Za posledním puchýřem

Za zážitky bez obav

Za posledním puchýřem

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost
Autor textu

Znojmo a Podyjí 13. - 15. 11. 2015Za posledním puchýřem

„NĚKOLIK ÚVODNÍCH VĚT“ o 44. ročníku hl. turistické akce KČT „Za posledním puchýřem 2015“
Jako každoročně vás i letos pozveme na oblíbené závěrečné puchýřové setkání - tentokrát do míst, kde se i přes dlouhou tradici této akce doposud nekonalo. Na Znojemsko, jehož genius loci i celé okolí na pomezí Moravy a Dolních Rakous k návštěvě přímo i neodbytně pobízí. Při pátečních autobusových výpadech na všechny 4 světové strany prozkoumáme okolí Vranovské přehrady, malebné Moravsko-Krumlovsko, Pálavu i s okolními pamětihodnostmi a také přilehlé Dolní Rakousko. Na páteční večer potom připravíme v historickém centru Znojma atraktivní cestovatelské promítání o cestě kolem světa + "košilatý" koncert znojemské písničkářské legendy - Záviše. Pozveme vás i na ochutnávky vína s možností jeho koupě, ... ve Znojmě navíc budou zrovna v tyto dny probíhat Slavnosti Svatomartinského a mladého vína. Sobotní pěší putování vás provede hlavně Národním parkem Podyjí až po Vranov nad Dyjí i blízkým znojemským okolím (15, 30, 40, 50 i 55km). Večer tradičně nebude chybět puchýřová zábava. A v neděli potom, před rozjezdem k domovům, si jako třešničku na dortu prohlédneme samotné Znojmo ... a že je tam toho k vidění i ochutnání.
Tož ZDRÁVI DOŠLI !!!
Je u nás doposud nezvyklé, aby pořadatel této tradiční významné pochodnické akce působil v místě desítky kilometrů vzdáleném od místa jejího konání. Kudrna poprvé uspořádal "Poslední puchýř" 17.11.1990 přímo doma > v Brně (přesně rok po sametovém otočení hracích stran). V roce 2007 nastala situace, kdy se nemohl najít pořadatel, tak jsme do toho šli znovu! Jelikož se ale neradi opakujeme, uspořádali jsme Puchýř v Blansku & okolním Moravském krasu. Tam jsme dlouho za mlada jeskyňařili, dobře kraj známe a máme to tam rádi. Podařilo se! No a nyní pro rok 2015 nastala stejná situace, kdy se marně hledal další pořadatel ... ále tak dlouhý putovní seriál přece nemůže být přerušen !!! Brno už s námi bylo, Blansko taky... tož kde? To byla výzva. Vyšlo nám Znojmo! Je to krásné historické město s renesančním duchem a všudypřítomnou omamnou vůní a chutí vína. K vidění je tu tolik památek a zajímavostí, že to lze jen těžko vyjmenovat (Znojemský hrad, rotunda Sv. Kateřiny, kostel Sv. Mikuláše, Znojemské podzemí, radniční věž, Loucký klášter, Znojemská přehrada, ...). A ještě více tu na každého čeká zážitků!

Znojmo je stav duše.
Mlčenlivá záře.
Svět jen jako možnost.
Pod povrchem skrytá.
Spatříme ho pouze v touze po zázraku.

(ze sbírky Jiřího Červenky- Uvidět Znojmo)

V našem podání pořádání této akce to bude i drobet návrat k jejím kořenům * ukázka, že se jí do budoucna nemusí bát i méně početní a zkušení pořadatelé (KČT Kudrna má jen 15 členů) * Poslední puchýř se začínal stávat malou ukázkou turistické pořadatelské megalománie a jsme přesvědčeni, že toto je hlavní důvod, proč už se tak těžce hledají další a další pořadatelé. Bojí se, že neobstojí v porovnání s předchozími * tož my zase zkusíme snížit tu laťku > ukázat i bez velkých dotací jisté nízkonákladovější řešení, ále s větším důrazem na pohodu a vzájemné potkávání, než na přehršel složitě rozptylujících aktivit * snad i takto ukázaný způsob pomůže do budoucna udržet na našem turistickém nebi tuto slavnou tradiční puchýřovou taškařici.


Už fest stárnu a po 40 létech pořádání desítek turistických „masovek“ se tímto Puchýřem s Vámi fakt už definitivně rozloučím (vyútulkuju velkýho psa & odstěhuju do milovanýho Rumunska). Bude to též zasloužený hold Znojmu, jednomu z nejpoetičtějších měst na světě a zároveň i mému rodišti. Vyrůstali zde skoro současně mí velcí romantičtí i cestovatelští oblíbenci a vzorové - mořští vlci Ruda Krautschnaider i bratří Pátí, dokumentarista Viliam Poltikovič, básník Jiří Červenka, ...
Za celý organizační tým - Vilda Dvořák, šéfík akce


Informace k pátečním zájezdům a kulturním programům

ke stažení na tomto odkazu

Informace k trasám

Sobotní
  • Trasa 15
  • Trasa 30
  • Trasa 40
  • Trasa 55
  • mapka se sobotními trasami 15, 30, 40, 55 (50) km (50km varianta vznikne vynecháním Ledových slují nebo Hardeggu)
PUCHÝŘOVÁ ZÁBAVA: proběhne následně v sobotu 14.11. od 20 h. v holelu Dukla, Znojmo, Holandská 30 (150 Kč).
Nedělní
  • Prohlídková trasa Znojma - plánek
  • Městský okruh - popis 18-ti zastávek
Za nedělní účast razítko IVV - trasa 10 km

Pořadatel

KČT KUDRNA Brno (pomohou KČT-JMO Brno, KČT Znojmo, KČT odbor Gymnázium Znojmo, Cyklo klub Kučera Znojmo a Znojemská Beseda).

Zaštiťují a podporují

(klikněte na loga pro podrobnosti)
Logo OZP Jihomoravský kraj Město Znojmo Znojemská beseda Národní park Podyjí Cestovní kancelář KUDRNA
Další možné turistické aktivity
(klikněte na loga pro podrobnosti)
Logo IVV Turistická dvoustovka Výstup na vrchol Znojemsko

Kontakt

KČT KUDRNA
Lidická 17 (prodejna Husky), 60200 Brno
e-mail: kct@kudrna.cz
puchýřové mobily:
info k přihlašování - 777583762 (777KUDRNA)
info k organizaci - 731651304 (volat pouze v pracovní dny+potom během samotné akce)
>> propozice ke stažení zde

Fotogalerie

Videa