Turistické zájezdy do Albánie

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Aktivní dovolená Albánie

Albánie, to je země, která je rájem historiků, dobrodruhů, ale i pohodářů, kteří se rádi projdou, ale nepotřebují se zničit hned první den své dovolené. Hluboká údolí, domov vzácných zvířat a rostlin, klidné ale i divoké řeky. To není vše. Albánie to jsou také nádherná historická místa a královská města. I neslavné éry politického života se dotkly této země a tak v zemi najdeme neuvěřitelně velké množství vojenských bunkrů.

Podívejme se trochu blíž a výš; Erseka – nejvýše položené okresní město v Albánii pod nádhernými horami na řecké hranici. Okolí přímo láká k cyklistickým vyjížďkám.

Na druhou stranu milionové velkoměsto Tirana plné aut a ruchu. Pak je tu Korča nazývaná též Paříž Albánie. Okolí láká k túrám například do národního parku Bredhit Drenova, nebo k zapomenutým klášterům v oblasti Voskopoja.

A nesmíme zapomenout na moře, Albánie má hned dvě, na severu moře Jaderské a na jihu Jonské. A u obou rostou palmy. Díky malé rozloze země lze přímořskou dovolenou výborně kombinovat i s poznáváním památek a s horskými túrami. Albánie je ideálem pro dobrodružnou aktivní dovolenou.

řazeno

Články

7 důvodů, proč mám rád Makedonii

Tomáš Vaníček, Dan Ševčík, Doda Sommerová, Martin Komár Hessler

Dost často se mě lidé při zájezdech, promítáních a při jiných akcích ptají, kterou zemi a které místo mám na světě nejraději, kde ...

více

Střípky ze země orlů

Petr Srp

Kdesi na západě Balkánu, u pobřeží Jadranu mezi Řeckem a Černou Horou, se nachází zapomenutá zemička – hornatá Republica Shqiperis...

více