KORSIKA a MADEIRA - cestovatelské kontrasty

Za zážitky bez obav

KORSIKA a MADEIRA - cestovatelské kontrasty

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost
14. 12. 2021 / 18:30 - Brno, Café Práh
Dalibor "Robi" Mahel

srovnání přírody, historie a kultury – aneb zasvěcený rádce pro výběr cíle na aktivní dovolenou

Návštěva kteréhokoliv z ostrovů patřících k Evropě přináší bezpochyby vždy nezapomenutelné zážitky. Pro nás suchozemce je obzvláště přitažlivý ten fakt, že se na všech stranách rozkládá moře a pláže. K turisticky nejzajímavějším a nejoblíbenějším patří Korsika a Madeira. Moře i některé další rysy mají oba ostrovy společné, ale každý z nich nabízí něco osobitého, jedinečného. Nabízená paleta překvapení je neskutečně široká. Ať už jsou to historické památky, městečka s přímořským šarmem, čisté půvabné pláže, ale i terény pro vysokohorskou turistiku, horská kola, horolezectví, kaňoning...
Promítání nabízí možnost seznámit se s oběma ostrovy tak podrobně jak jen to lze, nicméně s akcentem na výjimečné pozoruhodnosti, které odlišují jeden ostrov od druhého. Zasvěcený výklad vám tak může pomoci se rozhodnout, kterému ostrovu pro plánovanou dovolenou dát přednost.

Madeira je jako stvořená pro tuláky a cestovatele, kteří mají rádi nespoutanou přírodu a exotickou květenu. „Ostrov věčného jara“, „Květinový koš Atlantiku“ – to jsou asi ty nejznámější přívlastky, kterými bývá tento nevelký portugalský ostrov označován. Na malém kousku země zde najdeme divoké mořské útesy, rozeklané štíty, terasovitá políčka na horských svazích, ale i subtropické zahrady s orchidejemi. Celý ostrov je navíc doslova prošpikován více než 2.000 km „levad“ – zavlažovacích kanálů, které vedou přes hory, pastviny i pralesy a tvoří pohodlné turistické chodníky.

Průměrná nadmořská výška 586 m.n.m. řadí Korsiku mezi nejvyšší středomořské ostrovy. Přes nevelkou rozlohu je na ostrově shromážděno tolik historických zajímavostí a přírodních krás jako málokde: západní skalnaté pobřeží s kouzelnými zátokami, pláže s jemným bělostným či hrubším zlatým pískem, průzračně čisté moře s červenými korály, bílé či růžové žulové útesy. V hornatém vnitrozemí se vypínají velehory s vrcholky zasněženými hluboko do jara a strmými údolími. Roklemi se derou bystřiny s křišťálově čistou vodou, husté borovicové lesy se střídají s kaštanovými pralesy, neprostupná macchie s pečlivě pěstěnými vinicemi a sady. Staré vesničky jen o několika desítkách domů se tisknou k horským úbočím, megalitické památky jsou připomínkou dlouhé historie osídlení.


Fotogalerie