ITÁLIE - Via Francigena ... všechny cesty vedou do Říma - i na koloběžce (NAŽIVO i ONLINE)

Za zážitky bez obav

ITÁLIE - Via Francigena ... všechny cesty vedou do Říma - i na koloběžce (NAŽIVO i ONLINE)

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost
11. 1. 2022 / 18:30 - Brno, Café Práh
Veronika Jiříčková

V září 2019 jsem se vydala s koloběžkou na poutní cestu do Říma - Via Francigena. I přesto, že se jedná o nejstarší křesťanskou poutní cestu, tak alespoň u nás rozhodně není ta nejznámější a vím jen o velmi málo lidech z Česka, kteří tuto cestu prošli nebo projeli.


Já jsem svoji cestu začala v Miláně a za 15 dní jsem ujela 853 km s celkovým převýšením 9900 m. Jen jeden den jsem si dopřála odpočinek u moře a jeden poslední den jsem si vyhradila na Řím. Nebyla jsem v Itálii (ani zdaleka) poprvé, ale stejně - projet si tak velkou část této země v kuse byl úžasný zážitek, poznala jsem rozmanitost země a uvědomila si, jak moc kopcovitá je. 😀 Také jsem potkala spoustu úžasných lidí, s někým jsem prohodila jen pár slov, s jinými jsem strávila i celý den. Tyto 2 týdny mi připadaly nejméně jako celý měsíc. Všechno se událo tak rychle a událo se toho tolik! Děkuji ti Itálie za krásný zážitek, těším se zase příště.


Veronika Jiříčková alias Neklidné Nohy
Jsem celkem normálně nenormální člověk, který má neklidné nohy. V překladu to znamená to, že mě moje touha po objevování krás naší planety nenechá chvíli v klidu. Zeptejte se mých známých. :D
Jsem vystudovaný cestorušec a rekreolog, průvodce u Kudrnů a webový vývojář. Naprosto nejlíp ze všeho mi je na cestách nebo někde v přírodě. Na koloběžce, pěšky, během, lodí… Prostě co je zrovna po ruce.
S koloběžkou jsem se vydala putovat nejen po Itálii, ale rok předtím jsem si dala na “zahřátí” 1000 km po Islandu, minulý rok jsem obkroužila naši zemi tak nějak kolem dokola a letos jsem si zase projela polské pobřeží. Mimo jiné. :)

Mé cesty můžete sledovat na Facebooku @neklidnenohy.

ONLINE i v Café Práh
Vzhledem k současné situaci jsme se rozhodli pro neočkované a mimobrněnské zájemce v celém světě krom projekce naživo přímo v Café Práh taky besedy streamovat. V polovině besedy bude 10 minut přednáška, tak si i doma budete moci uvařit kafíčko či vytáhnout z ledničky pivinko. Bude také možné za stejných podmínek zhlédnout přednášku dodatečně.

FB událost zde.


Fotogalerie