Srí Lanka – za vůní kari, čaje a tuk tuků

Srí Lanka – za vůní kari, čaje a tuk tuků

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost
13. 4. 2021 / 18:30 - Brno, Café Práh
Robert "Bazi" Bazika
Srí Lanka, kterou již Marko Polo nazval nejkrásnějším ostrovem světa, láká cestovatele již celá staletí. Fakt, že málokterý kout naší planety může nabídnout takovou rozmanitost a množství přírodního i kulturního bohatství, umožnil zdejším sinhálským králům vybudovat pozoruhodné impérium, které již před dvěma tisíci let pozlatili svou buddhistickou naukou. Zvěsti o zemi plné drahokamů, vzácného koření a nádherné džungle plné slonů brzy přilákaly lodě arabských, indických i evropských obchodníků a dobrodruhů. Paletu barev tohoto věčně zeleného a horkého ostrova nad rovníkem dotvořili kolonisté, kteří zde vybudovali síť říčních kanálů, zasadili první čajové plantáže a postavili první kostely. Koktejl různých etnik a náboženství, prolínání názorů a technologií ze všech koutů světa a zejména krásy zdejší přírody, dělají Srí Lanku atraktivní i dnes. Můžete tu prozkoumávat pozůstatky velkolepých královských měst, nasávat posvátný klid zdejších chrámů, toulat se po horách nebo pozorovat zvěř zdejších džunglí a národních parků. Můžete ochutnávat nepřeberné barvy a vůně ostrovní kuchyně, procházet se nekonečnými háji kokosových palem, pozorovat želvy i velryby, nebo se oddávat vodním i suchozemským aktivitám. Ale hlavně: V zemi o velikosti naší republiky s 22 miliony obyvatel, šesti miliony potulných psů a třemi miliony tuktuků, úsměvných motorových tříkolek, si můžete zcela bez omezení užívat svobody cestování.


Z civilizace na 35 let starých vojenských Uazech k hranici Východních Sajan.
Poté týden pěšky 80 km naprostou divočinou k přírodnímu zázraku - 328m vysokému vodopádu Kinzelyuk v uzavřeném Národním parku Tofalaria.
Návrat opět po svých 45 km neprostupnou tajgou, hlubokými lesy se staletými cedry a bažinami. To vše s 30kg batohem na zádech. Poslední úsek 200km divokou řekou Kizir v loďce s místními rybáři. Celkem dva týdny bez jakéhokoliv styku s okolním světem, pouze ve spojení s nádhernou a divokou přírodou Sibiře a za občasné návštěvy jejího vládce - medvěda hnědého a stálé přítomnosti miliardy komárů a mušek. Poutavé vyprávění o první rusko-české expedici vedoucí tam, kde nevedou žádné cesty a člověk se odváží jen výjimečně.

VSTUPENKA
Vstupné dobrovolné. Během přednášky bude k dispozici číslo účtu.

ONLINE STREAM PŘEDNÁŠKY Z CAFÉ PRÁH
Vzhledem k současné situaci jsme ošem museli udělat změnu a začneme přednášky z Café Práh streamovat.

PRAKTICKÉ INFORMACE
- přednáška bude mít 60-70 min.
- živý přenos najdete přímo v události na FB (odkaz) nebo na profilu CK Kudrna
- přenos začíná v 18:30 a najdete jej také na bit.ly/38ufNle

 

Fotogalerie