Podzimní zelená dovolená v kraji Žítkovských bohyní

Podzimní zelená dovolená v kraji Žítkovských bohyní

4 dny / 3 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

8. 10. - 11. 10. 2020
č. zájezdu: 22076CZ-01
cena 3 500 Kč

dovolená s příběhem v Bílých Karpatech

Magická krajina Bílých Karpat, přírodní zahrada a dům, který žije ze slunce. Chuť biomoštu přímo od zdroje, sochy v krajině, společné bylinkové či řemeslné tvoření. Výlet na Žítkovou za poznáním krás zdejšího kraje a kouzel žítkovských bohyní, exkurze po hostětínských ekologických projektech a po přírodní zahradě, lektorovaná vycházka do krajiny. Každý den vám ukážeme jinou tvář Karpat. Relaxujte v Hostětíně, vesničce, kterou navštívil i princ Charles a která zvítězila v soutěži o nejlepší destinaci ČR v kategorii Cítit se jako doma (www.destinaCZe2014.cz).

Cena zahrnuje

 • 3x ubytování
 • polopenzi
 • 1x oběd
 • exkurzi po ekologických projektech v Hostětíně
 • lektorné a pomůcky při doprovodném programu

Cena nezahrnuje

 • dopravu na místo pobytu a na výlety, na Žítkovou se pojede auty – buď přijeďte vlastním anebo můžete auto sdílet s jinými účastníky.
 • volitelné vstupné do domku žítkovské bohyně (100 Kč)

Program zájezdu

Pobyt má každodenní společný program – lektorovanou vycházku nebo tvoření. V neděli se můžete sami vydat na výlet do okolí (viz níže). Program začíná ve čtvrtek kolem čtvrté hodiny odpolední přímo v ekologickém centru Veronica. Konkrétní program bude časově upraven do jednotlivých dní dle počasí, můžete se však těšit na:

 • Společný výlet do Moravských Kopanic – do obce Žítková, kde působily tajemné Žítkovské bohyně. Vycházka v doprovodu žítkovské obyvatelky, s výkladem o místní krajině a přírodě, každodenním životě na Moravských Kopanicích v historii i současnosti, legendách a literatuře. Samozřejmě nebude chybět ani vyprávění o působení věhlasných Žítkovských bohyní. Po skončení výletu můžete navštívit i místní muzeum v domku poslední bohyně Irmy. Návštěva už není součástí společného programu. Můžete také individuálně navštívit ovčí farmu a koupit si ovčí sýr či bryndzu.
 • Vycházku do krajiny, s povídáním o Bílých Karpatech a jejich unikátnostech.
 • Řemeslný workshop (tvoření z ovčí vlny) a bylinkové tvoření.
 • Lektorovanou exkurzi po hostětínských ekologických projektech (celá vesnice funguje s využitím ekologické infrastruktury - výtopna na biomasu, kořenová čistírna odpadních vod, šetrné veřejné osvětlení, biomoštárna, řada solárních kolektorů a fotovoltaické elektrárny, pasivní dům). Poznáte, proč Hostětín navštívil i princ Charles.
 • V neděli po skončení akce se můžete vydat na individuální výlety, například do bělokarpatského pralesa Ščúrnica u Valašských Klobouk, rozhlednu Královec s výhledem na české i slovenské kopce, zříceninu hradu Brumov, zámek Nový Světlov a muzeum v Bojkovicích, muzeum zvěrokleštičů v Komni, dřevěné sochy v Pivečkově lesoparku ve Slavičíně. Milovníci lázeňských měst si jistě nenechají ujít výlet do Luhačovic a ochutnávku minerálních pramenů.

Akce bude poslední den ukončena po snídani.

Ubytování

Ubytování v ekologickém penzionu Centra Veronica s přírodní zahradou, ve 2 - 4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením vybaveném lůžkovinami a ručníky (jednolůžkový pokoj je možné zajistit za příplatek 200 Kč / noc). K dispozici je nově vybavená kuchyňka a v areálu se lze připojit k wi-fi zdarma. Sál slouží jako jídelna a prostorná společenská místnost zároveň. Dům je obklopen rozlehlým sadem, který je certifikován jako ukázková přírodní zahrada.
Centrum Veronica je postaveno v energeticky pasivním standardu a je držitelem licence Ekologicky šetrná služba v kategorii turistické ubytovací služby. Pro svůj provoz využívá obnovitelné zdroje energie a dešťovou vodu. V interiéru je použita řada přírodních materiálů (slaměné izolace, hliněné omítky, přírodní linoleum, nepálené cihly apod.).
Na uvítanou vás v pokoji bude čekat láhev pravého hostětínského moštu vyrobeného z jablek, která vyrostla na okolních kopcích Bílých Karpat.

Strava

Polopenze s využitím biopotravin a regionálních produktů. V ceně je 3x polopenze a 1x oběd. Snídaně formou švédského stolu. Obědy a večeře s výběrem mezi masovou nebo vegetariánskou variantou. Prvním jídlem bude večeře v den příjezdu a posledním snídaně v den odjezdu

Doprava

Doprava na tento zájezd není zajištěna.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 1-2 z 5 bodové škály.

Další info

Průvodce
Akce bude vedena zaměstnanci Centra Veronica. Kontakt na Centrum Veronica obdržíte v podrobných pokynech.

Speciální dětská cena do 10 let včetně: 2.300 Kč

Děti do 3 let bez nároku na lůžko a stravu mají pobyt zdarma. Popř. příplatek 693 Kč za lůžko a 462 Kč za stravu, pokud rodiče tyto služby pro dítě nárokují.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Putování na koních po rančích pro pokročilé jezdce

Putování na koních po rančích pro pokročilé jezdce

20. 10. - 23. 10. 2020 Chci to vidět
Putování na koních pro začátečníky

Putování na koních pro začátečníky

14. 10. - 16. 10. 2020 Chci to vidět
Speleologie v Moravském Krasu

Speleologie v Moravském Krasu

28. 11. - 28. 11. 2020 Chci to vidět