Kolumbie a Panama - Pěšky džunglí do Ztraceného města

Za zážitky bez obav

Kolumbie a Panama - Pěšky džunglí do Ztraceného města

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost
29. 3. 2022 / 18:30 - Brno, Café Práh
Mart Eslem a David Surý

Umíte si představit, jaké to je vyrůstat v naprosté tmě?
Chcete poznat kulturu, která žije stále stejně jako obyvatelstvo předkolumbovské Ameriky?
Pak se s námi vydejte tam, kde jediným dopravním prostředkem jsou muly nebo vaše vlastní nohy.

Ústečtí cestovatelé a filmaři nás zavedou do kolumbijského pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. V neprostupné džungli, kde ještě před pár lety vládli narkobaroni, žijí potomci dávné kultury Tairona, která se do nedostupných hor schovala před španělskými dobyvateli.

Před promítání se nechejte nalákat trailerem.

Mart Eslem
Povoláním podnikatel, duší cestovatel. Nejoblíbenějším kontinentem je Jižní Amerika a doposud navštívil 95 zemí světa. V roce 2001 vydal knihu „Již zbývá jen Antarktida“. Druhá kniha, z roku 2009, „Dobrodružství jachty Bona Terra“, už pojednává o autorově druhé cestě na bílý kontinent. Zážitky z cest prezentuje ve svých filmech. Některé z nich získaly i ocenění na celostátní soutěži NFT ČR Český videosalon v letech 2013, 2014, 2015. Pořádá přednášky, promítání, talk-show, publikuje reportáže a články z cest. Úzce spolupracuje s Českým rozhlasem Sever v jeho rodném městě, kde v minulosti působil i jako zprávař.

David Surý
Navštívil 30 zemí a jeho cestovatelskou láskou se stala Nicaragua a Írán.
Nejraději fotí reportážní a street fotografii, neboť ho fascinuje syrovost a bezprostřednost ulice. Na svých toulkách světem pak zaznamenává krásy přírody, měst a také se snaží zachytit každodenní život obyčejných lidí. Za své cestopisy jsem získal několik ocenění.
Spolu s kamarády z Imagine Media v roce 2014 vydali knihu Tajemství Českého středohoří, v roce 2017 pak její pokračování s názvem Zázračné České středohoří a v roce 2019 vydali knihu Východní Krušné hory.

  

Fotogalerie