Kudrnovské koulení kola 2023

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Kudrnovské koulení kola 2023

publikováno 1.9.2023

KUDRNOVSKÉ KOULENÍ KOLA
Z LEDNICE DO BRNA
sobota 16. 9. 2023 - začátek 9h.
15. ročník aneb - od 12. ročníku s motivem > vezměte kolo na výlet

po 10. ročnících závodivých a jednom polozávodivém nastává v našem koulení éra - "jen tak pro čistou radost z koulení a radostného žití".
(budeme takto podle vašeho zájmu pokračovat i dál každoročně v burčákovém měsíci září ... 2024, 2025, ...???)

Toto naše specifické koulení si můžete vyzkoušet každoročně i se svými dětmi přímo na Brněnské staré radnici v rámci Brněnských dnů pro zdraví, pořádaných Kanceláří Brno zdravé město.

Poznáte takto tu euforickou radost lednického koláře Jiřího Birka ze slavné brněnské pověsti, který se přesně před 384 léty (l.p.1638) vsadil, že za jeden den porazi u Lednice strom, vyrobí z něj kolo a toto ještě před uzavřením městských bran dokoulí do Brna. Dokázal to ... a jeho kolo dodnes visí pod drakem na staré radnici. I vy to dokážete!!!!

Opět vás čeká famózní výlet krajinou lesů, polí, luk a vinohradů ... za zvuků klapání loukoťového kola.

Koulet můžete jakékoliv kolo, které si sami dovezete, nebo naše originální loukoťové kolo, vyrobené českým krajanem Jendou Jágrem z Eibenthálu v rumunském Banátu (kolo má průměr 80 cm a váží 12 kg). Kolo vám zapůjčíme zadarmo po složení vratné zálohy 3.000 ,-Kč.

Maximální počet účastníků (ani počet lidí koulejících jedno kolo) není omezen. Je omezen jen počet kudrnovských loukoťových kol > 36 jich máme.
Jedinou "čestnou" podmínkou je, aby kolo koulel po vámi vybrané trase vždy jeden kouleč a bez jakéhokoliv poponášení či popovezení. Může absolvovat vybranou trasu sám/a/, či v jakkoliv velkém týmu. Zrovna nekoulející - střídající členové týmu se mohou přepravovat ve svých nekoulecích úsecích libovolně (pěšky, během, na kolobrndě, picyklu, motorce, v autě, ... ... vznášedle, balónu či helikoptéře).
Námi zapůjčená kola od vás opět převezmeme od 15 do 19 hod. hned vedle hlavního nádraží v brněnském Cyklo Klubu Na Dráze,
nebo jej vrátíte na centrále CK Kudrna v Brně na Vídeňské ul. 297/99 v následujících pracovních dnech.

Koulení zahájíme jako vždy společně v tu sobotu 16. 9. 2023 přesně v 9h. z parkoviště při lednickém zámku - hned po tradičním společném fotu.Koulí se po turistických trasách, cyklostezkách i na méně používaných komunikacích, kde potom zodpovědně dodržujte pravidla silničního provozu!
Můžete se s námi po ústřední trase též jen tak na čumendu + protažení projet na kole i bez koulení.

Optimální je dokončit výlet přímo na brněnská Staré radnici a vašemu kolu na závěr ukázat i Birkův originál, visící na stěně pod Brněnským drakem.Výsledný čas si odměřte sami a někam ho nesmazatelně napiště, ať ho pro následná porovnávání nezapomenete! 😅

Kompletní info najdete zde 

Fotogalerie