Turecko

Za zážitky bez obav

Lýkijská stezka

9 dní / 9 400 Kč
Autor: Vašek Torčík
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Turecko

Neskutečně rozmanitá země nabízí vše, co mají turisté rádi. Moře – a to nejen jedno ale hned čtyři – Černé, Marmarské, Egejské a Středozemní, které Turci příhodně nazývají Bílé. Vysoké hory včetně pětitisícového bájného Araratu. Nebo o něco nižší, ale o to divočejší vápencové štíty Tauru. Na severu pak zalesněné pohoří Kačkar, pokračování Kavkazu.

V centrálním Turecku na Anatolské náhorní planině nás pak zaujme bizarní krajina Kapadokie plná kaňonů, skal neuvěřitelných tvarů a barev a starých křesťanských kostelů. Ano, ač je dnes Turecko zemí muslimskou, po celé jeho ploše najdeme staré křesťanské památky. Ať již jsou to arménské kostely v lokalitě Bin Bir kilise v centrálním Turecku, dodnes funkční kláštery jakobitské církve na planině Tur Abdin – horách služebníků Božích, nebo byzantský chrám Boží moudrosti v Istanbulu později předělaný na mešitu.

Na západním pobřeží najdeme řadu antických památek. Víte třeba, že slavná řecká města Troja, Efes, nebo Milét leží dnes v Turecku? Čím půjdeme dále na východ do oblastí obývaných Kurdy, tím budou památky starší. U vesničky Soğmatar najdeme studnu, kde Mojžíš poznal svou ženu, o kousek vedle místo, kde se narodil prorok Abrahám, a lokalita Göbekli Tepe je dnes pokládána za vůbec nejstarší lidskou stavbu na světě.

Zkrátka pro milovníky přírody i kultury je Turecko rájem na zemi.

řazeno

Články

Istanbul - brána Orientu

Dana Kyndrová a Marie Klementová

Jediné město na světě, které se může pochlubit nezvyklou raritou: leží ve dvou světadílech, současně v Evropě a v Asii. R...

více