Japonsko - Jeden den gejšou

Za zážitky bez obav

Japonsko - Jeden den gejšou

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost
Autor textu Martin Hájek

Pokaždé, když s klienty cestuji po Japonsku slýchám neustále jednu a tu samou otázku? „Uvidíme někdy gejšu?” „Je tam to gejša?” „Jé, koukej, tam je gejša!”.

Milí čtenáři. Krásné gejši i negejši se nacházejí v ulicích jednoho z nejkrásnějších měst v Asii, Kyota. A pokud byste si i vy chtěli odvézt fotografie (a kupu zážitků k tomu) z Japonska, pak se ke mě můžete přidat na podzimním zájezdu do Japonska. Kdo ví, možná budeme mít štěstí a potkáme zde i opravdovou gejšu...

Ono se není čemu divit. Gejša je, společně třeba se sushi, Godzillou nebo shinkansenem, japonské slovo, které zná opravdu každý. A opravdu se v Kyotu stačí projít starou tradiční čtvrtí Gyon a téměř na každém rohu zde narazíte na krásně vystrojené a atraktivní slečny, které vypadají jako gejši z našich představ. „Hurá! Mám štěstí, potkal jsem gejšu!” Moje romantické představy jsou však ihned rozptýleny poté, co se přibližím k lehce hlučné a vesele se tvářící skupince 3 gejš, tedy spíše „gejš”. Všímám si fotoaparátu v jejich rukou a následně i mezi Asiaty oblíbeného znamení prsty “V"... Nyní něco v nepořádku? Toto jsou ty typické gejši o kterých jsem četl a snil, že jednou uvidím na vlastní oči na zájezdu do Japonska?

Samozřejmě, že to nebyli pravé gejši ani maiko. Byli to jen turistky, které si svůj pobyt v Japonsku zpestřují v tradičních japonských kostýmech, které v uličkách Kyota půjčují desítky společností zaměřených převážně na turisty ze sousedního Taiwanu, Korei a Číny. V půjčovnách vás „předělají” na gejšu během chvilky. Cena půjčovného za hodinu začíná na 1500 jenech (~300 Kč), samozřejmě včetně oblékání a make-upu. A make-up může být opravdu vymakaný, potkal jsem zde dokonce i dívky se začerněnými zuby (mrkněte na Wikipedii na „Ohaguro”). Pokud nechcete utrácet tolik, ale přesto se chcete během pobytu v Kyotu cítit tak nějak tradičně, můžete si vybrat k zapůjčení jen samotné kimono...

Možná si říkáte, co to je za blbost, kdo to kdy viděl. Tato taškařice je však mezi návštěvníky Japonska opravdu populární a tak se s podobnou atrakcí můžete setkat třeba i v Seoulu, kde vám půjčí tradiční Hanbok. A nebo si zajeďte do blízkého Hallstattu v Rakousku. Už i zde začali Asiatům půjčovat tradiční Dirndl :-)

Japonsko můžete navštívit v rámci podzimní cesty Japonsko, s možností prodloužit si cestu o návštěvu Taiwanu.

Více fotografií z Japonska a Korei

Fotogalerie

Videa

Související zájezdy

Japonsko

Japonsko

20. 11. - 6. 12. 2019 Chci to vidět