Omán – oázy i hory, na kole i v taxíku

Za zážitky bez obav

Omán – oázy i hory, na kole i v taxíku

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost
22. 3. 2022 / 18:30 - Brno, Café Práh
Jeroným Lešner

Omán je jednou z nejrozmanitějších zemí světa. Nabízí od horkého moře, plného želv, delfínů a žraloků až po překrásné pouště mnoha barev a vysoké hory s křišťálovými bystřinami plnými drobných ryb. Oproti jiným zemím v regionu se vyznačuje relativně vysokým množstvím vody, díky které se zde mohla rozvinout svébytná kultura, mísící arabské, indické a africké prvky.
Omán je typický vysokou bezpečností, spokojenými obyvateli a přátelskou atmosférou mezi lidmi. Ti nejraději ze všeho piknikují, nejlépe pak někde navečer v přírodě za městem. Tím s námi nacházejí překvapivé společné téma, které bývá zdrojem mnoha milých rozhovorů, plných zkušeností z pouštního outdooru.
Jeroným Lešner je soukromý geolog a na kole či s batohem procestoval mnoho končin světa. V minulých letech také doprovázel kudrnovské zájezdy „muzikovky“, kde hrál na kytaru. Díky bohatým přírodovědným znalostem, cestovatelským zkušenostem a úctě k navštěvovaným zemím patří jeho přednášky k jedněm z nejoblíbenějších. Ze své třetí cesty do Ománu, kam tentokrát míří i s rodinou s dětmi, se vrátí v půlce března.
Přijďte i Vy nasát kousek ománských inspirací a zasnít se na naše cestovatelské promítání!

Fotogalerie