Zájezdy pro studenty

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Zájezdy pro studenty

Vícedenní zájezdy pro studenty středních a vysokých škol

Pro studenty středních i vysokých škol zajišťujeme exkurze zaměřené na konkrétní problematiku související s jejich studijní specializací. Stejně jako na standardních zájezdech zajišťujeme služby průvodce, ubytování dle požadavků skupiny (stany, levné mládežnické ubytovny, penziony, karavany…), polopenzi z mobilní kuchyně, pojištění léčebných výloh atd. Pokud ještě přesně netušíte, co byste s vašimi studenty chtěli vidět, nechejte se inspirovat třeba níže uvedenými příklady zájezdů, které jsme již realizovali. Při vytváření školních akcí je možné vycházet z programů našich katalogových zájezdů, které lze samozřejmě všemožně přizpůsobovat vašim potřebám co se týče např. náročnosti aktivit, délky a nebo kvality ubytování. S pomocí našich zkušených průvodců - světoběžníků však není problém vytvořit zájezdy s programem, které v našem katalogu nenajdete a to prakticky do všech koutů světa.Máme také bohaté zkušenosti s cyklistickými a lyžařskými akcemi a s kurzy, jejichž náplní je pobyt v horách. Tyto programy jsou však obvykle šité přesně na míru podle fyzické zdatnosti účastníků a hlavně podle jejich zkušeností v horském terénu. Potom se může jednat o jednodenní výlety hvězdicově z jednoho místa ubytování anebo vícedenní přechod hor. Samozřejmostí u všech akcí jsou kvalitní informační materiály, barevné mapy a fundovaný výklad našich průvodců - specialistů na danou oblast.

Příklady některých akcí,které jsme již v minulosti realizovali:

Za evropskými přírodními a geologickými šperky

Náplň exkurze: Legendární přírodovědec a geomorfolog Dr. Pilous posbíral opravdové perly ze světové literatury, sám v potu tváře a s batohem na zádech objevil anebo se nechal inspirovat expedičními deníky jiných cestovatelů. Nakonec je s umem sobě vlastním navlékl na stříbrnou nitku, která vás v pohodě a v logické návaznosti provede nejhezčími místy dané země. I když těžištěm programu jsou především unikáty přírodní, seznámíte se také s historií a kulturou. Stejně tak zbývá prostor pro „obyčejnou“ relaxaci u vody a vstřebávání zážitků. Krátké vycházky či maximálně jednodenní túry mnohdy vedou národními parky, rezervacemi anebo jinak zajímavou krajinou tak, aby je zvládl každý průměrný účastník. Zájezdy průvodcují lidé s blízkým vztahem k přírodním vědám i navštíveným zemím, takže si hluboký zážitek odnese laik i odborník.

Finské národní parky

Finsko je známo jako země lesů a jezer. Těžko bychom mohli nalézt jiný stát, kde je jich tolik. Podle nejnovějšího družicového snímkování je zde asi 300.000 vodních ploch. A lesní tajga středního Finska také nemá v Evropě obdoby. Nejcennější oblasti své rozlehlé krajiny si Finové chrání v rezervacích a národních parcích. Téměř každou noc budeme spát v lůně překrásné přírody s posezením u ohýnku na břehu malebných jezer. Oficiální tábořiště jsou přímo v národních parcích.

Náplň exkurze: Seznámení se s člověkem doposud téměř nedotčenou severskou přírodou, historií a kulturou Finska. Zájezd je určený zálesácky orientovaným študákům a jejich kantorům. Často budeme spát na vybavených tábořištích v divočině, daleko od ruchů civilizace.Program při návštěvách národních parků je koncipován poměrně pohodově. Denní náplň pochodu se pohybuje mezi 10 a 15 kilometry, jsou však možné i kratší varianty. Samotný program zájezdu je naplánován tak, aby byl dostatek času jak na prohlídku Helsinek a několika zajímavých kulturně a historicky významných míst, tak především přírodních lokalit a národních parků.

Prázdniny ve Skotsku

O drsné zemi na severu Velké Británie jste již zajisté něco slyšeli. Muži v typických sukních, svižná a živelná muzika, libozvučné skotské dudy, tajemná a pověstmi opředená hluboká jezera, monumentální starobylé hrady v lůně krásné přírody, do věčných převalujících se mlh ponořená vřesoviště, zelené travnaté pastviny plné pasoucích se ovcí a skotu, řeky, všudypřítomná romantika a spousta dalšího.

Náplň exkurze: Výprava za poznáním nejkrásnějších míst skotské Vysočiny. Nevynecháme legendární hrady jako je Urquahart castle či Stalker, navštívíme skvostné údolí Glen Affric či neméně nádherné Glen Coe nechvalně známé díky masakru v roce 1692, toulat se budeme rájem přirodovědců – poloostrovem Ardnamurchan a poloostrovem Skye, krajinou Trossachs kde zbojničil známý Rob Roy, vyšplháme se na nejvyšší horu Velké Británie – Ben Nevis a při cestě do a ze Skotska nevynecháme historické perly jakými jsou Canterbury, Edinburgh, York či Londýn.

To nejlepší z Podkarpatské Rusi

Podkarpatská Rus je v mysli mnohých zakotvena především díky známému románu českého spisovatele Ivana Olbrachta o hrdinném zbojníkovi Nikola Šuhajovi. Písničky z legendárního filmového muzikálu Balada pro banditu, který natočil Vladimír Sís s herci slavného brněnského divadla Husa na provázku a Miroslavem Donutilem v hlavní roli se zpívají s oblibou dodnes. Možná i to je důvod, proč k podivu obyvatel zakarpatí čeští turisté tak hojně směřují do podhorské vesničky Koločava, která byla dějištěm tohoto poněkud zromantizovaného příběhu o dvou milencích – krásné Eržice a statečném Nikolovi. Mnoho Čechů však tuto oblast Ukrajiny navštěvuje také kvůli vzpomínkám a hledání vlastních kořenům. Podkarpatská Rus totiž byla od roku 1919 součástí Československa a zůstala jí až do roku 1939. Po válce se jí pak zmocnily spáry všemocného Sovětského svazu. A proč si Podkarpatí tolik oblíbil Kudrna? Především kvůli nádherné liduprázdné přírodě, kde se stále ještě dá zažít nefalšované dobrodružství a romantika a také kvůli charakteristickým horským loukám tzv. poloninám táhnoucím se po hřebenech ukrajinských Karpat a poskytujícím tulákovi nekonečné výhledy i prostor spojený s opojným pocitem svobody. Ale jezdíme sem také kvůli tajemným zkazkám, pohádkám a pověstem, které se zde dodnes tradují a v neposlední řadě také kvůli neuvěřitelně přátelským a milým lidem, kteří vám vždy ochotně nabídnou pomoc, ocitnete-li se v úzkých.

Náplň exkurze: Seznámení se s bývalou nejvýhodnější výspou Československa (1919 – 1945), prohlídka Užhorodu, jeho skanzenu a hradu, návštěva „Olbrachtovy“ Koločavy a muzea zasvěceného spisovateli jakož to i uhrančivých ukrajinských Karpat a jejich polonin s jedinečnou faunou a flórou.

Normandie

Normandie – hojně vyhledávaná přímořská oblast nesoucí své jméno po Vikinzích, kteří se zde kolem roku 911 vylodili, místo s bouřlivou minulostí, skvělou kuchyní a pestrou strhující historií, křídovými útesy a v neposlední řadě místo kde na vás při zadumaném brouzdání se po Omaha beach padne stín krvavé invaze Spojeneckých vojsk. Navštívíme Remeš – město slavné katedrály, Rouen – místo upálení Johanky z Arku či vinné sklepy v kraji Champagne. Nevynecháme ani metropoli Francie Paříž. Zájezd je možné prodloužit o návštěvu Bretaně.

Náplň exkurze: Návštěva míst kde došlo 6.6.1945 k vylodění spojeneckých vojsk během operace Overlord, prohlídka muzeí zachycujících průběh války a její konec i pozůstatků opevnění a expozic pod širým nebem, prohlídka historických památek Normandie, návštěva jednoho z nejznámějších bojišť první světové války - Verdunu. Prohlídka Paříže se svými muzei a památkami.

Rumunský Banát

Bukovými lesy porostlá krasová krajina Banátu je unikátní jednak tím, že tyto až 1.000 metrů vysoké kopce dělí největší evropský veletok Dunaj na rumunskou a srbskou část a mnohasetmetrové vápencové stěny tvoří dramatickou kulisu mohutné řece razící si cestu dříve obávanou Kazaňskou soutěskou, ale tím, že se zde zachoval ostrůvek českých vesnic jakoby odolávajícím toku času. Šest vesnic (Sv. Helena, Bígr, Gernik, Rovensko, Eibentál a Šumice) obývají již 200 let naši krajané, jejichž předci sem po Dunaji dorazili za těžbou dřeva. Návštěvníku se tak naskýtá možnost spatřit svět vesnických komunit u nás fungujících začátkem devatenáctého století včetně tehdejší češtiny doplněné o rumunské výrazy pro vynálezy z doby pozdější. Domy samozřejmě mají elektrický proud, mnoho domácností vlastní postarší televizi, sem tam lze spatřit auto, ale způsob života zůstal stejný. Obživu poskytují hlavně políčka a pastviny malebně rozeseté po táhlých hřbetech a úbočích kopců a chudá půda jen díky těžké práci dává úrodu.

Náplň exkurze: Seznámení se s kulturou českého venkova na přelomu 19. a 20. století zasazeného do prostředí rumunsko-srbského pohraničí. Poznání krajiny a klimatu nejjižnější části Karpatského oblouku. Vliv velkých vodních děl na životní prostředí.

Zell am See

Třítisicové štíty nejvyšších rakouských hor vytváří jedinečnou kulisu k překrásným přírodním scenériím. Však ne nadarmo jsou tato místa chráněna v národním parku Hohe Tauern. Na jejich úpatí, v místě spojení širokých údolí řek Saalachu a Salzachu se nachází jedno z velkých alpských jezer. Přímo na jeho břehu stojí mládežnický penzion, z něhož budeme podnikat hvězdicové výlety k nejzajímavějším cílům v okolí

Náplň exkurze: Seznámení se s vysokohorskou přírodou Alp a její ochranou, pozorování vegetačních pásem ve velehorách, přímé sledování ledovcové činnosti a modelace terénu ledovcem, návštěva hydrocentrály Kaprun-Grossglockner, návštěva největší ledové jeskyně světa Eisreisenwelt, národní park Vysoké Taury.

Rumunský Banát a Maďarsko pro studenty zemědělských škol

Možná jste někdy snili o tom, jaké to bylo žít kdysi, když život plynul jinak než nyní. Ráno vás probudí kohoutí budíček, křik zvířectva, zvuky loukoťového vozu taženého koňmi. Brzké ranní odjezdy na trh nebo na pole, slavnostně oblečené ženy i muži spěchající na mši i posezení při tónech harmoniky v místním krámku, který je zároveň hospůdkou. A kolem toho všeho příroda. Krásná, tajemná, skoro panenská, dotčená jen motykou a koňským spřežením. České vesnice v oblasti rumunského Banátu, žijí svým životem, zvyky a tradicemi již od roku 1823 naši. Zvolíte-li toulání, uvidíte fascinující kaňon krasové říčky, jeskyně, vodní mlýnky (tzv. vodenice), kopce i údolí, salaše, pastviny, pole a lesy. Ochutnáte balkánské speciality, ale i tradiční česká jídla, domácí pálenou kořalku, povidla, chebdinky či mamaligu, případně můžete domácím sami uvařit své oblíbenosti. Společně navštívíme typický banátský statek, seznámíme se s místními zvířaty. V Maďarsku, v národním parku Hortobágy a Pusztai Állatpark , lze pak spatřit prasata mangalica, maďarský stepní skot a další druhy hospodářských zvířat typických pro tuto oblast. Zájezd je možné spojit s návštěvou vyhlášených maďarských termálů.

Náplň exkurze:
Seznámení se s tradicemi, přírodou, klimatem a kulturou rumunského Banátu. Návštěva národního parku Hortobágy s typickými zemědělskými plemeny.


Kontakt pro poptávky zakázkových akcí:
Tomáš Procházka, tel: 533 433 702 e-mail: zakazky@kudrna.cz


Již při prvním kontaktu můžete uvést základní informace jakými jsou:

  • destinace, kterou toužíte navštívit
  • představu o programu a aktivitách s ním spojených
  • termín konání akce
  • předpokládaný počet účastníků
  • požadavky na ubytování (kemp, penzion, hotel ...)
  • požadavky na stravování (vlastní, kudrnovská polopenze, strava v rámci ubytování ...)
  • pojištění vlastní nebo přes CK Kudrna