Mexico a Guatemala - svět starých indiánských kultur, tropických džunglí a hor

Mexico a Guatemala - svět starých indiánských kultur, tropických džunglí a hor

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost
7. 1. 2020 / 18:30 - Brno, Café Práh
Dalibor "Robi" Mahel

Mexiko těží z kulturní směsice zcela jedinečného rázu: z mozaiky původních domorodých národů střední Ameriky, z tradic které sem před pěti stoletími přivezli Španělé a pochopitelně také z vlivů současného moderního světa. Seznámíme se nejen s hlavními památkami Mayů, Aztéků, Olméků, Toltéků i Zapotéků, ale také s běžným životem dnešních Mexičanů. Navštívíme tropické pralesy Tabasca a Yucatánu, hory i nížiny Chiapasu, polopouštní náhorní plošiny středního Mexika, poznáme malebné pláže dvou oceánů. Města nás okouzlí příjemnou atmosférou a často rozsáhlou koloniální architekturou.
Guatemala nabízí vyplnění všech snů, o kterých jste snili nad dobrodružnými knížkami Oty Batličky, Vojtěcha Friče, Hanzelky a Zikmunda... Podíváme na nejvyšší vrchol střední Ameriky vulkán Tajumulco (4220m), projdeme vícedenní trek horským mlžným lesem završený skokem do chladivých vod okouzlujícího kalderového jezera Atitlán, podnikneme nefalšovanou výpravu tropickou džunglí k pohřbeným pyramidám mayského města s tajemným názvem El Zotz. Navštívíme půvabné koloniální město Antigua, „mayské Athény“ Copán, a z džungle vyrvané, snad nejznámější mayské město, Tikal. Vedle převážně sportovních aktivit mrkneme i na pestrobarevná indiánská tržiště, s tradičními rukodělnými výrobky, a do několika zajímavých muzeí.
Přednáška má za cíl nejen nabídnout inspiraci k návštěvě Mexika a Guatemaly, ale přinést ucelené a srozumitelné seznámení se středoamerickými předkolumbovskými kulturami – jejich časovou posloupností, jedinečnými kulturními rysy, ale i vzájemným ovlivňováním.

Fotogalerie