ONLINE - Stopařův průvodce zeměkoulí

ONLINE - Stopařův průvodce zeměkoulí

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost
16. 2. 2021 / 18:30 - Brno, Café Práh
Slávek Král

Slávek Král cestuje už 9 let. Dvakrát objel svět stopem a na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku. Nastopoval přes 300 000 km po více než 85 zemích světa. V listopadu vychází Slávkova první kniha „Stopařův průvodce zeměkoulí“, ve které najdeš ty nejzajímavější, nejbláznivější a nejextrémnější příběhy.
Nebaví ho sedět doma, a tak jezdí na výlety. Na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku a k tomu si dal dvě roční cesty kolem světa.
Během 7 výletů navštívil 8 divů světa, pracoval v 19 státech, dobrovolničil na víc než 40 místech a navštívil 85 zemí.
Stopnul si autobus, sanitku, pohřební auto, motorky, lodě, drogový dealery, policisty, koně i letadlo.
Z historek uvidíš například:
Ztracení v poušti (Chile), řízení kamionu (Keňa), koupání s delfíny a želvami (Havaj), učení v Africe (Tanzánie), sandboarding (Nikaragua), jízda na střeše kamionu (Botswana), výšková nemoc (Peru), selfie se slonem (Botswana), karneval v Riu de Janeiru (Brazílie), squatování na policejní stanici (Argentina), předjetí Rally Dakar (Argentina), malárie (Tanzánie), porotcem školního divadelního festivalu (Keňa), revoluce naživo (Turecko), přespání u Masajů (Tanzánie), jak nechat válet děti sudy, aby u toho zpívaly českou hymnu (Malawi), rok bydlení v autě (Nový Zéland), bungee jumping u Viktoriiných vodopádů (Zimbabwe) nebo přestopování pouště (Čína).
Slávek pořádá svůj „Travel Stand-Up Festival“ a vydává podcast „Cestování nové generace“.

Takto o něm píše Wikipedie:

Cestování se věnuje již 9 let, navštívil všechny kontinenty s tím, že půl roku strávil v Turecku, jeden rok na Novém Zélandu a dvakrát stopem podnikl cestu kolem světa. Později strávil půl roku v Austrálii a na cestách strávil i půl roku po Africe[5][6] a poslední cesta vedla stopem se psem do Ruska, Střední Asie a Íránu.
Na větší vzdálenosti se přepravuje nízkonákladovými leteckými společnostmi, na kratší vzdalenosti používá autostop, k ubytování převážně kempuje nebo dobrovolničí. Dle jeho slov je Svět bezpečné místo pro život a rozhodně to není takové, jako nám cpou v televizi. Nastopoval jsem přes 250 000 km v 84 zemích světa a 21 státech v USA a lidi mi pořád říkají že je to nebezpečný.
Přednáší o low-cost cestování, učí lidi jak cestovat bez peněz, jak si v zahraničí najít práci či jak zbytečně neutrácet, dělá travel stand-up comedy nebo pořádá cestovatelský festival "Travel stand-up festival". 

ONLINE STREAM PŘEDNÁŠKY Z CAFÉ PRÁH
Vzhledem k současné situaci jsme ošem museli udělat změnu a začneme přednášky z Café Práh streamovat.


PRAKTICKÉ INFORMACE
- každá přednáška bude mít 60-70 min.
- živý přenos najdete přímo v události na FB nebo na profilu CK Kudrna
- přenos začíná v 18:30 a najdete jej také na bit.ly/38ufNle
 

 

 

Fotogalerie