ZAMBIE – ráj na 10 hektarech

Za zážitky bez obav

ZAMBIE – ráj na 10 hektarech

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost
1. 3. 2022 / 18:30 - Brno, Café Práh
Kateřina Bartoňková

I na poměrně malém území jde prožít si svůj malý africký sen. Jeden moudrý africký muž řekl: „Člověk potřebuje ke štěstí tři věci: vzdělání, práci a Boha.“ Tímto mottem se řídí i David Simpokolwe, který se snaží v zambijské vesnici při hranici s Tanzanií vybudovat rozvojové centrum. Cílem tohoto centra je poskytnout místním obyvatelům vzdělání a příležitost k práci, sirotkům domov a lidem z kmenů Sukuma a Masai možnost lepší víry. V rámci vznikajícího centra má probíhat stálá výuka řemesel (šití oděvů, obuvi, tesařina), ekologické farmaření, rybolov a misijní aktivity. Krom jiného v Zambii stále existuje bolestně velké procento dětí, které připravila malárie, HIV a jiné infekční nemoci o rodiče i sourozence. O tyto děti je nutné se postarat, jelikož sociální dávky v zemi takřka neexistují.
Česko-zambijské vztahy jsou historicky velice příznivé a jakoukoliv vazbu na naši zemi Zambie vítá. Možná vás překvapí, že se sociálními sítěmi umí tamní obyvatelé pracovat téměř lépe než my a nabídka telekomunikačních služeb přesahuje naše očekávání. I od Zambie je možné přiučit se. Pojďme nahlédnout pod pokličku jedné malé zambijské komunity a přitom zanechat někde něco ze sebe. Nezůstane to bez povšimnutí.

Kateřina Bartoňková se do jihovýchodní Afriky vydala poprvé v roce 2019. Tři měsíce pobývala s dětmi v tanzánském sirotčinci , a od té doby ji to drží. Doufá, že Zambie a Tanzánie nebudou posledními destinacemi na kávovém kontinentu, neboť přes znatelnou chudobu má Afrika rozhodně co nabídnout. Další zemí, kterou si na svých cestách zamilovala, byla Argentina, již mohla poznat na své půlroční kolojízdě Jižní Amerikou. V současné době se věnuje garantování zájezdů pro Kudrnu a sem tam si odskočí někam do ciziny neboť v kanceláři postrádá tu pravou divočinu, i když se to k ní někdy blíží.

Fotogalerie