Omán

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Omán

Omán je bezesporu Kudrnovou oblíbenou zemí. Vždyť kde jinde na světě najdete desítky kilometrů mořských pláží s bílým pískem, kde rostou jen palmy, vejce kladou mořské želvy, ale turisté je dosud neobjevili. A o pár kilometrů dál se můžete šplhat po stěnách slepencových kaňonů, které velmi připomínají americkou Arizonu.

Většinu území Ománu ovšem zaujímá poušť. A není to poušť ledajaká, je to třetí největší poušť světa Pustá čtvrť (Rub al Chálí). Vzdálenosti tu jsou veliké, písečné duny jsou tu opravdu vysoké. A uprostřed této pustiny se nachází kráter vzniklý dopadem meteoru koncem 19. století.

Ale pozor, Omán má i bohatou historii. Před dvěma stovkami let za vlády Sajída Velikého byl Omán koloniální mocností. Patřil mu ostrov Zanzibar, pobřeží dnešní Keni a Tanzánie, osady v Pákistánu, či na Madagaskaru. A na bohatou historii země též najdeme spoustu památek, ať již se jedná o prehistorické úlové hrobky, nebo o středověké hrady, pevnosti a strážní věže.

A v neposlední řadě je v Ománu i v zimě teplo. Spolu s kvalitními silnicemi a nádhernou krajinou je tak Omán ideálním místem, kam se vypravit v zimě ladit cyklistickou formu na evropské léto.

řazeno

Články