkám a v neposlední řadě vynikajícímu domácímu jídlu a pití.

Pod Bjelašnicí v údolí řeky Neretvy najdeme Boračko jezero. Na Neretvě pak leží Mostar – neoficiální hlavní město Hercegoviny se svým slavným mostem. Město je dodnes rozděleno na chorvatskou a bosňáckou část.

Bosna a Hercegovina má sice jen nepatrný kus mořského pobřeží, ke koupání však láká řada jezer, hor a vodopádů. Mezi nimi pak prim hrají vodopády Kravica na řece Trebižat.

řazeno

Články

Na skleničku u historie Sarajeva

Martin "Komár" Hessler

35. nejvtipnější anekdota, 18. nejroztomilejší pes, 12. nejlahodnější koňak... Jak čtu něco takového, otvírá se mi, promiňte mi to...

více