Srbsko

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Srbsko

Největší země západního Balkánu má určitě co nabídnout.

Předně je zde hlavní město Bělehrad, největší a nejživější město Balkánu na soutoku veletoků Savy a Dunaje. V sobotu večer se zaplní ulice centra města korzujícími obyvateli tak, jako nikde jinde v Evropě.

Na jihozápadě země se rozkládá oblast pohoří Zlatibor. Pohoří není nikterak vysoké, ale skýtá krásné možnosti pro pěší toulání i cyklistické vyjížďky. Ať již do jedné ze zdejších jeskyní, do skanzenu Sirogojno, nebo k legendární vlakové trati Šarganská osmica.

Východ Srbska je pak podstatně divočejší chudší penězi, ale nikoli přírodními krásami. V této převážně krasové oblasti můžeme putovat mezi mnoha jeskyněmi, vápencovými kaňony a najdeme zde i největší skalní mosty Evropy.

Severní Srbsko je rovinaté, ale určitě ne nezajímavé. Zvláště pak pro nás Čechy. Podobně jako v sousedním rumunském Banátu se zde udrželo české osídlení. Ať již ve městě Bela Cerkva, kde si při příjezdu můžete název města přečíst hned v pěti jazycích, kterými se zde mluví (srbština, čeština, němčina, maďarština, rumunština), nebo v nedaleké vesničce s vše říkajícím názvem Češko selo.

řazeno