Pohodové cyklozájezdy do Bulharska

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Bulharsko

Jedna z těch zemí, kde se také zastavil čas. Pomalu se otevírá a poskytuje lákavé pláže, hory i památky. Poněkud strohé, cizí, nečisté, chladné, ALE jiné. Bulharsko to jsou pláže, klid, cyklostezky a také přechody. Přechody hor, díky kterým poznáte nejen nádhernou přírodu, ale i sebe, své možnosti a schopnosti. Vichren, nejvyšší horu pohoří Pirin, nebo Musalu, nejvyšší horu pohoří Rila i celého Balkánu. Pirin je také národní park zapsaný od roku 1983 na seznam světového dědictví UNESCO. Rila je pak šestým nejvyšším pohořím v Evropě hned za Kavkazem, Alpami, Sierrou Nevadou, Pyrenejemi a sopkou Etna.

Pokud hledáte nejpůsobivější z nejpůsobivějších klášterů je to nepochybně Rilský monastýr – největší klášter bulharské pravoslavné církve. V dávných dobách zde žila stovka mnichů, nyní jich je jen pár. Ale je to místo klidu a míru, navzdory všem turistům. Je ukrytý v lesích vysoko v horách a sloužili také k očistě a především k vzdělávání. Jedná se o doslovný klenot, plný nádherné výzdoby, ale i knižních pokladů. K návštěvě tohoto velikána nezapomeňte prosím na vhodné oblečení.

Slavjanka to je malé pohoří bez turistů, ne moc přístupné za to se skvělým výhledem a možností jednodenního výletu, který vás odmění tím, že se moc neunavíte, ale hezky se vším pokocháte. Protikladem jsou pohoří Rodopy, které jsou větší, lidnatější. Je to pohoří teplé a trochu exotické, možná v nich poznáte kus Šumavy. Pokud máte radši lesy, jsou Rodopy ty pravé.

Co takhle poslední zastávka do města Melnik, nejmenšího bulharského města, vzdáleného pouze 20 km od řeckých hranic. Je proslavené výrobou tmavého vína a také svou lahodnou kuchyní.

řazeno

Články